תרגום מסמכים

כל התחומים שבהם מתרגמים מסמכים

תרגום מסמכים מתבצע בשלל תחומים, שלכל אחד מהם מאפיינים ספציפיים. בפרט נפוצה האופציה של תרגום מסמך כזה או אחר בתחומי ההנדסה, הכלכלה והבריאות.

בתחום ההנדסה, שכולל בתוכו גם את אינספור הטכנולוגיות שמפותחות ומשתכללות מדי יום, הצטבר מידע בהיקף עצום בעשור האחרון. למעשה מדי יום מתווסף עוד ועוד ידע ובהתאם גם עוד ועוד מסמכים – בנושאים כמו סייבר, אנרגיות מתחדשות, ננו-טכנולוגיה, ביוכימיה וכמובן גם אחרים. את כל אלה חשוב מאוד לתרגם באופן מדויק.

בתחום הכלכלה מתבצעת מדי יום פעילות פיננסית ענפה ובנוסף נחתמים אינספור חוזים, ובהתאם גם בתחום זה נדרש השירות של תרגום מסמכים.

בריאות היא עוד תחום שהתפתח מאוד בעשורים האחרונים ועושה רושם שימשיך במגמה זו גם אל תוך המאה ה-21. החשיבות הרבה של בריאות מלאה מובילה למשל לעריכת מחקרים רבים, פיתוח מכשור חדיש (שמן הסתם מלווה בחוברות הדרכה וכו') ובאופן כללי ידע רפואי נרחב – שבחלק מהמקרים זקוק לתרגום.

הדגשים העיקריים במסגרת תרגום מסמכים

באופן טבעי הדגש הראשון והחשוב מכולם של תרגום מסמכים הוא דיוק מרבי. בהתאם הכישורים העיקריים הם שליטה מלאה בשפת היעד וגם בשפת המקור. מרכיב נוסף בדיוק ללא פשרות הוא שליטה בז'רגון הרלוונטי לתוכן המסמך – מונחים בתחום הכלכלה, מונחים מקצועיים מעולמות הטכנולוגיה, ז'רגון רפואי וכו'.

בדרך כלל הצורך בתרגום המסמך כולל גם דדליין, שהרי אנחנו חיים בעולם שבו זמן הוא אלמנט משמעותי וכולנו רוצים הכל במהירות. בהתאם חשוב למצוא מתרגמים מיומנים מאוד שיצליחו לבצע את העבודה גם ברמה גבוהה וגם בפרק זמן קצר ככל האפשר.

בחלק מהמקרים מושם דגש גם על דיסקרטיות, ובפרט כשמדובר על מסמכים רגישים (בין אם עקב התוכן שלהם ובין אם עקב המקור שממנו הגיעו או הגורם שאליו הם מיועדים).

השפות שאליהן ומהן מתבצעים תרגומים

כל חברת שירותי תרגום מציעה תרגום משפות רבות לעברית ובאופן דומה מעברית למגוון שפות אחרות.

האופציה הנפוצה ביותר היא מן הסתם אנגלית, וזאת מהסיבה הפשוטה שבעולם ישנם כ-2 מיליארד בני אדם שמדברים וכותבים בשפה זו (בדרך כלל כשפה שנייה). שפות אחרות שעבורן מבוקשים שירותי תרגום הן ספרדית (השפה השלישית מבחינת התפוצה בעולם), סינית (בעיקר עקב ההתרחבות של הקשרים העסקיים בין ישראלים לסינים), צרפתית, גרמנית ורוסית. כמובן שניתן למצוא שירות תרגום גם לשפות פחות רווחות כמו רומנית, פורטוגזית, הולנדית, צ'כית, פולנית ועוד.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]