קשר רומני בן 24 בשם גבריאל יאנקו נבחן במדי מ.ס אשדוד. יאנקו הוא קשר מוכשר שמשחק בעמדת הקישור ההתקפי, ובאשדוד טוענים שמדובר בשחקן מוכשר מאד אך ללא כושר משחק. הוא ייבחן בימים הקרובים בקבוצה ולאחר מכן תתקבל ההחלטה לגביו.  

יאנקו חתם לפני שנה וחצי בהפועל רעננה, אך העסקה איתו התפוצצה ארבעה ימים אחרי הודעת המועדון על צירופו והוא לא שיחק לבסוף בישראל.

בשנה וחצי האחרונות הוא היה בפולין וברומניה, אבל לא הותיר רושם מיוחד בקבוצות בהן שיחק. בעבר נחשב הקשר בן ה-24 לכישרון גדול ברומניה.

יאנקו גדל במחלקת הנוער של סטיאווה בוקרשט, אבל בגיל 17 עבר לאקדמיה של גאורגה חאג'י ומשם המשיך לקבוצת ויטורול, השייכת לשחקן העבר האגדי.

הוא כבש 10 שערים ב-30 משחקים במשך עונה וחצי, ובדצמבר 2012 נרכש בחזרה על ידי סטיאווה. אחרי שלוש שנים במהלכן כבש 16 שערים בכל המסגרות והיה שותף לשלוש אליפויות, יאנקו הושאל לקרבוקספור הטורקית בינואר 2016, ולאחר מכן חזר לוויטורול וכאמור היה חתום על שער הניצחון ב-0:1 על קלוז', שהעניק לקבוצה הצנועה אליפות היסטורית תחת הדרכתו של חאג'י. לאחר מכן עבר ינקו לטרמליצה ו-וולנטארי.

יאנקו הרומני יכול לאייש את כל עמדות ההתקפה ובדרך כלל מתופקד כקיצוני, סיים את העונה שעברה עם ארבעה שערים ב-22 משחקים והופיע גם בנבחרות הצעירות של רומניה.

צילום: אורי קריספין