התרופפות, התרוקנות וצניחה של החזה הם תהליכים בלתי נמנעים שמתרחשים אצל כל אישה בדרגה זו או אחרת במהלך החיים.

Pixabay

הרמת חזה הוא הניתוח שנועד להחזיר עטרה ליושנה ותפקידו למלא, להרים, להדק ולעצב מחדש את המראה של חזה צעיר, זקוף וגאה.

למעשה מדובר בסדרה של ניתוחים אשר לכל אחת יש להתאים באופן אישי לאחר ייעוץ, אבחון והכוונה, מאחר ואצל כל אחת התהליכים התרחשו בדרגה שונה וקיים מגוון של פתרונות אותם נמנה מייד.

הסיבות העיקריות לצניחה של השדיים הם הריונות ולידות, ירידה תלויה במשקל, השמנה והרזיה מחזורית ("דיאטת יו-יו") והזדקנות של הגוף והשדיים.

ישנה גם קבוצה של נשים צעירות שהחזה שלהן מלכתחילה לא התפתח בצורה תקינה, מדובר בחזה צינורי המתאפיין בשדיים בעלי מראה לא אסתטי, קטנים ביחס לממדי הגוף, נפולים בעלי מראה משולש שפיצי עם עטרות רחבות אסימטריה נכרת ורווח גדול מאד ביניהם.

הרמה והקטנה של החזה – מדובר בניתוח שמתאים לנשים שהחזה שלהן היה גדול בעבר, לרוב במידה D ומעלה, אשר עם השנים, כוח הכבידה, התרוקנות תלוית גיל ושינויים הורמונליים התרופף וצנח ואפילו עם השנים הפך למעמסה מבחינת הגודל והכובד. הניתוח מעצב את החזה בצורה נאה וטבעית ומשתמש ברקמות הטבעיות של הגוף בכדי להפוך את החזה למעוצב יפה ומלא במידה בין C ל-D בדרך כלל.

הרמה ללא שתלים – מדובר בשדיים שהיו נאים ומלאים ואשר צנחו והתרופפו עם הלידות והגיל אשר שמרו על נפח בערך במידה C. במקרים כאלו אפשר להציע הרמה בתוספת שתלים או הרמה ללא שתלים. נשים רבות כיום נמנעות מהוספת שתלים בחזה לאור המודעות לסיכונים הכרוכים בניתוחים אלו והן מבקשות לעצב את החזה ללא שימוש בשתלים. בניתוח נאסף כל התוכן הקיים ללא הקטנתו למעטפת הדוקה ומורמת המשמרת את מרבית הנפח הפנימי תוך הידוק מעטפת העור בצורה נאה וטבעית. התוצאות נהדרות.

הרמת שדיים ומילוי עם שומן עצמי - אפשר במקרים רבים כאשר ישנם עודפי שומן מיותרים בגוף להציע הוספת שומן בתהליך של השתלת שומן עצמי. לרוב אני ממליץ לפצל בין ניתוח ההרמה למילוי עם שומן עצמי, כך ניתן למקסם את ההנאה מתוצאות הניתוח. לפעמים יש לחזור על ההליך הזה פעמיים או יותר על מנת למקסם את קליטת השומן בחזה.

הרמת שדיים בתוספת שתלים – כאשר כמות הרקמה הבסיסית איננה מספקת, לא ניתן להשיג תוצאה נאה מספיק ללא שימוש בשתלי סיליקון. במקרים אלו אנו מציעים לעצב את החזה בצורה נאה, להרים ולהדק ולהוסיף שתל לא גדול שיהווה מעין בסיס פנימי שייתן בולטות מלאות ועגלגלות נאים לשדיים.

הגדלה והרמה – כאשר השדיים קטנים, ריקניים ומצומקים, מאחר ותמיד היו קטנים והתרוקנו עוד יותר אחרי הריון, לידה, הנקה או הרזיה, מטרת הניתוח היא בראש ובראשונה להגדיל את החזה, שתל הסיליקון מהווה את המרכיב המרכזי הנותן את הנפח הפנימי של השדיים, מטרת ההרמה היא לעצב מחדש את החזה בצורה נאה ואנטומית, להרים את הפטמות לגובה הרצוי, להצר את העטרה במידה והיא התרחבה מדי ולהפך את השדיים הקטנים והמשולשים למלאים ועגולים.

תיקון חזה צינורי – כאשר השדיים בעלי מבנה לא תקין, בעיקר אם הם לא קטנים ובעלי מנח נמוך וצנוח, כאשר העטרות רחבות וכאשר ישנה אסימטריה נכרת מטרת הניתוח היא לשנות את המראה הצינורי והעניק לחזה מראה אסתטי, נאה אנטומי, מלא ועגול יותר, יש צורך בשימוש נכון בשתלים, לרוב עגולים ולרוב מעל השריר.

הרמת חזה לאחר הרזיה תלולה וניתוחי קיצור קיבה – ניתוחי קיצור קיבה יצרו עבורנו אתגרים חדשים לטיפול בשדיים שהתרוקנו והתרופפו בדרגה שהיא לפעמים ממש קיצונית, מקרים אלו לפעמים מורכבים ומאתגרים במיוחד, דורשים ניסיון רב שנים ויד מיומנת ומנוסה. האתגר הוא לבצע בו זמנית מילוי פנימי והידוק משמעותי של המעטפת החיצונית שלפעמים איבדה מאד מצורתה הבסיסית תוך שימוש ברקמה טבעית שאיבדה לחלוטין מהאלסטיות המקורית שלה. ניתוחים אלו דורשים לפעמים מקצה שיפורים כעבור שנה או יותר עקב הנטייה של הרקמות שאיבדו כבר מהאלסטיות שלהן להתרופף שוב על אף המתיחה שמתבצעת בניתוח הראשון.

לסיכום, אם חשקה נפשך בחזה מלא, צעיר ומעוצב, אם אותות הגיל ניכרים בחזה שלך באופן בו את מסתכלת במראה ומהרהרת מה לעזאזל אפשר לעשות דעי כי קיימות אפשרויות רבות לעזור לך. כמובן שבכל ניתוח חבויים סיכונים לא מעטים שעלייך לקחת בחשבון, אך ברוב המקרים לאחר ההחלמה התוצאה משביעת רצון ולפעמים ממש משנה את החיים כפי שמעידות על כך אלפי נשים מרוצות שכבר עברו את הניתוח.

 

 

 

 

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה