לא מצליחים להתעורר בבוקר? הנה 3 טיפים להשכמהבכל בוקר מחדש, קוטע השעון המעורר את השינה שלנו ואנו מתחילים לנהל נגדו מלחמת חורמה עד שאנחנו נכנעים ומתעוררים ליום החדש. לפעמים באיחור. אז מה ניתן לעשות כשכל כך קשה לקום בבוקר ומהם הדברים שיסייעו לנו להגיע בזמן לעבודה?

pexels

לא כולנו אנשים של בוקר ולחלק מאיתנו מדובר במלחמה יומיומית מייגעת ומתישה בין העבודה לבין שמיכת הפוך המחממת. מלחמה שמבוססת על שלושה שלבים עיקריים הכוללים התעלמות, הדחקה וכניעה. ראשית, התעלמות מהשעון המעורר ומהצורך לקום מהמיטה. שנית, הדחקה ודחייה של השעון המעורר למצב 'נודניק'. ולאחר מכן כניעה להכרח לקום מהמיטה והתעוררות מאוחרת בפנים חמוצות.

אז מה ניתן לעשות על מנת להבטיח שבבוקר הבא נוכל לקום במהירות מהמיטה ולהרגיש טוב יותר? ערכנו עבורכם שלושה טיפים שיסייעו לכם מידי בוקר.

 

  1. כוונו שעון מעורר אחד

רובנו נוהגים לכוון לפחות שני שעונים מעוררים וגם בהם אנחנו מסתמכים על מצב 'נודניק' שיאפשר לנו עוד כמה דקות שינה. הבעיה היא, שכשאנחנו מתעוררים מהצלצול הראשון, אנחנו כבר ערים ומסיימים את מחזור השינה. מחזור שינה נמשך בערך 90 דקות. בהתאם לכך, כשאנחנו חוזרים לישון, אנחנו מתחילים מחזור שינה חדש שלא יגיע לתומו לפני שנצטרך להתעורר. לכן, כשאנחנו צריכים לקום שוב ולקטוע שוב את מחזור השינה שלנו, הגוף נלחם בנו ומכריח אותנו להמשיך לישון. כך נוצרת תחושת העייפות שחוזרת על עצמה בכל בוקר. אם נכוון שעון מעורר אחד בלבד, נהיה מוכרחים לקום בפעם הראשונה בה הוא יצלצל, נחסוך לעצמנו הרבה כאב ראש ובעיקר זמן יקר.

  1. קפה מפנק של בוקר

תנו לעצמכם תמריצים. אמנם זה נראה פשוט, אבל הטיפ הזה עובד. נסו להבטיח לעצמכם משהו מיוחד בבוקר בו תקומו בזמן, כך - כשהשעון המעורר יצלצל, תקומו לתחושה טובה יותר שתקפיץ אתכם מהמיטה. לצורך העניין, קפה של בוקר. במקום לשתות קפה פשוט יחסית, או להמתין לקפה של בוקר עד לחנות הסמוכה לעבודה, תוכלו לעשות זאת בעצמכם. ישנם פולי קפה למכירה אשר תוכלו לרכוש למכונת הקפה שלכם ובעזרתם תוכלו לתת לעצמכם קפה מפנק מידי בוקר שיגרום לכם לקום מהמיטה ולהכין אותו.

  1. פנו זמן לעצמכם

לעיתים, אחת התחושות שמקשות על יכולת ההתעוררות שלנו בבוקר היא ההכרח. כלומר, התחושה שאנחנו מוכרחים לקום משאירה אותנו דבוקים למיטה בלא יכולת תנועה במעין מלחמה בצורך המעיק לקום מהמיטה. על מנת לפתור זאת, נוכל לקבוע זמן לעצמנו לפני השעה בה אנחנו חייבים לקום. למשל, אם אנחנו אוהבים לעשות ספורט, לצייר או כל דבר אחר אהוב עלינו, נקום לפני הזמן ונשקיע בו את הזמן שלנו. כך נרוויח שני דברים, נקום בזמן לעבודה וללימודים וגם נרוויח זמן עבור עצמנו ועבור התחביבים האהובים עלינו.

 

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה