וטרינר לכלבים וחתולים באשדודחלקנו - רואים בהם חברים על ארבע, אחרים - מתייחסים וחשים אליהם כאילו הם בני משפחה ההולכים על ארבע. אבל, זה לא משנה כיצד אנחנו מגדירים את היחס אליהם, כבר ברור לכל מי שנהנה מחברתם, שאין איתם ולו רגע דל אחד!

Pixabay

מומחי להתנהגות בעלי חיים יכולים להשוות את רמת ההבנה של חתולים וכלבים לכזו של פעוט בן שנתיים או שלוש, אבל אנחנו, אוהבי בעלי החיים) יודעים את האמת - בהרבה מקרים, החתול (או הכלב) שלנו הרבה יותר מתוחכם מאיתנו - הוא יודע להשיג מאיתנו בדיוק את מה שהוא רוצה. ובהרבה מקרים, במקום שאנחנו נאלף אותו (טוב, "לאלף" זו מילה גדולה, בואו נסתפק ב"להרגיל אותו לחיים נורמטיביים בבית J) הוא זה שמאלף אותנו לבצע את מה שהוא רוצה.

אנחנו יכולים להתבדח על כך שעות, אבל כל זה טוב ויפה, עד הרגע שצריך לדאוג לבריאותו השוטפת של החבר המזונב שלנו. כאן, אין קיצורי דרך ואין חוכמות. כלב שצריך לקבל את החיסונים השנתיים שלו, יקבל אותם אצל וטרינר לכלבים באשדוד (או בכל עיר אחרת, לפי מקום מגוריכם) ואילו חתול שנזקק לבדיקת חניכיים שוטפת בשל בעיות שיניים, יקבל אותה אצל וטרינר לחתולים באשדוד (ושוב, בכל עיר אחרת בה אתם גרים). פה, אין דרך לעגל פינות, כי, עם (ובעיקר - בגלל) כמה שבעל החיים שלנו חשוב לנו ולא היינו רוצים לקלקל את יחסינו הטובים איתו - טיפול רפואי נחוץ או בדיקה שגרתית שוטפת אינם אופציונאליים, אלא כורח המציאות.

אז מה עושים כשהכלב או החתול שלכם לא מתלהבים מביקור אצל הווטרינר?

הופכים את הנסיעה לחלק מהשגרה

ראשית, משתדלים לבחור את הווטרינר הטוב ביותר הקרוב למקום מגוריכם. זאת, מאחר ובמקרים רבים, הנסיעה (עבור כלבים) או השהיה במנשא (עבור חתולים), לכשעצמן, הן החוויות המלחיצות, אשר פותחות את הביקור אצל הווטרינר ברגל שמאל. מומלץ, כמובן, בין ביקור אחד לשני, לתרגל את בעלי החיים בנסיעה או בשהייה במנשא, על מנת שבעיתות חירום, לא תצטרכו להתמודד, בנוסף ללחץ הטבעי שלכם ושל בעל החיים, גם עם כלב מלחית כבדות או חתול לחוץ שרושף עליכם.

מתייחסים לבדיקה כאל חוויה חיובית

חשוב לשים לב לשפת הגוף של בעל החיים שלכם במפגש השני ומעלה עם הווטרינר. אם הוא רגוע בעת הנסיעה ואילו הפגישה עם הווטרינר היא זו שמלחיצה אותו, חישבו על דרכים בהן תוכלו להפוך את החוויה לנעימה יותר - צ'פרו אותו בחטיפים טעימים בעת הבדיקה (כמובן, באישור הווטרינר), לטפו אותו, דברו אליו, כל מה שיכול להרגיע אותו ואתכם ולהפוך את הביקור לחיובי יותר.

בשורה התחתונה,

ביקור אצל וטרינר היא חוויה שכולנו נאלצים לעבור מידי פעם, כשאנחנו מקפידים לשמור על בריאותו של החבר על ארבע שלנו. בחירת הווטרינר הנכון וחשיבה מקדימה חכמה יכולים להפוך את החוויה נעימה הרבה יותר, גם לכלב / חתול שלנו וגם עבורנו.

 

רק בריאות!

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה