האם וכיצד לימודי נדל"ן יסייעו לנו לפעול בשווקי נדל"ן בחו"ל?במהלך העשורים האחרונים עובר העולם תהליך מאסיבי וגורף של גלובליזציה. התפתחויות מרחיקות לכת בתחום התקשורת (והאינטרנט בראשן) והתחבורה מאפשרות לאנשים רבים לעבוד, ליזום ולפעול בשווקים בינלאומיים ובמדינות בהן הם אינם מתגוררים או אפילו נמצאים, במגוון רחב של תחומים. אחד מהתחומים אשר נראה כי נפתחו והונגשו במידה רבה לחלקים גדולים מהציבור הרחב במסגרת תהליך זה הוא תחום הנדל"ן, בו מוצאים כיום אינספור נשים וגברים את פרנסתם

Pixabay

. במקביל, נהפכו מסלולים שונים של לימודי נדל"ן לפופולאריים ומבוקשים מאוד בארץ, וקמו לא מעט בתי ספר ומכללות ייעודיות המתמחות בתחום זה. עבור יזם הנדל"ן או המשקיע המעוניין לפעול בשווקי נדל"ן זרים הנמצאים במדינות אחרות – האם וכיצד יכולים לסייע לימודי נדל"ן בארץ?

 

קורסים ייעודיים ליזמות נדל"ן בחו"ל

מכיוון שלא מעט ישראלים מפנים מבטם לשווקים בינלאומיים ומעוניינים לפעול וליזום בתחום הנדל"ן דווקא במדינות שונות בחו"ל, מציעים חלק מבתי הספר המקצועיים המתמחים בעולם הנדל"ן גם קורסים ייעודיים העוסקים בנושא זה.

דוגמה טובה לכך היא "קורס נדל"ן מעבר לים" שמציעים גופים מובילים בעולם לימודי הנדל"ן דוגמת האקדמיה לפיננסים. קורס זה עוסק ספציפית ביזמות נדל"ן בשוק האמריקאי, ומכיל את כל הנושאים והידע הרלבנטי הדרושים על מנת לפעול בשוק זה באופן מקצועי ומושכל. ברור מאליו כי יזם או משקיע ישראלי המעוניין לפעול בשוק זר, דוגמת השוק האמריקאי, עומד בפני כמה אתגרים משמעותיים – עליו ללמוד ולהכיר בצורה טובה את השוק האמריקאי על שלל התקנות, החוקים והמאפיינים הייחודיים לו. עליו להכיר שיטות למציאת נכסים והערכת שוויים, להבין מהי תרבות העסקים הנהוגה במדינה זו וכיצד זה אמור להשפיע על פעילותם הישירה מול גורמים מקומיים שם ועוד אינספור היבטים שונים הרלבנטיים ביותר לפעילותו של יזם הנדל"ן הפועל בארצות הברית.

ייתכן וניתן למצוא בעולם של לימודי נדל"ן בארץ גם קורסים ומסלולי לימוד נוספים המתמקדים בפעילות יזמית בשווקי נדל"ן ספציפיים בחו"ל, אך שוק הנדל"ן האמריקאי הוא הגדול והמבוקש ביותר מבחינתם של יזמים ישראלים כיום. בכל מקרה, הרעיון הוא פשוט – פעולה אפקטיבית בשוק זר מציעה אתגרים משמעותיים בפני עצמה ביחס לפעילות דומה בשוק הישראלי המקומי והמוכר, וקורס נדל"ן ייעודי המתמקד בשוק זה בא להעניק לתלמידים ולתלמידות את האפשרות לרכוש את הידע, הכלים, ההבנה והניסיון ההתחלתית על מנת לפעול בשווקים אלו בצורה נבונה באמת. אינספור יזמים ויזמיות אשר השתתפו בקורס זה כבר החלו לפעול וליישם את מה שלמדו בפועל, בפעילותם בשוק הנדל"ן האמריקאי שמעבר לים...

הכוונה והשכלה ייעודית חשובות יותר מאשר בפעילות בשוק המקומי

על השאלה – "כיצד ומדוע לימודי נדל"ן יסייעו לנו לפעול בשווקי נדל"ן בחו"ל" רצוי לענות תוך כדי התייחסות לאופי פעילותו של יזם הנדל"ן, והדרך בה אופי פעילות זו מושפעת כתוצאה מהמעבר לפעולה במדינה זרה.

ובכן, פעילותו ה"קלאסית" של יזם הנדל"ן כוללת, בראש ובראשונה, יצירת קשר ועבודה מול גורמים רבים ושונים, כמו גם שימוש בשיטות טכניות שונות לצורך ניתוח נתונים וקבלת החלטות מושכלת. על מנת לפעול מל גורמים שונים בחו"ל (דוגמת מוכרים, שוכרים, מתווכים מקומיים, גורמים בירוקראטיים וכד') בצורה אפקטיבית באמת, יש להכיר כאמור אינספור תקנות, חוקים ומנהגים שונים המאפיינים את אותו שוק. בנוסף, יש להכיר מקרוב מאפיינים ייחודיים ומרכזיים של שוק זה, המשפיעים על קבלת ההחלטות בתחום (החל ממאפיינים מיסויים ועד למאפייני הכלכלה בכללותה).

את כל זה ועוד ניתן ללמוד במסגרת קורס נדל"ן ייעודי העוסק בשווקים זרים, ולמידה זו היא שתאפשר לנו להתחיל לפעול בשוק זה "באמת" - בצורה מקצועית ובאופן מידי יחסית.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה