יח"צ

כתיבת קורות חיים ללא ניסיון היא אתגר שכולם מתמודדים אתו בשלב זה או אחר בחיים. בין אם אחרי בית הספר, בסיום התואר, בשחרור מהצבא או בשינוי כיוון בקריירה אנחנו מוצאים את עצמנו במה שמרגיש כמו מבוי סתום. אבל הכי חשוב לא להיבהל מהעובדה שעדיין לא צברנו ניסיון. אמנם ניסיון הוא חשוב מאוד, אבל מעסיקים מחפשים כישורים ומיומנויות רבים שניחנו בהם גם אם עדיין לא התנסנו בעבודה בתחום. מה גם שהרבה פעמים נגלה שהתמודדנו עם אתגרים דומים לאלה שמצפים לנו, במסגרות שהן לא מקומות עבודה. נסו להזכיר לעצכם שחוסר הניסיון הוא רק מכשול, שניתן להתגבר עליו עם מעט יצירתיות.

 

מה כדאי לציין ומה לא?

ניסיון תעסוקתי מלמד את המעסיקים שלנו על הכישורים שרכשנו, וסוגי המשימות שהתמודדנו איתן בעבר. כאשר אין לנו ניסיון נצטרך להעביר זאת למעסיקים שלנו בדרכים אחרות. קודם כל כדאי לחשוב באילו מסגרות לקחנו חלק ומילאנו תפקיד חשוב. התנדבות, לימודים אקדמאיים, קורסים מקצועיים ותנועות נוער הם דוגמאות למסגרות כאלו. תיאור הפעילות שלנו במסגרות אלה תציג את סוג העובדים שאנו מסוגלים להיות, באופן לא פחות טוב מניסיון תעסוקתי. מעבר לכך חשוב שנציין במילים שלנו את המיומנויות והאיכויות הבולטות שחשוב שהמעסיק שלנו יכיר. תחת כותרת כמו "כישורים נוספים" נוכל לציין אם אנחנו אחראים, לומדים מהר, בעלי חוש טכני, עובדים טוב בצוות או כל תיאור שנבחר שמתאים לסוג התכונות שהופכות אותנו למועמדים נחשקים.

 

לפעמים מיומנויות מתחום אחד מתאימות לתחום אחר

כאשר יש לנו ניסיון תעסוקתי, אבל לא כזה שרלוונטי למשרה בה אנו מעוניינים חשוב שנדע כיצד למסגר תפקידים מן העבר. אם נפרט את הניסיון שלנו פשוטו כמשמעו, אנחנו עלולים להצטייר כמועמדים לא מתאימים לתפקיד. אבל במהלך התפקידים שמילאנו לא רק התמקצענו בתחום מסוים, לכן חשוב שנדע להציג את המיומנויות הכלליות שלמדנו בכל אחת מהתחנות בדרך המקצועית שלנו. זוויות אפשריות להציג בהן תפקידים מהעבר זה האם הם לימדו אותנו להתמודד עם הרבה לחץ, אם נדרשנו ללמוד כמות מידע גדולה מהר, אם ניהלנו צוות או הדרכנו אנשים. ברגע שנציג את הניסיון כאתגר שלימד אותנו מיומנות חשובה אנחנו בעצם מספרים למעסיק שלנו באיזה אופן אנו מתאימים בדיוק למה שהוא מחפש.

 

אילו מיומנויות חשוב להדגיש?

הכי חשוב להיות כנים. אל תעידו על עצמכם שניחנתם בסדר וארגון, אם בפועל שולחן העבודה שלכם נראה בדרך כלל כמו ג'ימבורי בסוף יום עמוס. אתם לא מחפשים סתם להרשים, אלא להראות מדוע אתם באופן ספציפי מתאימים לאיוש המשרה הנחשקת. אז קודם כל זהו את התכונות הבולטות שמאפיינות אתכם. האם אתם דעתנים או שניתן לרצות אתכם בקלות? שתלטנים או פאסיביים? יצירתיים או מעדיפים מסגרות ותבניות? אל תפחדו להיות כנים בצורה נחרצת, אין תכונה שלילית. אם נניח מעולם לא הצלחתם לעבוד טוב בצוות, אולי זה כי אתם פרפקציוניסטיים, חושבים מחוץ לקופסא או נאמנים לעקרונות שלכם. תכונות שיהפכו אתכם למועמדים אידיאלים למגוון רחב של תפקידים.

 

מה הם מחפשים?

אחרי שהבנו מה התכונות הבולטות שלנו, חשוב שנפרק את דרישות התפקיד לתכונות הבסיסיות הנחוצות. כאשר אנחנו מנסחים קורות חיים ללא ניסיון, התאמה אנושית לתפקיד היא המפתח להצלחה. האם התפקיד מכתיב עבודה בצוות? אם כן חשוב שנציין אם ניחנו ביכולת הנהגה או נניח אם יש לנו ראייה רחבה וכוללת. אם בתפקיד נהיה אחראיים באופן עצמאי לתחום שלם חשוב שנדאג לציין אם אנחנו חולי שליטה, טובים בניהול משימות במקביל או עובדים טוב תחת לחץ. חשוב כמובן שנישאר נאמנים לעצמנו ונתחייב לדברים שסביר שנוכל לעשות. אם נשמע שהאתגרים שיציב התפקיד רחוקים בהרבה ממה שיצא לנו להתנסות בו בעבר, שווה שנשקול אם לא סביר יותר להתנסות קודם במשרה זוטרה יותר.

 

מכתבי המלצה

דרך נהדרת להוסיף תוקף לקורות החיים כאשר חסר לנו או אין לנו ניסיון בכלל, היא צירוף של מכתב המלצה. חשוב שמכתב ההמלצה יהיה מגורם כמה שיותר מכובד ובכיר. למרות שאולי מורה או מדריך הכיר אותנו טוב יותר באופן אישי, מכתב המלצה שיתקבל ממנהל או מפקד בכיר ייתן משנה של תוקף משום שהוא יעביר את הרושם שהינו חלק משמעותי ממערכת ולא רק שהשארנו רושם טוב על אדם אחד. מכתב המלצה מעביר את התחושה שאנחנו יוצאי דופן, וכאשר אנחנו נמצאים בתחרות עם אנשים מיומנים יותר מאיתנו ובעלי ניסיון רב יותר עובדה זו תשפר את הסיכויים שלנו משמעותית להיות מועסקים. חשוב שתהיה הלימה בין הרושם המתקבל ממכתב ההמלצה לזה שמתקבל מקורות החיים. לכן כדאי להנחות במילה את הממליץ, לציין בפניו לאיזה תפקיד אנחנו מתמיינים כדי שיוכל לדאוג לציין את התכונות שלנו שמתאימות ביותר.