כך תנהלו את התקציב המשפחתי החודשי בעת משברכתבה פרסומית בשיתוף מימון ישיר
כל הטיפים שאתם צריכים על מנת לצלוח בקלות את התקופה הנוכחית
בחיי היומיום, ניהול התקציב המשפחתי וכלכלת המשפחה מהווים פרמטר חשוב מאוד לכל משפחה המעוניינת להתנהל נכון ולהימנע מכניסה למינוס בבנק ולחובות. יוקר המחייה ותרבות הצריכה בעולם ובארץ הופכים את המשימה הזו למורכבת אף יותר.

pexels

אם בימים שבשגרה מדובר במשימה לא פשוטה, הרי שבימים לא פשוטים אלו, האתגר גדול עוד יותר. תקופה של חוסר ודאות, חששות, ואם כל זה לא מספיק - הילדים נמצאים בבית לאורך כל היום ולא ניתן לצאת. ההוצאות גדלות, פסח בפתח וחלקנו חיים על משכורת אחת, על דמי אבטלה או ללא משכורת כלל.

איך צולחים את התקופה הזו בבטחה? כיצד מנהלים תקציב משפחתי בחוכמה לצד הקשיים? נושמים עמוק ומתחילים!

 

  1. מבט-על, על כלכלת המשפחה

בחנו את ההוצאות וההכנסות שלכם באופן שקול ומפורט. ערכו רשימת הכנסות והוצאות זו לצד זו ובדקו היכן אתם מוציאים את מרב הכספים והאם מדובר בהוצאה מוצדקת. חשבו על סדרי העדיפויות שלכם ונסו להכין תיעדוף ריאלי להוצאות. האם ישנן הוצאות לא הכרחיות שניתן לוותר עליהן כעת?

 

 

  1. הכינו תקציב משפחתי לאור המצב הנוכחי

חשבו על הרגלי הצריכה שלכם ועל צרכי הבית המשתנים לאור המצב החדש בו מרבית בני המשפחה נמצאים בבית. חישבו קדימה, אך אל תתפתו למבצעים על מוצרים שאינם בסל הקניות שלכם באופן קבוע.

הגדירו תקציב משפחתי מלא ובדקו אותו באופן שוטף – גם אם ניתן וצריך לבצע בו שינויים וגם את עמידתכם במסגרת התקציב. בתוך התקציב הגדירו הוצאות קבועות כדוגמת מזון, ארנונה וכד', לצד הוצאות משתנות. בצעו רישום מדויק של ההוצאות שלכם בכל שבוע (או מספר ימים קטן יותר) וקחו בחשבון חריגות אשר עשויות להשפיע על ההוצאה בשבוע או בימים שלאחר מכן. נסו להיות יצירתיים ולחשוב כיצד ניתן לצמצם הוצאות פחות הכרחיות כעת, כדוגמת קניית בגדים, אוכל מוכן ועוד.

  1. הפער בין המצוי לרצוי

הנטייה של כולנו כרגע היא לאגור ולהצטייד לשעת חירום. הוסיפו על כך פעילויות פנאי און ליין הכרוכות בתשלום, וכבר ההוצאות התנפחו לצד ההכנסות שהצטמצמו. הפרידו בין העיקר לטפל ומה הכרחי ומה פחות, הגדירו יחד עם בני המשפחה מה חשוב כרגע עבורכם ועבור הילדים ועל מה ניתן לוותר, או להשאיר לחשיבה נוספת בהמשך.

נסו לנצל את הזמן בבית לפעילות חינמית ויצירתית עם הילדים, כזו שתעשיר אותם ואתכם ותיצור זיכרונות חיוביים ללא הוצאה כספית מיותרת.

 

 

  1. מעקב אחר חשבונות

כעת יותר מתמיד, בצעו מעקב שוטף עבור החשבונות לספקים השונים. הגדירו תזכורות לבדיקת החיובים החודשיים כדוגמת סלולר, אינטרנט, טלוויזיה וכו'. ודאו שהמחיר הקבוע עומד בתנאים אותם סיכמתם. נצלו את הזמן הפנוי וערכו סקר שוק מחדש. בדקו האם יש שירותים שתוכלו להוזיל, להתמקח עליהם או ליהנות מהטבות.

בדקו אם ניתן לקבל כעת הנחה או דחייה בתשלומי שכירות, משכנתא, ביטוח רכב והוצאות שוטפות נוספות.

 

  1. שאו עיניים קדימה באופטימיות

בתקופה שלכולנו קשה לאזן בין הוצאות להכנסות, או כאשר אין הכנסות כלל, איזון התקציב המשפחתי הופך למשימת חובה. קחו את המשימה הזו כפרויקט שיכול לסייע לכם גם בימים כתיקונם – הימים אליהם כולנו נושאים כעת עיניים. כשכל הסיפור הזה יהיה מאחורינו, אפשר יהיה להתפנות להבראה – הבראת העסק, הבראת התיק הפיננסי, הבראת משק הבית ועוד. כל אחד ואחת יעשו זאת בהתאם לשיקוליהם – מי בקידום העסק על ידי פעילויות שיווקיות מוגברות, מי בסגירת המינוס על ידי הלוואה חוץ בנקאית, ומי בשינוי אורח החיים.

 

ולסיכום מילה קטנה מאיתנו,

כולנו נמצאים במרוץ החיים להעלאת ההכנסות, שיפור רמת החיים וצמצום ההוצאות. המצב החדש אליו נקלענו כולנו, בעולם ובארץ, מאלץ אותנו להגדיר סדרי עדיפויות חדשים, להפריד עיקר מטפל ולהיות מחושבים יותר. לצד הקושי הרב, בחרו לראות בכך הזדמנות להתנהלות פיננסית טובה יותר ולצרכנות חכמה. היערכו קדימה בחוכמה על סמך הנתונים שבידכם כיום ואל תשכחו להיות עם האצבע על הדופק. בהצלחה!

 

* אין בפרסום הכתבה משום המלצה, חוות דעת, הבעת דעה או מתן עצה מצד מימון ישיר, ואין לראות באמור תחליף לייעוץ מקצועי ו/או ייעוץ משפטי. כל החלטה בדבר השימוש בתכנים ובמידע תיעשה על אחריותך בלבד ומומלץ ללוותה בייעוץ מקצועי פרטני.

* אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

* מס' רישיון 54414.

*יש לעקוב אחר הנחיות משרד הבריאות

 

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה