הכירו את ההקלות בביטוח הרכב בתקופת הקורונהמשבר הקורונה הוליד אורח חיים חדש ולא מוכר לרבים, והשריש מושגים קיימים אשר זכו להפוך לחלק בלתי נפרד מן השיח היומיומי: חל"ת, בידוד, סגר, השטחת עקומות, אסטרטגיית יציאה ומונחים נוספים.

Pixabay

גם הרגלי הבילוי והצריכה השתנו באחת, כאשר הישראלים צבאו על רשתות וחנויות המזון, בהגעה לסניפים תחת המגבלות, תוך ניצול של שירותי המשלוחים; זאת לצד גידול בביקוש למוצרים לבית - החל ממשחקים וערכות לפעילויות פנאי וכלה במוצרי מדיה, מערכות בידור, גאדג'טים, מחשבים וסלולר המשדרגים את השהייה הממושכת בבית.

הרכב הפרטי, לעומת זאת, מצא עצמו מבלה בחניה ימים ארוכים, ויוצא לנסיעות קצרות וחיוניות בלבד. לא במקרה ההוזלה המשמעותית ביותר בעלויות הדלק בעשור האחרון, חלפה לישראלים מתחת לאף ולא זכתה להדים ותגובות, שכן חלק ניכר מבעלי הרכבים פשוט לא הגיעו עדיין לקו האדום במד הדלק כדי לגלות זאת.

בשונה מצריכת הדלק, עלויות נוספות של תחזוקת הרכב הוסיפו להתקיים כסדרן, ובראשן עלויות הביטוח לרכב, שלא הושפעו באופן ישיר מן המשבר. יחד עם זאת, חלק מחברות הביטוח לקחו אחריות, ומתוך התובנה כי עלות הביטוח נגזרת כתוצאה מתחשיב של סיכונים, הכירו בתקופת הקורונה ובאורח החיים החדש כמפחיתי סיכונים מהותי, ויצרו מערך של הקלות והטבות בהתאם.

הקפאת ביטוח הרכב

הקפאת ביטוח הרכב בתקופת הקורונה, מתאפשרת עבור ביטוחים מצד ג' וביטוח מקיף (לא ניתן להקפיא את פוליסת ביטוח החובה). ההקפאה תכלול את הכיסוי הביטוחי הניתן בעבור תאונות, על פי תנאי הפוליסה, ותוכל להתקיים לתקופה של לכל הפחות 30 יום, בהם לא יהיה כל שימוש ברכב.

נסיעה ברכב של הבעלים או כל גורם אחר בתקופת ההקפאה תהווה נטילת סיכון, ובכל אירוע של תאונה לחברת הביטוח לא תהיה כל חבות ביטוחית כלפי בעל הפוליסה.

חשוב לשים לב כי ההקפאה מתבצעת רק בעבור רכיב התאונה, מהווה סכום חלקי מן הסך הכולל החודשי של עלות הפוליסה, ועל כן לא תמיד משתלמת. חברות הביטוח רשאיות להקל ולאפשר הקפאה לתקופות קצרות יותר, על פי שיקול דעתן, אולם אינן מחויבות לכך.

למרות זאת חלק מן החברות מספקות פתרונות מותאמים לתקופת הקורונה, ביניהן חברת הביטוח הראל, אשר מעניקה הקפאה של תשלום הפוליסה ללקוחות אשר מצויים בבידוד - ויחד עם זאת מעניקה את מלוא הכיסוי גם בתקופה זו.

חברת מנורה מבטחים מעניקה כיסוי בעבור מבוטחים הנמצאים בבידוד, לנהיגה של כל נהג אחר (לרבות נהג חדש ונהג צעיר) ברכבם בתקופת הבידוד, ללא תשלום נוסף.

חברת כלל מאפשרת הארכה אוטומטית של פוליסת הביטוח לרכב, ומגדילה את זמן הגשת דוח עבר ביטוחי מ-14 יום ל-30, במטרה להקל תהליכים בירוקרטיים.

את הפתרון האופטימלי וההוגן ביותר לביטוח רכב, המתייחס לאופי השימוש בימי הקורונה, מצאנו בחברת הראל, אשר הביאה לשוק הביטוח את תכנית הראל סוויץ' עוד בטרם פרוץ משבר הקורונה.

פתרון זה נותן מענה משתלם והוגן אשר אינו מוגבל בזמן, ואינו תלוי מצב רפואי ו/או תעסוקתי, ומציג תוכנית ביטוח הכוללת ביטוח חובה ומקיף לרכב המחויבים לפי שימוש בפועל.

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה