יחצ

רובינו נרתעים מעצם המחשבה על ביוב כל שכן על סתימות ביוב... הריחות הלא נעימים המלווים אותן, המחשבה על החיידקים הרבים שנמצאים בביוב, התמונות של המקקים שקופצות מיד לראש...
אך לפני שאתם נלחצים יש לנו גם חדשות טובות לבשר לכם. קיימות פעולות שונות אשר יכולות לצמצם באופן משמעותי את הסיכון לסתימת ביוב ואף למנוע אותה. רגע לפני שנסביר עליהן... בואו נבין מהי הביובית, מהם תפקידי הביובית, ומתי נצטרך את שרותיה.

מחפשים ביובית באשדוד בזמינות מיידית? מומלץ לבקר באתר ע.א שירותי ביובית!

מהי הביובית?

הביובית היא אוסף מערכות שתכליתן העיקרית היא מתן שרותי אחזקת ביוב ופתרון תקלות ביוב. בין השירותים העיקריים שמבצע צוות הביובית ניתן לנקוב בשאיבת ביוב, פעולה אשר נעשית לשם ניקוי מערכת הביוב מפסולת אשר פוגעת בתפקודה וכמובן פתיחת סתימות ביוב. במקרי הצורך, הצוות המקצועי שעושה את עבודת השאיבה וניקוי הביוב גם מתקן תקלות ובעיות בצנרת הביוב ובתשתית הניקוז. הביובית מותקנות על כלי תחבורה, והיא מורכבת ממערכות מתקדמות המסוגלות להפיק לחץ מים גבוה וכן לבצע שאיבת וואקום. הביוביות מצויידת בשני מיכלים, מיכל אחד הוא למעשה מיכל ריק שאמור לאגור את החומרים שהביוביות שואבת כדוגמת ביוב, פסולת, שומנים, מים וכן הלאה. והמיכל השני הינו מיכל מים נקיים המשמש את המערכת המפיקה לחץ מים גבוה. באמצעות לחץ המים צוות הביובית פותח סתימות ביוב, מנקה את מערכת הביוב, שוטף קווי ניקוז ומרזבים ועוד.
עקב המשקל הרב אותו נושאת הביובית, בד"כ היא תותקן על גבי משאית. אך קיימים מקרים רבים בהם מתקבלת החלטה להתקין את הביובית דווקא על רכבים מסחריים, נגררים וטנדרים אשר אמנם מוגבלים ביכולת נשיאת המשקל אך בעלי יתרונות אחרים, כדוגמת אפשרות גישה לחניונים ורחובות צרים.
המערכות המתקדמות של הביובית עושות את שלהן כאשר הן מתופעלות על ידי צוות ביובית מקצועי ומיומן. לעומת זאת, צוות ביובית ללא ניסיון מספק עשוי לגרום לנזקים כבדים. דמיינו לכם אילו השלכות עשויות להיות חלילה כתוצאה מהפעלת לחץ מים גבוה מדי.. במהירות עשויים להיגרם נזקים כבדים לצנרת הביוב ולתשתית המבנה.
מעבר למערכות הבסיסיות המותקנות על גבי הביובית, צוות הביובית נעזר במגוון רחב של ציוד מתקדם כך שיוכל לתת מענה לכל צורך : מצלמות ביוב, רובטים המיועדים לעבודות צנרת כדוגמת ניסור בטון וחיתוך שורשים בביוב, משאבות ביוב ניידות, כלי עבודה וחפירה ועוד.
עם זאת, כמובן שתשמחו לדעת שיש מספר פעולות שתוכלו לבצע עוד לפני שתתפתח סתימת ביוב,  כן כן, עם קצת מאמץ והקפדה על מס' כללי התנהגות פשוטים ביכולתכם למנוע את המצב בו אתם חייבים שירותי ביובית מהרגע להרגע בגלל הצפה או כל בעיה אחרת.

להקפיד לא לזרוק פסולת למערכות הביוב והניקוז

זה אולי נשמע בנאלי אבל לא כולם מיישמים את זה. כל מה שצריך בשביל לשמור על הביוב נקי ולדאוג שהוא לא ייסתם הוא הקפדה על אי זריקת פסולת. זו יכולה להיות הפסולת שלכם במטבח הכוללת שומני מטבח אשר מצטברים סביב דפנות הצינורות ומצרים אותן בתהליך מתמשך, פסולת המורכבת משאריות מזון שאנו מתעצלים ובמקום להשליך אותה לפח אנו משליכים אותה לכיור. זו יכולה להיות פסולת היגיינה בשירותים שגם כן לא מקפידים לזרוק אותה לפח אלא נותנים לה להישטף במים, ובקיצור זו יכולה להיות כל פסולת שלא עושה את דרכה למקומה הטבעי הלא הוא הפח.

לתחזק את צנרת הביוב

אחד מהשירותים הנפוצים שמספקות חברות המציעות שירותי ביובית הוא ניקיון של צנרת הביוב משורשי צמחיה ועצים שצמחו בה ואשר עשויים במקרה הטוב (באופן יחסי כמובן) לאט לאט לסתום את הצנרת ובמקרה הרע לגרום לה לנזקים חמורים. שורשים כאלו צריך כמובן להוציא ממערכת הביוב אחרת אנו עשויים לסבול משלל צרות כדוגמת סתימות ביוב, הצפה, ריח רע מהביוב, שברים בקווי הביוב ובמקרים קיצוניים אף קריסת קווי ביוב.
אבל למה לחכות לרגע האחרון אם אפשר לתחזק את הצנרת? כדאי מאוד לטפל תקופתית בצנרת הביוב ולמגר לחלוטין את השורשים שגדלו ולא לחכות לרגע האחרון.
כיצד ממגרים את תופעת השורשים בביוב? אמנם מדובר במטרד קשה ועיקש, אך אבחון נכון על ידי צוות ביובית מיומן הכולל צילום למערכת הביוב לשם התאמת הטיפול היעיל ביותר וחיתוך שורשים על ידי ציוד חדיש כדוגמת רובוטים מתקדמים ודיזות לחיתוך שורשים, יבטיחו לכם שקט מהשורשים לתקופה ארוכה. חשוב להפקיד על עבודה יסודית ומקצועית, צוות מקצועי יוודא שלא נותר זכר לשורשים בביוב אחרת הם יתפתחו מהר משחשבתם.
כמו כן, באזורים המועדים לפורענות אשר סובלים רבות מנזקי השורשים מומלץ לבצע טיפול מונע התפתחות שורשים אחת לתקופה, טיפול זה יבטיח לכם שינה ללא דאגות וימנע כאבי ראש מיותרים.

במידת הצורך אם השורשים גרמו לשברים וסדקים בקווי הביוב עקב הלחץ הרב אותו הם מפעילים על קווי הביוב, מומלץ להקדים תרופה למכה ולתקנם לפני שיתפתחו נזקים כבדים יותר והטיפול בהם יהיה מורכב ומתיש. כיום תהליך תיקון וחידוש צנרת הביוב פשוט וקל מאי פעם, קיימות שיטות תיקון צנרת ללא הרס אשר נחשבות ליעילות ומומלצות ומפשטות את התהליך באופן ניכר.
כבר אין צורך לשבור את הריצוף, לחפור, לתקן את הצנרת ולרצף מחדש, כל התהליך המייגע והיקר הזה כבר מזמן עבר מהעולם. ניתן להחדיר אמצעי תיקון ורובוטים מתקדמים לצנרת הביוב ולבצע תיקון יעיל ואפקטיבי תוך זמן קצר. חשוב להדגיש שתיקון זה עמיד יותר מהצנרת המקורית.

להתכונן לגשם

כל חורף ההצפה חוזרת? התקליט חוזר על עצמו וכל גשם ראשון אתם רגילים להתקשר לשירותי שאיבת הצפות?
אל תשבו בעצלתיים ותחכו להצפה הבאה. לא נכון יהיה לשבת בחוסר מעש ולא להיערך לחורף, בעיקר אם הצפי הוא שהוא יהיה חורף גשום וסוער. מומלץ לנקות את פתחי מערכות הניקוז ומערכות הביוב כדי למנוע הצפה, וזו כידוע יכולה להגיע ברגע. מערכות הניקוז מתקשות להתמודד עם האקלים השורר בארצנו, חולות, אבק, עלי עצים, עשבים ושאר מטרדים פוגעים קשות בתפקוד מערכת הניקוז. בדרך כלל הצפה מגשמים תהיה בשל ירידה של כמות גדולה מאוד של גשם בתוך זמן קצר מאוד כך שמערכת הניקוז לא תעמוד בעומס.
נזקי הצפות יכולים להסתכם בנזקים לרכוש אך במקרים מורכבים הנזקים עשויים להתפתח עד כדי נזקים לקירות וליסודות המבנה.
רגע...עכשיו אתם בטח שואלים את עצמכם כיצד מנקים את תשתיות הביוב והניקוז? הרי הן קבורות ברובן תחת האדמה... התשובה לכך די פשוטה, באמצעות לחץ מים גבוה הביובית שוטפת את קווי הביוב ואת מערכת הניקוז, ולאחד מכן צוות הביובית מבצע שאיבה ודואג שלא תישאר פסולת אשר תפגע בתפקוד התשתיות.
זכרו החכם עיניו בראשו ! היערכות נכונה ונבונה עשויה לחסוך לכם עוגמת נפש רבה.

לפרטים נוספים בקרו באתר המרכז לשירותי ביובית ע.א.  או התקשרו אלינ ונשמח לעמוד לשירותכםו072-3922-933

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]