ה-City Transformer הוא רכב חשמלי עם פוטנציאל עתידי להפוך גם לאוטונומי, בעל טווח נסיעה של בין 120 ל-180 קילומטרים, כשזמן ההטענה שלו עומד על 3-4 שעות בשקע ביתי רגיל, או 15 דקות בלבד בשקע מהיר. הוא מגיע למהירות מירבית של 90 קמ״ש או 45 קמ״ש במצב מקופל.

זהו רכב חשמלי זעיר מודולרי ומתקפל. זהו רכב עירוני שהוצג לפני כמה שנים עם אפשרות טווח תיאורטית של כ-200 ק"מ ועם יכולת קיפול גלגלים לטובת צמצום מקום החניה לכזה שדורש קטנוע עירוני. לטענת משרד האנרגיה, סיטי טרנספורמר קיבלה מענק של כ-2 מיליון שקל, שיאפשר לה לפתח ולהרכיב אב-טיפוס של כלי רכב זעיר לשימוש עירוני.

הייחוד של הרכב  בא לידי ביטוי בכך שבלחיצת כפתור ניתן לצמצם את המימדים שלו, וכך לחסוך בעד 75% בשטח חנייה שהוא תופס. 

כשהרכב במצב נהיגה הרוחב שלו די סטנדרטי ויעמוד על 1.44 מטרים, אך ברגע שתגיעו לחניה פוטנציאלית – תוכלו ללחוץ על כפתור כדי שיצמצם את הרכב למימדיו של אופנוע. האורך הכולל שלו אגב עומד על 2.35 מטרים, הוא כולל מזגן ואפילו בקרת אקלים.

בגלל שהמהירות המקסימלית של הרכב עומדת על 90 קמ״ש, מבחינה רגולרטורית הוא יכול לנסוע בדרכים בין עירוניות, אך לא באוטסטרדה. הרכב חגורות בטיחות . 

מחיר הרכב המתקפל מתחיל ב-55 אלף ש״ח לפני מיסים, ואחרי שהרכב יעבור תקינה הוא יקבל גם מספר רישוי.

החברה הוקמה ב-2014 על ידי ד״ר אסף פורמוזה מתוך הצורך האישי שלו  בחיפוש אחר חניה בעיר תל אביב. שגם השקיע בחברה, ד״ר גדעון גולדווין וארז אברמוב,  וכיום מועסקים בה כעשרה עובדים. בינתיים היא מתקיימת בעזרת מימון הבעלים, משקיע מלזי ורשות החדשנות.

לדברי אסף בסוף השנה יושק הרכב בארץ , הפיילוט יחל בעיר תל אביב.