התקפת המשולשבמ.ס אשדוד נזכרים בכמה שנים אחורה אז שיחקו בחוד ההתקפה של אשדוד ילד צעיר בשם יניב עזרן, שי הולצמן הוותיק ושריקי שהיווה את דור הביניים המצליח. עכשיו באשדוד שוקלים לשחזר את המתכונת עם קולה- שריקי ויבואה. השאלה האם נראה את אותן ההצגות? מה זה אומר מבחינת המערך החדש של מזרחי ומי שחקן המפתח באשדוד בשלב הזה?

מאז תחילת הקיץ ותחילת האימונים של מ.ס אשדוד מתרגל יוסי מזרחי בעיקר מערך שמתבסס של שיטת ה- 5-4-1 וה- 4-3-3 אלא שבשיטה של ה- 4-3-3 מזרחי תמיד שיחק כאשר היו לו שני קשרים אחוריים טובים כמו גוסו- גוסו ויוסי אופיר, או סטפן קינג וכדומה. עכשיו נראה שמזרחי נכנס לסוג של מלכודת דבש, מצד אחד יש לו עושר גדול בהתקפה, אפילו עמדת הקשר הרביעי מצד שמאל נפתרה (חריסטוב), אלא שהיתרון של אשדוד הוא כרגע גם החיסרון של הקבוצה, אם מזרחי ילך התקפי עם שלושה חלוצים מובהקים כמו שריקי- יבואה את קולה זה אומר קישור דליל של שלושה שחקנים שרק אחד מהם עושה הגנה מובהק (אמברוז), מזרחי לא ממש מאמן שבדיוק משתגע של מערך כזה, אבל במשחקי בית מול קבוצות שיבואו להתגונן זה בהחלט רעיון, אלא שהבעיה היא שמשיהו צריך להישאר על הספסל, או חריסטוב הבולגרי, או אחד משלושת החלוצים שאמרנו קודם.

מזרחי יוכל ללכת הרפתקני יותר ולהחזיר את אמברוז להגנה ליד פטי, לשים את ביטון כקשר אחורי ולשחק עם רביבו וחריסטוב מקדימה בקישור. זה הרכב שסביר להניח כמעט ולא נראה, אלא אם כן מזרחי יחפש ללכת מיד בהתחלה חזק, או במצבים שבהם הקבוצה תהיה בפיגור.

 

הגנה או התקפה

אחרי כמה תיקונים בחלון העברות שנסגר בשבוע שעבר, אשדוד החתימה שלושה שחקנים במקומות שבהם הייתה צריכה ועכשיו הקבוצה הרבה יותר מאוזנת ורחבה ממה שהייתה קודם לכן. לואב כיאל נותן מענה בהגנה גם לעמדת המגן וגם עוד שחקן שיכול גם בתור בלם וגם כקשר הגנתי על הקו. אלא שחוץ מכיאל ההגעה של יבואה ושל חריסטוב היא הבשורה, הגעה של השניים למעשה משנה את סוג הקבוצה שאשדוד הופכת להיות, מקבוצה שהתבססה על הקישור שלה ועל היכולת האישית, הופכת להיות קבוצה שאת מרכז הכובד היא תרצה להעביר להתקפה, שם יש לה את השחקנים שיכולים לגמור משחק לטובתה.

 

באשדוד היו מאד רוצים לראות את הקבוצה משחקת במערך של 4-3-3 עם שלושת החלוצים, הבעיה במערך כזה, אשדוד תהיה מאד דלילה בקישור ובעיקר ברמה ההגנתי אנחנו נראה ירידה, בעיקר מכיוון שגם קולה וגם יבואה לא משנה איפה ישחקו, הם לא השחקנים שטקטית יתרון לאשדוד יתרון של הגנה ושליטה בכדור, הם מסוכנים ליד השער, לא לרוץ אחרי המגן. אפא אמברוז הוא הברקה בעמדת הקישור האחורי ולא נראה שבאשדוד ירצו לשנות את התפקוד שלו, גם האופציה של החזרה לעמדת הבלם היא אופציה, אם כי פחות טובה גם בגלל היכולת של ראש וגם בגלל היכולת של אמברוז בקישור האחורי.

 

נפתרה בעיית הקשר השמאלי?

לאורך השנים, מ.ס אשדוד לא ממש מצליחה מסורתית למצוא את הקשר השמאלי, כמה שחקנים היו וניסו, חלק אלתורים טובים יותר וחלק פחות. הרבה פעמיים הפתרון היה לשחק במערך של שלושה קשרים בלבד, הוא האופציה של להזיז את דוד רביבו מאגף אחד למשנהו. אלא שאחת משתי ההחתמות האחרונות של אשדוד היא הבולגרי גיורגי חריסטוב, חריסטוב בן ה- 26 משחק בעמדת הקשר/חלוץ אבל הוא שחקן עם רגל שמאל מובהקת והוא בהחלט יכול לתרום לאשדוד באספקט הזה של המשחק עבור מזרחי.

 

אין ספק שאם למזרחי תהיה הגמישות הטקטית לנוע בין כמה מערכים וכמה שיטות תהיה לו את האפשרות לבחור ובעיקר להתאים את הקבוצה ממשחק למשחק. "למזרחי היום יש סגל רחב מאד, הוא קיבל את התנאים להצליח ועכשיו אין אפשרות שהוא ישתמש בתירוצים", אומר מקורב לקבוצה. "תראה בקיץ דיברו על 4-5 שחקני רכש שיגיעו ויהפכו את הקבוצה על פיה, אז פטי הוא אחד, רביבו, טובול חזר, יבואה, קולה, חריסטוב, כיאל, כלומר מזרחי קיבל 6 שחקנים שלא היו כאן בעונה שעברה, אין הנחות יש לו יופי של מבחר כמעט בכל עמדה במגרש".

 

איזו קבוצה טובה יותר זו של העונה או זו של שנה שעברה?

אחת מהסברות שאנשי אשדוד משתמשים בהם מאז תחילת העונה שמ.ס אשדוד של העונה נראית טוב יותר מהעונה שעברה, בעיקר בגלל יוסי מזרחי, אז קודם כל מבחינת הנקודות באמת יש שיפור קטן של ארבע נקודות לטובת הקבוצה של השנה אבל האמת באמת הקבוצה של מזרחי היא יותר טובה לא בגלל השחקנים? ממש לא. בטח אחרי החיזוק האחרון של הקבוצה. בואו נעבור עמדה עמדה: מרצאינו- שקל- סטויקיץ'- לא ברור אם יש יתרון לאשדוד הנוכחית, אבל בהחלט אם הזמן יהיה אפשר לקבוע, בינתיים אפשר לקבוע בוודאות שהקבוצה לא נפגעה בעמדה הזו. עופר ורטה היה כאן גם בעונה שעברה.

 

מרכז ההגנה השתפר עם ההגעה של פטי, השילוב של ראש והגיבוי של אמברוז. טובול- צ'קול- פה יש תיקו כמעט מוחלט, צ'קול אולי טוב יותר בהתקפה, אבל טובול יותר טוב בהגנה, הניסיון שלו יחד עם ההכרות עם מזרחי בהחלט עושים את שלהם. אליו צריך להוסיף את לואב כיאל שהגיע ואמור לתת גיבוי לורטה ולשאר ההגנה. קישור: בעונה שעברה שיחקו אוחיון, קינג, סארקי, ביטון, קינג וסארקי לא כאן, אמברוז וחרסיטוב כאן, אוחיון הלך רביבו הגיע. ונראה שזה די שקול. נכון שאוחיון היה פקטור משמעותי ואין ספק שהליכתו מהווה חור, אבל דוד רביבו הוא לא שחקן רע, ואנחנו עדין לא מכירים את חריסטוב במידה והוא טוב ובכושר גבוה אין ספק שמדובר בבינגו.

 

עכשיו נוסיף למערך הזה את שי רביבו שלא היה בעונה שעברה, אמיר לביא שיחזור מפציעה ונראה שאם אשדוד תתגבר על העזיבה של אוחיון אשדוד בהחלט לא תהיה פחות טובה. ומה קורה בהתקפה? על זה כבר דיברנו אם כל הכבוד למקרייב, קולה- שריקי- יבואה הם חוד הרבה יותר קטלני ממה שהיה כאן שנים, כמו שאמרנו בהתחלה אולי אפילו יותר מהתקפת המשולש של הולצמן- שריקי- עזרן.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה