ינואר כבר כאן, חלון העברות נפתח די בסערה מבחינת הכדורגל הישראלי ובמ.ס אשדוד כבר התחזקו בשני שחקנים. איסו לינגאנה הגיע עמוק בתוך חודש דצמבר וסייבו קויטה חתם הבוקר (א').

מבחינת יובל נעים הוא רוצה עוד חיזוק של לפחות 3-4 שחקנים, בינהם גם זרים וגם ישראלים. אנחנו ננסה לשפוך אור על המחשבות, תוכניות הרכש של הקבוצה ועוד.

ראשית, במ.ס אשדוד מאוכזבים מהיכולת, מהתוצאות, ומבינים לגמרי שעם הסגל הנוכחי יהיה לקבוצה כמעט בלתי אפשרי להישאר בליגה. חוץ משני השחקנים שכבר חתמו סביר להניח שנראה עוד שלושה ארבעה שחקנים, מה שאומר פלוס מינוס, חמישה- שישה שחקנים בחלון הנוכחי, חצי הרכב. 

אז מה הן תוכניות הרכש של אשדוד? נתחיל מהשוק הישראלי, שם אין יותר מידי מציאות, וקשה מאד להביא שחקנים, באשדוד היו שמחים לראות שחקנים כמו ערן לוי, ניב זריהן, טל כחילה ואחרים, אבל סביר להניח שהשמות הללו לא יגיעו לאשדוד, שרק לזריהן יש איזה סיכוי.

צילום: חגי מיכאלי, באדיבות אתר ONE

ערן לוי מאד מבוקש באשדוד, יובל נעים רוצה אותו, אבל נראה הוא בדרכו דווקא לקטמון מהלאומית. טל כחילה הוא שחקן שבאשדוד היו שמחים לראות, אבל קשה לראות שלא יהיו לו הצעות אחרות כגון: הפועל ת"א, הפועל ב"ש, או קבוצות אחרות.

אם נשקלה האופציה של טרייד עם גדי קינדה היא ירדה מהפרק. באשדוד היבנו שקינדה הוא מפתח מרכזי להישארות הקבוצה בליגה. 

שם נוסף הוא של מתן אוחיון בלמה של האלופה, אקס אשדוד שמועמד. הבעיה העיקרית היא רצון השחקן וכמובן החוזה. אוחיון מרוויח בב"ש כ- 200 אלף דולר לעונה, סכום שבאשדוד לא ישלמו, אם ב"ש תסכים לשלם חלק משכרו והוא ירצה להגיע מדובר באופציה טובה, של שחקן שמכיר את המערכת ויכול לעזור בעמדה שאשדוד חלשה מאד.

גם יעקב בריהון מבית"ר ירושלים הוא שם שעלה באשדוד, השאלה תהיה כמה אשדוד תרצה ללכת על השחקן, והאם זה באמת השחקן שאשדוד צריכה ויכול לשדרג אותה? נדמה שבניגוד לשמות הקודמים מדובר בשם פחות מועדף באשדוד ואם יגיעו זה יהיה סוג של ברירת מחדל.

עוד שם שעלה בהקשר של התקפה, הוא של חלוץ מכבי נתניה, שובל גוזלן שמחזיק גם בהצעה מקפריסין, במידה ונתניה תרצה לשחרר ואשדוד תרצה לקלוט, נראה שגוזלן יעדיף את אשדוד שם יוכל לשחק כמעט ככינור ראשון בהתקפ, מבחינת עלויות לא נראה שתהיה בעיה מבחינת אשדוד.

צילום: נעם מורנו, באדיבות אתר ONE

שם חדש שעלה בימים האחרונים הוא של הקשר יניב בריק, אך כמו במקרה של בריהון לא בטוח שמדובר בשם שיכול ממש לשדרג את אשדוד ולעשות את ההבדל.

אין ספק שמבחינתה של אשדוד בכל הקשור לשוק הישראלי, שחקנים כמו ערן לוי, ניב זריהן וטל כחילה מהווים שדרוג ממשי ורציני והם בעדיפות ראשונה מבחינה מקצועית, לא בטוח שזה יספיק.

מנגד, באשדוד לא פסולים אופציה של השאלה או החתמה של שחקן שייפלט מאחת הקבוצות שתרצה לשחרר שחקנים שיש לה בסגל, כמו ב"ש, בית"ר ירושלים, אולי אף מכבי חיפה. 

ובגזרת הזרים, שם כרגע ליובל נעים יש שישה זרים בסגל (קויטה, לינגאנה, אווסו, הבראן, קזנביץ', ברוסיץ'). שלושת המועמדים הראשיים לעזוב בסדר יורד הם: אווסו, הבראן וקזנביץ', יכול להיות שרק שניים מהשלושה ישוחררו ויפנו מקום של זר נוסף, מפני שבאשדוד לא מתלהבים להיות עם שישה זרים בסגל.

אווסו אמנם שיחק אמש מול נתניה אבל באשדוד לא מרוצים ממנו והעובדה שיש את לינגאנה, רייכרט, יעקובוביץ' על התפקיד שלו, כנראה תגרום לו לעזוב ולחפש קבוצה.

גם רומן הבראן מאכזב מאד, באשדוד מודעים לפוטנציאל, אבל יעדיפו להביא שחקן אחר מוכח יותר. היחיד שעוד עשוי להישאר זה פיליפ קזנביץ' שמאכזב גם הוא, אבל באחרונה יובל נעים ביצע לו שינוי תפקיד והעביר אותו לעמדת המגן/קיצוני ויכול להיות שזה ישאיר אותו בקבוצה.

וממי שעוזב למי שבא, אז מיליאן סמילניאיץ' זה שם אחד, שכרכע קצת מתרחק מאשדוד. שם שבאשדוד היו מאד רוצים לראות זה סטפן שצפוביץ', שהגעתו גם תשנה את המשך הרכש הישראלי בהתקפה.

אם שצפבויץ' יגיע אז באשדוד יוותרו על קשר נוסף ויביאו שחקן זר להגנה, כאשר החתמה של אחד הישראלים (מתן אוחיון, טל כחילה, אולי אדי גוטליב), יכולה לשנות גם את ההחתמות של הזרים לשאר התפקידים.

יובל נעים מאד רוצה בלם זר, בכדי לשחרר את קרלו ברוסיץ' לעמדת המגן השמאלי, וכרגע ניר ברדע, עמית ביטון, יחד עם תום בן זקן שמשחק שם לסירוגין, פשוט לא מספיק. 

בינתיים ברביעי תשחק אשדוד מול עפולה בגביע ולאחר מכן, תגיע בשני הפועל ת"א לאשדוד למשחק מלחמה על כל הקופה, עד אז מקווים באשדוד להיות עם עוד שני שחקנים בסגל.