מ.ס אדוד היום שאחרי. בקבוצה מבינים שאסור לחכות עם מינוי מאמן וכבר ביממה הקרובה עד 48 ימונה מאמן חדש.

כאמור, אמש (ש') אחרי ההפסד 4-1 לבית"ר ירושלים, באשדוד החליטו לפטר את נעים ועכשיו השאלה היא מי המאמן החדש, או המועמד לקווים. 

שם מפתיע שעלה בקרב אנשי אשדוד ביממה האחרונה מאז ההפסד אמש, הוא של עוזר המאמן, משה אוחיון שמאד אהוב על השחקנים ואנשי הקבוצה ומאד רוצה את התפקיד. 

בינתיים אוחיון קיבל הודעה שהוא יעביר את האימון היום (א'). אוחיון רוצה בתפקיד ובטוח ביכולתו לגבש את הקבוצה ולהוציא אותה ממצבה.

אוחיון בונה על הידע שלו את המערכת, הארגון וכן את השחקנים, את העובדה שעם מרביתם שיחק על לפני כשנה. 

אוחיון לא מחזיק בתעודת פרו, כך שיצטרכו באשדוד לצוות אליו מאמן נוסף שעשוי להיות יוסי מזרחי או רוני אוואט, אבל עיקר העבודה תוטל על אוחיון, אם אכן ג'קי בן זקן יחליט שהוא ממנה אותו לתפקיד למרות חוסר נסיונו.

כדי לסייע בינתיים באימונים לאוחיון, הוחלט להקפיץ מהאקדמיה את יוסי פחימה שעבד כמאמן כושר בעונה שעברה והעונה כאמור עבר למחלקת הנוער.

אוחיון פרש בסוף העונה שעברה אחרי קריירה עשירה מאוד. הוא שימש בתחילת העונה כעוזר שני לבובי מילבסקי וגם אצל יובל נעים עבד כעוזר לצד אלי לוי שעובד עם נעים כבר שנים.

אוחיון שונה לגמרי מנעים. הוא נחשב לאיש מופנם יותר. שקול יותר בתגובותיו והרבה פחות צבעוני מנעים. 

חוץ מאוחיון האופציות הם: אלישע לוי ויוסי מזרחי.  "הפיטורים באים לטובה", סיפרו השחקנים. "חייבים מאמן שמגיע מתוך המועדון ויוסי (מזרחי) עשה את זה כבר פעם. כולם מכירים אותו וסומכים עליו שידע להוציא אותנו מהמצב הזה".

קדנציית נעים

זה היה קצר ולמעשה רומן שדי בהתחלה היה נראה שלא יחזיק מעמד רב. ניעם פחותמתאים לקונספט של אשדוד ובן זקן. ואכן אחרי 12 משחקים ומקום אחרון בליגה זה קרה. 

עם סיום המשחק, אחיו של ג'קי בן זקן, נוני, קרא לנעים לשיחה בצומת שורש, שם נעים החנה את מכוניתו, בשיחה הסביר נוני שבמצב בו הקבוצה נמצאת אין מקום לטעויות ושדרכם המשותפת מסתיימת.

ג'קי עצמו לעומת זאת, בחר שלא ליצור קשר עם המאמן ונתן לאחיו את המושכות לנהל את הדברים.

כזכור, לאחר פיטוריו של בובי מילבסקי בסוף נובמבר האחרון, נקראו נעים ולוי לאשדוד על מנת לנסות ולהציל אותה מהמצב העגום אליו נקלעה.

במעמד הסיכום, הובטח לשניים כי הפנים מועמדות לינואר - אז יתאפשר החופש לבנות את הקבוצה אותה דמיינו, אבל גם ארבעה שחקני חיזוק שצורפו לא הצליחו לעשות את ההבדל.

נעים רשם באשדוד מאזן של ניצחון אחד ב- 10 משחקים כולל הדחה בגביע מול עפולה מהליגה הלאומית. 

הפרידה עמדה על הפרק כבר בשבועיים האחרונים מטעמם של שני הצדדים, וקשה להגיד שזו הייתה הפתעה גדולה.

נעים ככל הנראה הבין כי יכול להיות שיצטרך להישאר עם הסגל הנתון, וידע כי בסיטואציה הנוכחית והסגל הקיים המצב יהפוך לאבוד, ובניגוד למה שחשב לא יצליח להציל את הקבוצה מירידה לליגה השנייה.

באותה העת, ההנהלה ראתה כי החיבור בין המאמן לשחקנים לא עובד גם במגרש וגם מחוצה לו, כשביחד עם זאת התוצאות לא הגיעו ועל כן הבינו שאין מנוס מפרידה מהירה, כאמור אחרי חודשיים בלבד.

השחקנים לא השמיעו הרבה קולות מאוכזבים מהפרידה מהמאמן. "לא מעט מאיתנו לא הצליחו לאכול אותו" אמר אחד משחקני הקבוצה והוסיף: "לא היה לנו פשוט. זה עצוב שמגיעים למצב של החלפה, אבל במקרה הזה לא הייתה כבר ברירה.

גדי קינדה ועמית ביטון היו מבין השחקנים שרבו באופן פומבי עם המאמן, כשהראשון נדרש להתנצל על התנהגותו במשחק הגביע, ואילו ביטון עצמו הגיע מיוזמתו יום לאחר שהועף על ידי המאמן והתנצל כדי לחזור.

גם במועדון העידו כי השחקנים לא הסתירו את הקושי בהסתגלות לנעים, אך עם זאת חשבו שהוא אכן יכול לעשות את המהפך.

נעים מאור לקבל את שכרו באשדוד עד תום העונה כ- 34 אלף ש"ח לחודש, ונראה שכמ שאמרו מקורבים למאמן, "נגולה אבן מליבו". 

"ציפינו שיובל יוציא את המירב מהשחקנים", אמר גורם במועדון. "זה לא קרה, והמהלך של ג'קי נבע מתוך הרצון העז להציל את הקבוצה מירידת ליגה נוספת".

המועמדים

אז כאמור, משה אוחיון זו אופציה לא רעה בכלל. וכמובן יוסי מזרחי הוא תמיד "המועמד הנצחי", האברהם גרנט של אשדוד. אולי מזרחי יגיע לבד, אולי עם אוחיון. 

גם אלישע לוי בתמונה, אולם הוא סירב לסכנין וטען שאינו רוצה לחזור העונה לאמן, אך יכול להיות שהיחסים הטובים שלו עם ג'קי בן זקן, יכולים לשנות את ההחלטה. לוי היה לפני כחודש באירוע שלבן זקן שערך לבנו בר מצווה והיחסים בין הצדדים טובים ביותר. 

חיים סילבס הוא שם שעלה ויש לו הרבה תגובות טובות, אך נראה שהוא מחכה לנבחרת הצעירה של ישראל. 

המצב בתחתית, הבלגן והחשש מירידת ליגה

שחקן באשדוד אמר: "הכלל ידוע בספורט הוא שכשמנצחים אין האשמות נגד המאמן ואין שאלות קשות. כאן באשדוד, למעט ניצחון בודד, היו רק תוצאות רעות והשאלות הביאו לערעור המעמד של המאמן לא בתקשורת, זה נתקע ברמות הניהול סביב המועדון ויובל נעים הבין זאת טוב יותר מכולם".  

"לאלישע ולסילבס יש הסכמי שכר עד סיום העונה מהמועדונים אותם עזבו. לוי כבר אמר לא לבני סכנין ואילו חיים סילבס הוא המועמד המוביל לקבל את תפקיד מאמן הנבחרת הצעירה במקומו של מרקו בלבול", אמר גורם באשדוד. 

בפן המקצועי, מי שמועמד להצטרף לקבוצה הוא הבלם האוקראיני סרחי יבורסקי. מדובר בשחקן בן 29 שמתנשא לגובה של 1.89 מטר ומשחק בקבוצת מריופול מהליגה הבכירה באוקראינה.

יבורסקי גדל באקדמיה של שחטאר דונייצק ואף היה שייך לסגל הנבחרות עד גיל 17 וגיל 19 ורשם מספר הופעות בינלאומיות.