השלמת ושיפור בגרות באנגלית – שאלות נפוצותאם סיימת בגרות אך הציון שלך באנגלית אינו תואם לדרישות של מוסד הלימודים, יתכן מאד שיש לך שאלות רבות על השלמת ושיפור בגרות באנגלית. יתכן שהבגרות שלך לא הייתה מספיק גבוהה מבחינת מספר היחידות (שלוש במקום ארבע או חמש) ויתכן שהציון עצמו אינו עומד בדרישות של מוסד הלימודים. במאמר זה נענה על שאלות נפוצות שנוגעות לשיפור המצב שלך.

יחצ

מי צריך לשפר את הבגרות באנגלית?

מי שמעוניין להירשם לתואר אך אינו עומד בדרישות התואר, יצטרך לשקול שיפור של הבגרות באנגלית. לרוב מדובר על אלו שרוצים לגשת בחינה ברמת 4 או 5 יחידות ולא על אנשים שרוצים לגשת לשלוש יחידות. כל מוסד לימודים מגדיר את דרישות הסף כשאלו יכולות לשכלל הן את ציוני הבגרות והן את ציוני הבחינה הפסיכומטרית. שיפור של ציוני הבגרות מעלה את הסיכויים לקבלה ולכן יתאימו גם לאלו אשר ציון הפסיכומטרי שלהם אינו גבוה.

אילו יכולות הבחינה בודקת?

הבחינה באה לבדוק מהן היכולות של הנבחן באנגלית על שלל גווני השפה. היא מורכבת מחלק של קריאה (הבנת הנקרא), כתיבה ושמיעה, תלוי כמובן במספר היחידות. השלמת ושיפור בגרות באנגלית דורשת שיפור היכולות בכל אחד מחלקי הבחינה. עם זאת, אם ישנו תחום באנגלית שברור שיש לך חוזקה בו, כדאי יהיה להקדיש את האנרגיות לחלקים השונים שלה.

האם כדאי לגשת אל קורס השלמת ושיפור בגרות באנגלית?

התשובה לשאלה זו היא בדרך כלל "כן". רובנו לא מוכנים לחלקים השונים של הבגרות, אפילו אם אנחנו יודעים אנגלית מצוין. גם אם שיפרת את היכולות שלך מאז הבגרות האחרונה על ידי צפיה בסדרות באנגלית, הקשבה לשיעורים פתוחים וקריאה, עדיין לא בטוח שהיכולות הללו יובילו לתוצאות גבוהות יותר בבחינה עצמה. קורס לשיפור של הבגרות באנגלית יעניק לך כלים מדויקים ושימושיים ליום הבחינה עצמה ויעלה את סיכויי ההצלחה שלך.

מתי אפשר לגשת לבחינה חוזרת?

אפשר לגשת לבחינה חוזרת בכל אחד מהמועדים על פי המפורסם. באפשרותך להירשם לכל מועד באזור שנוח לך לעבור את הבחינה ואין כל קשר אם הצטרפת מראש לקורס או לא. כמובן, מומלץ להתאים בין תאריך הבחינה הנבחר לבין תאריכי ההרשמה לאוניברסיטאות (או מוסד לימודים אחר). בחירת התאריך עבור השלמת ושיפור בגרות באנגלית צריכה להיות תואמת את היכולות שלך ואת מידת המוכנות. יש לזכור כי המטרה היא להשיג ציון גבוה שיאפשר לך להיכנס למוסד הלימודים שבחרת.

כמה זמן אורכת בחינת הבגרות באנגלית?

בחינת הבגרות באנגלית מחולקת למספר חלקים ולכל אחד יש זמן משלו:

  • שאלון C = שעה וחצי
  • שאלון D = שעה ושלושת - רבעי
  • שאלון E = שעה ורבע
  • שאלון F = שעה ושלושת – רבעי
  • שאלון G = שעה ושלושת - רבעי
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה