איך בוחרים תכנית חיסכון?במציאות הכלכלית של זמננו, ישנה מטרה מרכזית עבור אנשים המעוניינים לייצר לעצמם ולבני משפחתם ביטחון ויציבות כלכלית בעתיד. כך, בין אם מדובר על חיסכון עבור לימודים, הוצאות רפואיות, קניית בית או נסיעה לחו"ל, אין ספק כי זהו צעד נבון וחשוב, מאחר והחיים הם דינמיים ואי אפשר לדעת מתי ולאיזו מטרה יהיה צורך להשתמש בכספים אלו. לפיכך, בשוק הפיננסי קיימות מגוון תכניות חיסכון, הנחשבות לדרך השקעה פופולרית ובטוחה לעומת אפיקי השקעה אחרים, משום שרמת הסיכון הכרוכה בהן היא נמוכה מאוד.

Pixabay

מהי תכנית חיסכון?

תכנית חיסכון היא כלי שימושי ונוח, המאפשר לכל אדם לחסוך סכומי כסף לפרק זמן מסוים באמצעות הפקדה להוראת קבע בבנק, פוליסה בחברות הביטוח, בית השקעות ועוד.

בצורה זו, כל אחד קובע איזה סכום הוא מעוניין לחסוך, באיזה מסלול השקעה ולאיזו תקופת זמן. הכסף מופקד בתכנית חיסכון לטווח של כמה חודשים או שנים וצובר ריבית, כך שבסיום התקופה מקבלים את סכומי הכסף שהופקדו בתוספת סכום הריבית. מדובר באפיק השקעה משתלם ובטוח, משום שלא מעורב בו סיכון מבחינת התשואה וקרן הפנסיה, בניגוד להשקעה במניות, אגרות חוב, ניירות ערך וכדומה.

אילו תכניות חיסכון קיימות?

כיום ניתן למצוא מגוון רחב של תכניות חיסכון, השונות זו מזו מבחינת התנאים המוצעים - תקופת החיסכון, מועדי ההפקדה, סוג הריבית, נזילות הכספים ועוד. ככלל, ניתן לבחור תכנית חיסכון לטווח קצר של עד שנה או תכנית ארוכה למשך שנה ומעלה, כאשר ישנן תכניות גמישות הכוללות נקודות יציאה לאורך תקופת החיסכון. את ההפקדות ניתן לבצע בצורה שוטפת בתשלומים חודשיים קבועים או באופן חד פעמי. ניתן לבחור את סוג הריבית הרצויה – ריבית קבועה או משתנה כגון ריבית פריים, עם הצמדה למדד הבורסה, למטבע חוץ, לסל המניות או ללא הצמדה. תכנית חיסכון פופולרית ונפוצה בקרב הציבור היא תכנית חיסכון למטרות פנסיה, הנעשית באופן פרטי ומיועדת להבטיח רווחה כלכלית גם לאחר גיל הפרישה.

תכניות חיסכון מומלצות ביותר היא בסט אינווסט מבית הכשרה חברה לביטוח. התכנית כוללת ביצוע הפקדות שוטפות וחד פעמיות וכן מסלולי השקעה מגוונים ומותאמים לצרכי הלקוח, הניתנים לשינוי בהתאם לתנאי פוליסת חיסכון ללא עלות ובלי צורך לשלם מס בגין רווח הון. זוהי תכנית חיסכון גמישה ונוחה המתאימה לכל מטרה, לטווח קצר או ארוך ומאפשרת ללקוחות למשוך את הכספים בכל עת, גם לפני סיום התקופה.

שיקולים עיקריים בבחירת תכנית חיסכון

מטרות החיסכון: חשוב מאוד להגדיר מראש את המטרות העיקריות לפתיחת תכנית החיסכון, להגדיר יעדים ברורים ולחשב את סכום הכסף אותו רוצים ויכולים להפקיד בהתאם ליכולת הכלכלית שלכם על בסיס גובה ההכנסות וסך ההוצאות בהווה ובעתיד. זאת, על מנת להצליח לבחור את התכנית המתאימה ביותר לצרכים שלכם מבחינת נזילות הכספים והיציבות הכלכלית.

גובה הריבית: ברוב המקרים גובה הריבית נקבעת בהתאם לסכום הכסף המופקד בתכנית החיסכון ותקופת החיסכון. כך, כאשר מדובר בתכנית חיסכון לטווח ארוך, סכום הריבית שמקבלים עשוי להיות גבוה יותר. מבחינת סוג הריבית, ניתן לצמצמם את הסיכון ולבחור בריבית קבועה לכל התקופה או ריבית משתנה, הנקבעת לפי שיקולים מסוימים אולם כרוכה בסיכון ויכולה להשתנות לטובה או לרעה במהלך התקופה. בעת בחירת התכנית מומלץ לבחון את גובה הריבית הנוכחית בשוק (נמוכה או גבוהה יחסית) ולהתאים על פיה את סוג הריבית הרצויה.

נזילות הכספים: כאשר בוחרים את טווח תכנית החיסכון, יש להביא בחשבון כמה זמן ניתן להסתדר בצורה נוחה בלי הכסף שסוגרים בצד. חשוב לדעת, שבחירה בתכנית לתקופה ארוכה מגבילה לרוב את האפשרות למשוך את הכספים ושבירת התכנית עשויה להיות כרוכה בתשלום של קנס כספי, אולם נותנת לכם בדרך כלל ריבית גבוהה יותר על הסכום. כמו כן, כאשר בוחרים בתכנית חיסכון לטווח קצר, יש גמישות גדולה יותר ואפשר תמיד לחדש אותה.

נקודות יציאה: נתון חשוב שצריך לבדוק בעת הבחירה בתכנית חיסכון הוא האפשרות לצאת מוקדם יותר מהתכנית ובאיזו עלות כספית. בחלק מהתכניות ישנם מסלולים המאפשרים לצאת בלי לשלם קנס, על בסיס יומי, שבועי או שנתי ובאחרות אין כל אפשרות לשבור את התכנית לפני תום התקופה.

לכן, לפני שאתם מחליטים איזה סכום אתם מעוניינים להפקיד, כדאי להשתמש בכסף פנוי שיש לכם בצד ואתם לא מתכננים להשתמש בו לתקופת החיסכון. אם בכל זאת הגעתם לסיטואציה של צורך מיידי להשתמש בכספים, רצוי לשקול אם שווה לכם כלכלית לצאת מהתכנית או להלוות את הסכום.

לרכישת תכנית חיסכון, כנסו לאתר הכשרה חברה לביטוח

 

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה