מאמן מ.ס. אשדוד רוני אוואט הורחק ממשחק אחד בפועל ועוד שניים על תנאי וספג קנס בסך 3,000 שקל.

אוואט הורחק בכרטיס אדום במהלך משחק גביע הטוטו מול בני יהודה אחרי שאמר לשופט המשחק: "תן את המשרוקית ליוסי (אבוקסיס), שהוא ישפוט במקום שיגיד לך מה לעשות".

ההסבר של אוואט למה שאמר היה: "יום שני, משחק גביע הטוטו על מקומות 7-6, הכול היה נינוח. גם את בני יהודה פחות עניין המשחק. האווירה הייתה על גבול המבדחת. בגלל מיעוט הקהל יוסי אבוקסיס לא הפסיק לדבר ושמעו אותו בכל המגרש.

דקה 43 השמעתי את קולי בפעם הראשונה, השופט ניגש ואמר משהו, ועניתי: 'אני לא דיברתי כל המחצית', הצבעתי לעבר יוסי אבוקסיס והוספתי: 'חסר רק שיוסי ייקח את המשרוקית שלו וייקח שריקות'". אני מאמן 25 שנה ומעולם לא התבטאתי כלפי שופט ובוודאי לא התכוונתי להעליב אותו.

צילום: מ.ס אשדוד

יש באפשרותי להציג סרטון שמראה שהכול נעשה בבדיחות הדעת. ספגנו בתחילת המשחק שער משונה מאוד שהיה צריך להיפסל, הוא אישר את השער ואני אפילו לא מחיתי. אמרתי דברים בבדיחות הדעת".

עם זאת, בית הדין קבע כי יש באמירה כזו "משום העלבה של שופט המשחק" והחליט, כאמור, להרשיע את אוואט.

כזכור, תובע ההתאחדות, עו”ד ניר רשף החליט להעמיד לדין משמעתי את מאמן מ.ס אשדוד, רוני אוואט בגין העלבת שופט. 

בהחלטת הדיין נכתב: “האמור בדו”ח השופט הוא ראיה מכרעת וכאשר בין גירסאת הנאשם לדו”ח השופט הבדלים של ניואנסים בלבד, אני מקבל את גירסאת הדו”ח. יש באמירה כזו משום העלבה של שופט המשחק, ומשום כך אני מרשיע את הנאשם בהתאם בסעיף העלבת שופט המיוחס לו”.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]