כולנו מכירים בעובדה, כי החדר התוסס ביותר בבית הינו ללא ספק המטבח. זהו למעשה החלל המרכזי של המשפחה אשר בו אנו מבשלים או יושבים לאכול ארוחות ערב עם בני הבית.

Pixabay

. המטבח, משמש לבישול והכנת אוכל, כך שהוא חייב להיות מואר דיו, על מנת שניתן יהיה לעבוד בו כמו שצריך. גופי תאורה למטבח, חייבים להיבחר בקפידה היות והתאורה אמורה לשמש לכמה צרכים.

 

התאמת גופי התאורה לאופן העבודה במטבח

 

התאמת גופי התאורה באזור העבודה במטבח, צריכה להתאים נכון לפי אופי הבישול. יש לדאוג לך שגופי התאורה, יאירו על אזור העבודה, כך שהתאורה תאיר סביב כל האזורים במטבח. ניתן לבחור גופי תאורה בחלל המטבח ולהפוך חלל זה למקום שכיף להיות בו. תוכלו לבחור גופי תאורה תלויים, או צמודי תקרה, גופים בעלי אור פלורסנט בהיר וחזק ועוד.

 

אפשר לחלק את תאורת המטבח לכמה קטגוריות, למרכז החלל, שיפיץ אור חזק אשר ימלא ויאיר את החלל המרכזי של המטבח, השנייה הינה תאורה ממוקדת יותר שתאיר על משטחי העבודה כגון הכיור והאזור שבו יושבים לאכול. הקטגוריה השלישית, היא תאורת אווירה והכוונה היא להאיר את המטבח כאשר אין מעוניינים להחשיך לגמרי את המטבח והיא תכלול תאורת לד חסכונית, אשר לא תכביד על הוצאת  כמו חשבון החשמל.

 

אווירה נעימה במטבח באמצעות תאורה מתאימה

שילוב של תאורה המכילה נורות לד, עשויה להיות נעימה ולספק אווירה חמה בחלל הבית. אפשר יהיה להוסיף גופי תאורה למטבח, בכמה וכמה עיצובים מגוונים שניתן למצוא בחנויות אשר משווקות תאורה. אם אתם מתכננים מטבח חדש, אפשר יהיה להוסיף מגוון של עיצובים מסביב לדלפק,  תוספת לנגירות האחסון ועוד. מומלץ לתכנן את התאורה בחללי המטבח, כאשר אתם כבר מתחילים את שלבי תכנון המטבח.

 

יש ליצור מראה אסטטי ולשלב נכון את גופי התאורה, כך שיתאימו לסגנון המטבח. למשל אם המטבח עוצב בסגנון מודרני, יש למצוא תאורה מודרנית ואם הוא בסגנון פרובאנס, יש להתאים גופי תאורה למטבח שיתאימו לסגנון כפרי או הפרובאנס שנחשב לסגנון מיוחד ויוקרתי יותר אך עם אווירה מיוחדת.

 

גם מעוצב וגם פרקטי- כך תבחרו את גופי התאורה שלכם לחללי המטבח

לפעמים תאורה במטבח עשויה להיות נעימה ומעוצבת, אך במקרים רבים, תאורה זו, אינה מספקת את צרכי בעלי הבית, במיוחד מי שמבשל בו. זו הסיבה, כי גופי תאורה למטבח צריכים להיבחר כך שיהיו פונקציונאליים ומעוצבים גם יחד. יש ליצור אפקט מיוחד.  כגון גופי תאורה אשר שקועים בתקרה, או מאחורי ארונות במטבח, בחלל שבין התקרה לארונות, כך שגופי התאורה יהיו מוסתרים ויקנו תאורה בעלת אווירה מיוחדת. יש לדאוג לכך שגופי התאורה בחלל המטבח, ימלאו כמה צרכים ויש לשלב בתאורה נורות שתהיינה חסכוניות באנרגיה.

 

ניתן יהיה לכוון באמצעות דימר , את כמות התאורה, מה שגם ייצור אווירה מתאימה. למשל התקנת גופי תאורה שהם שקועים בתרה, יכולים ליצור גם תאורה מתאימה שמתאימה לעבודה במטבח וגם את האווירה הרצויה לכם. אפשר למקם גופי תאורה קטנים, שתהיה בהם עוצמת אור נמוכה יחד עם גוף תאורה חזק יותר ולבחור את עוצמת האור על פי הצורך.

 

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה