מאי 2015 - גדי קינדה יורד ליגה

זה היה רק שאלה של זמן שקינדה יצא מאשדוד לאחת מהקבוצות העשירות בארץ, אך שחקן הבית וקפטן אשדוד השתכנע שוב ושוב להישאר כדי לחלץ את אשדוד מהבוץ.

קינדה בן ה 25 היה האחרון ברשימת הכישרונות המבטיחים שהיו אמורים להצעיד את אשדוד קדימה - הוא כיכב בקבוצת הנוער ובבוגרים לצד מיכאל אוחנה, זריהן, אור אימברום, בנצי מושל ודין דוד.

בעוד אוחנה, אימברום וזריהן נמכרו בעסקאות ענק בקנה מידה ישראלי, בנצי מושל ודין דוד לא השכילו לפרוץ קדימה - קינדה נותר היהלום האחרון ברשימה.

קינדה ערך את הופעת הבכורה של במ.ס. אשדוד ביולי 2011, נגד בית"ר ירושלים בגביע הטוטו בעודו בן 17. הוא היה חלק מהקבוצה מאז ועד היום וחרף התעניינות של הקבוצות הבכירות בישראל, נשאר באשדוד, בין היתר גם כשאשדוד ירדה לליגה הלאומית.

ללא ספק מדובר באחד הכישרונות הגדולים ביותר שגדלו באשדוד ועתה הוא יצטרך להוכיח את עצמו בביתר ירושלים והצלחתו תלויה רק בו עצמו.

העונה אשדוד לא הצליחה להינות מקינדה - זה התחיל עם פציעה ארוכה מתחילת העונה, המשיך עם בעיית משמעת ונתק מהקבוצה ונגמר באדום חצוף שהוא ספג והרחיק אותו ל4 משחקים.

אשדוד שהייתה העונה זקוקה לקינדה שיוביל אותה בליגת העל, המתינה בסבלנות שהוא ינהיג... ואכן כשקינדה על המגרש (וזה לא קרה יותר מידי פעמים), אשדוד נראתה אחרת - מעבר ליכולת האישית הנהדרת שלו, הוא שחקן נשמה שנלחם, רץ, מחלץ ונותן את הכול על המגרש.... אלא שהעונה, דווקא כשמ.ס אשדוד הייתה צריכה אותו יותר מכל, הוא התנהג באופן לא ראוי בלשון ההמעטה - לא ראוי עבור שחקן בליגת העל, בטח לא עבור שחקן מוביל ובטח ובטח כשמדובר בקפטן, שחקן הבית ובעל הבית על המגרש.

מי שמודע היטב לכישרון הגדול של קינדה הוא ניר קלינגר, מאמן בית"ר ירושלים שאימן אותו באשדוד... והנה רגע לפני שחלון ההעברות של חודש ינואר נסגר, ביתר ואשדוד מנהלים מגעים מואצים במטרה לסגור את ההעברה של קינדה לאשדוד ובמקביל לקבל את הבלם כחילה וסכום משמעותי נוסף (העברה עדין לא התבצעה).

לכאורה שחרורו של קינדה מהווה הרמת דגל לבן של מ.ס אשדוד במאבקי ההשארות בליגה, אבל רק לכאורה - אשדוד היום דווקא מסודרת היטב בקישור לאחר הצטרפותו של הקשר המוכשר גורדנה. גורדנה לצד דן ביטון מהווים קישור אטרקטיבי שאותם משלימים הקשרים הדפנסיביים לאונרד אווסו ואיסו לינגאנה  כשבסגל ישנם פתרונות מגוונים נוספים בקישור כמו בן רייכרט ועוד.

אולם אשדוד סובלת מאוד מבעיות בהגנה ובהתקפה שלא עומדים בקנה מידה של ליגת העל -
ללא פתרון בהול ואיכותי בקטגוריות אלו, היא תהיה היורדת הוודאית לליגה השנייה. 
באשדוד סגרו את העברתו של הבלם הצרפתי מכבי פתח תקווה, ז'והאן מרסיאל שאמור להיות הפתרון בהגנה. 

בנוסף, מ.ס אשדוד מנסה לצרף את אריאל תיירי נגואקם, החלוץ הקמרוני מהפועל רעננה עד לסגירת חלון ההעברות. לחלוץ יכולת הבקעת שערים מוכחת.