השקעות בימי קורונה - מה עושים?האם כדאי למשוך את כל הכסף ולצמצם הפסדים? האם לחכות ולעבור את התקופה? האם דווקא עכשיו יש הזדמנויות השקעה? במה כדאי להשקיע עכשיו? מאמר זה ינסה לענות על השאלות ולבדוק כיצד כדאי לנהל את תיק ההשקעות שלכם.

pexels

"סוף זה תמיד התחלה של משהו אחר טוב יותר"

בימי קורונה יש לנו לא מעט דאגות ואי וודאות בין אם בריאותיות ובין אם כלכליות. אנשים רבים הוצאו לחל"ת או פוטרו מעבודתם ובנוסף לדאגת הנזילות הכספית יש לדאוג גם להשקעות. לכולנו יש קרנות פנסיה, קרנות השתלמות, קופות גמל וחסכונות עם אפיקי השקעה שונים. כדי להחליט אם מושכים את הכסף מהחסכונות הניתנים למשיכה בתקופה קשה זו, או האם כדאי לעביר את ההשקעה של קרן הפנסיה או קרן ההשתלמות לאפיק אחר, יש להפעיל שיקול דעת מתון. גם כאשר משקיעים בבורסה ובשוק ההון בתקופה כזו או שהכסף כבר היה מושקע שם לפני המשבר, צפות לא מעט דאגות. אם ניהול תיקי השקעות נעשה על ידי חברת השקעות ולא באופן עצמאי, תמיד ניתן להתייעץ איתם. ולזכור שבכל ירידה יש עלייה וזה נכון גם לגבי המשבר וגם לגבי ההשקעה.

 

ניהול תיקי השקעות נבון

ניהול תיקי השקעות באופן עצמאי מצריך הבנה וידע של מושגים מהעולם הפיננסי כמו מכשירי השקעה, אג"ח, ניירות ערך, קרנות ועוד. אם אתם בקיאים בתחום והגדרתם מטרות להשקעה לטווח ארוך או קצר, בוודאי גם השקעתם בצורה נבונה. כעת בימי קורונה יש לבחון את תיקי ההשקעות שלכם ולוודא שפיזרתם את הכסף במכשירי השקעה שונים (פנסיה, קופת גמל, קרן השתלמות, חיסכון).

בדרך כלל תמיד בזמן משבר שוק המניות נמצא בירידה חדה ורואים עלייה בשוק אגרות החוב הממשלתיות. לפיכך, ניתן לחזות את אותו כלל גם בימים אלו. כמו כן, כאשר יסתיים המשבר ניתן לחזות שהמניות יעלו בחדות ואגרות החוב הממשלתיות יעלו באופן הדרגתי למשך זמן קצר וזה יהיה הזמן המיטבי להשקעה.

את ההשקעה באפיקים שונים ניתן לחזות לפי נפגעי המשבר העיקריים כמו אל על או חברות תעופה ותיירות נוספות שהמניות שלהן ירדו בימים אלו ולעשות חושבים האם זהו הזמן הטוב להשקיע, האם ההתאוששות והסיוע של המדינה יעזרו או שיהיו שחקנים חדשים בתעשייה? לפיכך יש לשקול האם רכישת המניות שלהם תביא לתשואות או להפסדים? ואם יש לכם מניות בתחום זה מהתקופה שלפני המשבר, האם לגעת או לא לגעת בהם?

גם מי שיש לו אגרות חוב של חברות שמן או נפט שמחירן ירד, צריך להיות מודאג כיוון שהתחזית מראה שהתזרים שלהן יפגע.

 

הכל תלוי בייעודו של הכסף

את כל ההחלטות לשאלות תאלצו לקבל לפי היעדים שלכם. האם ייעדתם כסף לדירה, לגיל הפרישה, לחתן את הילד, לנזילות יום יומית. כמו כן, מה מידת הסיכון שאתם מוכנים לקחת, לכמה זמן השקעתם את הכסף. אם הגדרתם את השאלות הללו לפני שהשקעתם את כספכם, תמצאו שם את התשובות לכל השאלות.

 

 

 

 

 

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה