האם אתם זקוקים לליווי פיננסי לעסקים ומה הוא יכול לעשות עבורכם?בישראל נפתחים (וגם נסגרים) מדי שנה אלפי עסקים חדשים במגוון ענפים שונים. רובם המכריע מתחילים בתור עסקים קטנים בעלי מימון מוגבל ומצומצם ביותר, ונאבקים בשנים הראשונות לפעילותם בתחרות השוררת בענף בו הם פועלים, כמו גם בשלל האתגרים השונים המאפיינים את העולם העסקי. בעוד ברור (או צריך להיות ברור) לכל בעל עסק חדש כי ישנם היבטים פיננסים רבים ושונים בהם כדאי להיות בקיאים כאשר מנסים לנווט עסק חדש או וותיק במים הסוערים של הזירה העסקית, רבים מהם נרתעים מקבלת ליווי פיננסי מקצועי. עבור מי מתאים ומתי מומלץ לקבל ליווי פיננסי מקצועי ובאילו דרכים הוא אמור ויכול לסייע למנהלי העסק?

Pixabay

הפן הפיננסי של העסק ממש לא מסתכם באקסל תזרים מזומנים – ליווי פיננסי

אחת הסיבות העיקריות לכך שבעלי עסקים חדשים ובלתי מנוסים נמנעים מעבודה עם יועץ עסקי המעניק ליווי פיננסי מקצועי היא פשוט היעדר בקיאות והבנה מעמיקה ומספקת בנוגע למשמעותו של הפן הפיננסי של העסק. עבור כל עסק בכל ענף ותחום פעילות באשר הוא, ההתנהלות הפיננסית של אותו עסק היא זו שתקבע האם ועד כמה הוא יצליח, ישרוד וישגשג. גם אם מדובר בעסק אשר הוקם על בסיס רעיון גאוני או כזה שבא לתת מענה על צורך אקוטי ונפוץ ביותר בשוק, ללא ניהול פיננסי מקצועי ואיכותי אותו עסק עלול להיכשל כישלון חרוץ כבר (ובמיוחד) בשנים הראשונות לפעילותו.

בניגוד למה שבעלי עסקים חדשים ובלתי מנוסים רבים נוטים לחשוב, ממש לא ניתן לסכם את ניהול הפן הפיננסי של העסק באמצעות אקסל תזרים מזומנים מפורט. כמובן שזה חשוב ביותר (תזרים המזומנים של העסק הוא עניין חשוב וקריטי שאסור להקל בו ראש) אך זה ממש לא מספיק עבור ניהולו הפיננסי של העסק. פן זה כולל אינספור היבטים נוספים, החל מבניית תכנית עסקית וגיוס משקיעים עוד לפני שהעסק בכלל הוקם בפועל ועד לבניית תקציב ותכנית פעילות ארוכת טווח עבור העסק. יועץ עסקי טוב יכול בתוך כמה פגישות בלבד לסייע לבעליו של עסק חדש לשנות את התנהלותו הפיננסית בצורה אשר תקל מאוד על הניהול השוטף, תמנע מהעסק מלהיכנס לבורות פיננסיים מיותרים, תפתח אותו בפני אפשרויות והזדמנויות חדשות שלא היה מודע אליהן בעבר ועוד.

 

ניהול שוטף תקין לצד רעיונות מקוריים המותאמים לעסק

השירות שמעניק יועץ עסקי טוב עשוי להיות שירות עשיר ומגוון אשר ייפרס על פני טווח רחב של תחומים ודרכי פעולה. כמובן שכל ליווי פיננסי מקצועי בסיסי חייב לכלול אלמנטים שונים של ניהול שוטף תקין ושל בניית דרכי עבודה ונהלים "יבשים" שונים, כאלו אשר יבטיחו דרך פעולה מקצועית, תקינה ומושכלת בניהולו הפיננסי השוטף של אותו עסק.

אך יועץ עסקי טוב ומנוסה יידע גם להכניס מעט יצירתיות וגמישות לתוך הליווי והייעוץ שהוא מעניק, כזה אשר ייקח בחשבון את המאפיינים הייחודיים של אותו עסק ושל אותו מנהל/בעל עסק, כמו גם הדרכים בהם הוא מעוניין לפעול והכיוון אליו הוא מעוניין להכווין את העסק כולו. החל ממערכות שגרתיות לניהול לקוחות ועד לאפשרויות מסקרנות כמו הלוואה חברתית או פרויקטים של מימון המונים – בכל אלו ועוד יכול וצריך יועץ עסקי טוב לשקף את הדעות והניסיון הקודם שלו על מנת לסייע לבעל העסק למצוא את הדרך הספציפית הטובה ביותר לניהול של אותו עסק ספציפי.

על מנת להפנים את חשיבותו העצומה של ליווי פיננסי מקצועי, במיוחד בשנים הראשונות לפעילות העסק, מומלץ להתייעץ עם כל בעל עסק אשר צלח בהצלחה שנים ראשונות ומאתגרות אלו. רובם יוכלו לספר לכם עד כמה סייע להם הייעוץ והליווי המקצועי שקיבלו.

 

כנסו לאתר rotemsilbermann וקראו טיפים מנצחים בנושא של תזרים מזומנים, ייעוץ עסקי, ניהול פיננסי לעסק ועוד.

 

 

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה