לאחר חיזוק משמעותי בהגנה (שעדין אמור לעמוד למבחן בשבת 16:00 מול הפועל חיפה), לאחר שהקשר רועי גורדנה הצטרף והשלים קישור איכותי עם מגוון אופציות רחב, אך גם לאחר שלא נמצא פתרון בהתקפה, השאלה היא האם מ.ס אשדוד תצליח להתעלות הרבה מעל הבינוניות ולייצר רצף ניצחונות שיפיחו תקווה וחיים בקבוצה? או שבמשחקים הקרובים היא תמשיך לדשדש מה שיהפוך אותה ליורדת הבטוחה?

יובל שפונגין, מגן חדש (צילום: מ.ס אשדוד)

הגנה:

הצטרפותם של 2 הבלמים המנוסים והמוכשרים, ז'והאן מרסיאל ועוביידה חטאב והמגן המנוסה, יובל שפונגין, אמורים להפוך את ההגנה של אשדוד שהייתה רכה כמו גבינה לבנה ומחוררת כגבינה שוויצרית, להרבה יותר בשרית. רק לא לשכוח לא לערבב בשר וחלב.

מול חיפה זה יהיה המבחן הראשון של הבלמים – האם הם באים רעבים ובכושר משחק או שהניסוי כשל.

מול חיפה בשבת מרסיאל לא ישחק בשל פציעה, וכנראה שאוחיון ימשיך להתבסס על ברדע כבלם המרכזי לצידם של חטאב, גיל כהן או בן אל אדרי הצעיר שאולי יחזור מהקפאה.

האם זה הפתרון? לא בטוח, וחשוב לזכור שדווקא השחקן היציב בהגנה ברוסיץ' עזב, שופנגין אמור להביא מעט ניסיון לאגף, אך נראה שאם היה מדובר בשנת 2010 זה היה חיזוק ראוי, בשנת 2019, כשכמעט לא שיחק בק"ש לא ברור אם שופגנין הוא הפתרון להגנה. 

בסופו של דבר כנראה שהאיש החשוב בהגנה של אשדוד הוא דווקא זה שעומד בשער, יואב ג'ראפי השוער המצוין שבמשחקים האחרונים נמצא בכושר פחות טוב מתחילת העונה. 

צילום: אבי מועלם, YNET

קישור:

לאשדוד יש היום קישור טוב פלוס – הרכש איסמעיל לינגאנה מפתיע לטובה, רועי גורדנה הצית את הדמיון במחצית אחת מול חדרה, דן ביטון שמשחק עם בטחון מכניס פילפל לקבוצה, ללאונרד אווסו יש יכולת אישית גבוהה שמשום מה לא באה מספיק לידי ביטוי העונה, בן רייכרט הוא שחקן שעוד יתרום לאשדוד במאבקי התחתית, יצחק אספה מעניק כוח במרכז ויכול לתרום גם כמגן, לאשדוד יש את אופציית בנצי מושל ועוד כ 5 שחקנים שיכולים להיות רק שחקנים משלימים.

השחרור של גדי קינדה נראה כמו צד טוב לשני הצדדים, עבור קינדה שמיצה עצמו באשדוד ועבור אשדוד שקיבלה מיליון יורו, שלא בטוח שהייתה מקבלת בקיץ. יודעים מה? בטוח לא הייתה מקבלת.

אחרי בנייה לא נכונה בקיץ, נראה שבקישור של אשדוד יש הכל, פיזיות, טכניקה, גיוון, שחקנים טכניים מאד (גורדנה, ביטון) לצד שחקנים שמשלבים גם וגם (אווסו, לינגאנה, רייכרט) וכאלה שמביאים פיזיות (רייכרט, לינגאנה) ואם גם יעקובוביץ' ומונד יחזרו מתישהו ויפסיקו לבלות על ספסל הטיפולים, המגוון רק יעלה וישתפר. 

צילום: מ.ס אשדוד

ההתקפה:

אין באמת לאשדוד התקפה – החלוץ הזר, סייבו קויטה שהצטרף בהמלצת יובל נעים (ששיחק אצלו באשקלון), נראה חסר מעוף, חסר יכולת וכאחד שלא מבין היכן הוא נמצא – אין לו לא עבר ולא הווה וניתן רק להתפלל שיהיה לו עתיד.

שער אחד הבקיע קויטה באשקלון בחצי עונה, לא ברור מי חשב שהוא יוכל להבקיע יותר באשדוד, (ברור מי חשב, אבל כנראה גם בגלל הוא כבר לא נמצא כאן). 

איבנציץ' ששוחרר מאשדוד היה תורם הברבה יותר ולמעשה תרם הרבה יותר. 

"מושיע" נוסף הוא החלוץ שהגיע מהפועל אשקלון, גל צרויה.... לא שהיו לנו ציפיות אבל הוא, במשחקו הראשון נראה חלש, מפסיד בכל מאבק על כדור, מאבד כדורים וכמי שאינו מסוגל להתמודד מול הגנות בליגת העל....

צילום: דוברות מ.ס אשדוד

מדובר על חלוץ טוב במושגים של ליגה לאומית, שכבש 8-10 שערים בעונות האחרונות בלאומית, מספיק לליגת העל? ממש לא. בטח לקבוצה כמו אשדוד שלא מגיעה להרבה מצבים וצריכה באנקר התקפי.

והנה עוד משיח - החלוץ שגיב יחזקאל שנעדר רקורד של כיבושים, אמור לחורר רשתות דווקא לטובת אשדוד. לא ברור הכיצד ....

מדובר בכישרון, מכבי שילמה עליו קרוב למיליון יורו וקנתה אותו מהפועל ת"א, אבל כנראה שגם במקרה שלו כסף לא משחק ובינתיים הוא פצוע ולא משחק. הפוטנציאל קיים, היכולת ממש לא. 

עמראן אלקרינאווי – שיחק פה ושם אך גם לא הרשים לא פה ולא שם – אולי יש בו משהו שאנחנו לא יודעים ומוחבא אי שם.... 

לסיכום הרכש בהתקפה נראה כי מישהו באשדוד הביא ברווזים קטנים וחשב שכמו באגדות הם יתגלו באשדוד כברבורים מרשימים...וזה עדין לא קרה...    

ההתקפה של אשדוד חולה ונראה שמי שהחליט, החליט להביא כל מיני תרופות נסיון שאם יצליחו ידברו עליהם בכל העולם, ואם יכשלו אז יגידו ניסינו. אין באנקר התקפי, אין חלוץ סטייל מקרייב, שלא לדבר על הולצמן.

הדיבור על סטפן שצפוביץ' בהנחה ולא היה מדובר בגניבת דעת, היה יכול לעשות את ההבדל, בין לכלוכית לשלגיה. 

בינתיים את השערים האחרונים לאשדוד כובשים, דן ביטון, לינגאנה וקצת דין דוד שנראה כמו הגולר היחיד בסגל הזה, וגם הוא חלוץ שעד כה בליגת העל, רשם מספרים נמוכים ביותר, אבל בשדה של עשבים, כל קוץ הוא פרח. 

אז מי כן בהתקפה?

רומן אבראן – פוטנציאל להבריק מפעם לפעם, מהיר, בעל כוח פריצה, אך לא גולר.     

דין דוד – לא פרץ כפי שציפו ממנו אבל מחוסר ברירה צריך להמשיך ולהריץ אותו כי הוא חלוץ טבעי, כי כבר הוכיח בעבר שהוא יודע להתמקם נכון ולכבוש וכי אין מישהו אחר..