מ.ס אשדוד סיימה עונה ביום ראשון האחרון. אנשי הקבוצה והשחקנים כבר יצאו לפגרה שרק מחלקת הנוער עוד עסוקה במשחקי הגביע והליגה האחרונים שיסתיימו בסוף החודש.

בינתיים ראשי הקבוצה עסוקים בהכנות לעונה הבאה ובקבוצה יצטרכו לקבל החלטות לגבי כמה שחקנים. באשדוד יחפשו בין שניים לשלושה זרים חדשים שהדברים תלויים בעתידם של קרלו ברוסיץ וויקטור גנב שחתומים לעונה הבאה. בלסינג אלקה ימשיך באשדוד אם לא יקבל הצעה מקבוצה אחרת בארץ או בחו"ל.

גם לגבי מאוריסיו הדעות חלוקות וגם בעניין שלו זה תלוי ביתר שחקני הרכש שיגיעו לקבוצה.

באשדוד החליטו שהם רוצים קבוצה שונה מהקבוצה שהייתה העונה, קבוצה שתתמודד בצמרת. "לג'קי נמאס ממאבקי תחתית ונראה שהוא יפתח את הכיס מעט יותר, ההחתמה בשלב מוקדם של מילבסקי מראה על הכוונות של אשדוד", אמרו בקבוצה.

צילום: איציק בלינצקי, באדיבות אתר ONE

ההפסד לק"ש, חתם עונה חלשה מאד של אשדוד, כשלראשונה סיימה עם מאזן של פחות מ-30 נקודות בקופה. באשדוד נראו מעט מאוכזבים עם ההפסד, אך עם זאת מצאו תקווה גדולה שאמרו לאחר המשחק "זו היתה עונה לא פשוטה, שמחים שהצלחנו להישאר וקיבלנו את האופציה להתחיל מחדש משהו טוב יותר בעונה הבאה".

מילבסקי צפוי להגיע ארצה רק בעוד כחודש ימים יחד עם עוזרו רוברט סטוינובסקי. מילבסקי יקבל את משחקי הקבוצה לאורך העונה והוא ינתח ולאחר מכן ייקבל החלטות מי ימשיך במועדון ומי לא, כששלב בניית הקבוצה צפוי להחל עוד טרם הגעתו לישראל.

אחת מההחלטות החשובות שיצטרכו בקבוצה לקבל זה בנושא המושאלים, ששני השחקנים העיקריים שבאשדוד היו שמחים לראות ממשיכים בקבוצה הם וובה בראון וויגור פליפנקה שהעתידם תלוי בקבוצת האם שלהם, מכבי ת"א והפועל ב"ש.

בקבוצה היו שמחים לראות גם את אור אינברום נשאר באשדוד אבל הדבר לא תלוי כלל באשדוד. בנוסף, באשדוד ינסו לצרף לא מעט שחקנים מקבוצת הנוער שיהוו חלק מהרוטציה בקבוצה הבוגרת. "אחרי עונה טובה של קבות הנוער אין סיבה שלא נראה כמה שחקנים מגיעים לקבוצה הבוגרת", אמרו באשדוד.

צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE

מול ק"ש ראינו את טל שטרית, גל אביב וגיל כהן שיקבלו דקות ראשונות והצטרפו ליצחק אספה, ניר ברגע ובן אל אדרי שכבר היו העונה חלק אינטגרלי מהקבוצה הבוגרת.

מי שעשוי להיות המלפפון החם ביותר והשחקן שיכול לשנות את הסגל של אשדוד הוא גדי קינדה, שמכבי ת"א מאד רוצה אותו, אבל לא ברור אם יעבור למכבי ואם כן, האם זה יהיה בקנייה או בהשאלה. קינדה כאמור, גם מחלים מפציעה בברך שבגינה נעדר בפלייאוף.