לאחר בחינת החלופות השונות לצורך מציאת פתרון מתאים למצבו הכלכלי כאמור של בעל העסק,  פנה הלקוח להליך של פשיטת רגל אשר בסופו הועיל רבות, הן לבעל העסק (שחובותיו הופחתו ונמחקו), והן לנושים השונים (אשר קיבלו אחוז מסוים מכספם בחזרה).   

בית המשפט בחן את נסיבות המקרה בהתאם לכל המידע אשר היה מונח בפניו במסגרת התיק. בית המשפט הגיע למסקנה, כי היות ובעל העסק נקלע למצבו הכלכלי הלא פשוט בתום לב, שיתף פעולה ומילא אחר תנאי הליך פשיטת הרגל, נכון וראוי הוא לפטור את בעל העסק מיתרת חובותיו לנושים אשר לא ניתן לפרוע מנכסיו במסגרת ההליך. וזאת, בכדי שבעל העסק יוכל לפתוח דף חדש ולהשתלב מחדש במרקם החיים הכלכליים.    

על כן, בית המשפט מצא לנכון להעמיד את תכנית הפירעון לצורך קבלת צו ההפטר המיוחל מחובות העבר של בעל העסק על סך כולל של 125,000 ₪.

בעל העסק אכן עמד בתוכנית הפירעון ושילם במסגרת הליך פשיטת הרגל את הסכום על סך 125,000 ₪ וניתן לו בידי בית המשפט צו הפטר הפוטר אותו מתשלום יתרת חובותיו בסך כ-475,000 ₪.  

משרד עורכי דין אבירם ציקוושוילי מתמחה בהליכי הוצאה לפועל, פשיטת רגל (בהתאם להליך החדש לפי חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי) ובמשפט אזרחי-מסחרי.  

ייעוץ מקצועי ומתאים בידי עורך דין יכול לחסוך כסף רב וזמן יקר ללקוחות המשרד

לפרטים לחצו כאן 

nostalgia

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]