הילד הפעוט שלי אלרגי, זה אומר שאני לא יכול לצאת לעבודמשרד הרווחה הודיע כי הוא מפסיק לממן מטפלות לילדים הסובלים מאלרגיה וההורים מואוד מודאגים. משרד הממשלה מגלגלים אחראיות זה על זה, ובתוך זה נמצאים ההורים המוסתכלים שמחפשים פתורנות לילדים אלרגיים .

עזרה הדדית, להושיט יד. צילום אילוסטרציה: Pixabay

סיפורו של חי גבריאל מתל אביב אב לילד שסובל מאלרגיה לחלב:

" בגן מסרבים לקבל את הילדי שלי לגן לשנה הבאה ואין לי פיתרון, אשתי ואני עובדים במשרה מלאה וקשה לנו לצאת באמצע עבודה לוודא שהילד בסדר".

בארץ יש כ 350 פעוטות הסובלים מאלרגיה המסכנת חיים, כך לדוגמא מתארת מרים אם לילד שסובל מאלרגיה לבוטנים, כי היא מאוד חוששת מכך שהצוות החינוכי לא ממש מודע לנושא האלרגיה ,ומדובר בחיים של ילדים , לאור האמור לעיל ישנם גנים אשר עומדים בקטריונים והינם בעלי סמל של משרד הכלכלה, ואחד מהם הוא גן בית חלומותיי הנמצא ברובע י"ב באשדוד ,אשר כל הצוות החינוכי בגן עבר השתלמות נרחבת לטיפול בלארגיה בפעוטות ובתינוקות .

בהשתלמות כל אחד מצוות הגן ,קבלה כלים משמעותים לטיפול בכל סוגי האלרגיה כולל טיפול פרטני ואף שימוש במזרק בזמן הצורך.

גן בית חלומותי סמל מעון 6719 קיבל ממשרד הכלכלה מזרקים לטיפול בכל סוגי האלרגיה, המזרקים  נמצאים במעון בהישג יד של מנהלת המעון, על מנת לתת מענה בעת הצורך לפועוטות הסובלים מאלרגיה.

כמו כן המטפלות בגן בית חלומותיי למדו על כל סוגי האלרגיה בעת הצורך, לכל המשתמע מכך כולל מצב של סיכון חיים . ולכן ילדים הוסבלים מאלרגיה כלשהי יכולים לרשום בבטחה את ילדהם  לגן בית חלומותיי.

מיותר לציין שזה אחד הגנים היחדים שהתקיימה בו  השתלמות על אלרגיה , הידע הועבר למטפלות ולצוות ככלי עזר וכאבן דרך לטיפול בילדהם .

בית חלומותיי הינו גן אשר עומד בכל הפרמטרים לטיפול אופטימלי בפעוטות ונותן את שירותיו, כולל סיבדוד של המדינה בתשלום החודשי של הגן  לכל המגזרים בעיר.

הגן מתמחה בטיפול של אלרגיה כל מטפלות עברו קורס של עזרה ראשונה מורחב ,  כולל הכשרה לסוג 1 לטיפול בפועוטות .

בגן יש מצלומות בלייב הנותנים מענה לצפיה בילדים בכל שעות היום .

לפרטים והרשמה ניתן לפנות להנהלת הגן בטלפון 089560090

או נייד  ויקי מנהלת המעון  0723910146

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה