19 משחקים אחרי אמש (א') שיחקה מ.ס אשדוד מול הפועל רעננה ובכל ה- 19 משחקים, לא הצליחה לרשום ולו ניצחון אחד. כבשה שחורה ובגדול. 

זה התחיל טוב, עם שער מוקדם כבר בדקה ה- 1 של קינדה שרק חזר להרכב (נגיע אליו), אבל אשדוד כמו אשדוד ידעה לעשות את הטעות התורנית ולחזור עם נקודה בלבד.

בסיום, המאמן יובל נעים נשמע מרוצה מהיכולת, פחות מהתוצאה. בינתיים אשדוד שלו אחרונה בליגה והמאזן של נעים בפחות משחקים ממילבסקי הוא רע יותר. 

נסיבות מקלות יש, סגל שלא הוא בונה, הרבה פציעות, חיסורים רבים וציפייה לחלון העברות שנפתח מחר (שלישי). אלא שגם נעים יודע שחרף שילוב שחקני הבית (סוג של גניבת דעת), שילוב של צעירים (חלקי), בסופו של דבר אשדוד צריכה נקודות ותוצאות.

צילום: חגי מיכאלי, באדיבות אתר ONE

בינתיים עוד נקודה במשחק ביתי ומשחק חמישי ללא ניצחון בליגה, ואשדוד? היא אחרונה בליגה עם פער של 2 נק' מהקו האדום, אז הליגה לא בורחת, אבל כדאי מאד לאשדוד לשים לב לקרונות שעוברות בתחנה, כי מהר מאד תגיע רכבת המאסף ואחריה אין עוד.

הדיבורים על סגל חסר הם עבודות, אבל את הסגל החסר יצרו בין היתר גם באשדוד, השחרור המוקדם של איבנצביץ', יחד עם פציעות ויצרו תמהיל של חיסורים. מול נתניה לינגאנה יצטרף לסגל ואולי באשדוד יצליחו להחתים שחקן אחד או שניים נוספים (סמיליניאץ, או קויטה). 

אם יש נקודת אור לפחות ברמת הסגל זה החזרה של יצחק אספה להרכב, אספה קיבל 90 דקות בערך 30-35 דקות יותר מהתכנון כפי שאמר נעים בסיום, אבל עם החזרה של אספה אשדוד מקבלת עוד שחקן, צעיר ושחקן בית שיכול לשחק במגוון תפקידים, קישור והגנה. מבורך.

ועכשיו לגדי קינדה. אין ויכוח על הכישרון, היכולת והקסם שיש לאיש הזה (די עם הילד) ברגליים. הבעיה הייתה תמיד בחלק העליון של הגוף, זה שגורם לקבלת ההחלטות.

צילום: חגי מיכאלי, באדיבות אתר ONE

לא ניכנס לסיפור מי צודק אשדוד או קינדה, דבר אחד אני יודע, כשהבוס שלך מתקשר אלייך, אתה לא יכול לא לענות לו כמדיניות. מי שמשלם לך את המשכורת חייב וזכאי לדעת מה קורה איתך, על אחת כמה וכמה שחקן כמו קינדה שאשדוד למעשה הצילה לו את החיים ובוודאי את הקריירה. 

מה ג'קי בן זקן עשה עבור קינדה ברמת החיים בכלל עוד יסופר, לכן הפגיעה בעיניי היא גדולה יותר, משחקן במעמד של קינדה, עם ההילה, הזהות המקומית, מצפים למשהו אחר ובטח שלא "ינטוש" את הקבוצה ברגעים הקשים לה. 

מעניין אם קינדה יוכל לא לענות לאסי רחמים או בן מנספורד בהפועל ב"ש או מכבי ת"א? כנראה שלא. אתה כועס? יפה מאד חמוד. שתה מים קרים ואל תשכח מי משלם לך את המשכורת, ולא בדיוק שכר מינימום. שכל שקל אגב הרווחת ביושר ומגיע לך, אבל קצת כבוד למעסיק שלך.

ואולי בכלל הבעיה היא באשדוד, שאחרי כל הסאגה הזו, קינדה נכנס חזרה להרכב שאת זה עוד אפשר להבין, אשדוד במצוקה מקצועית, חייבת נקודות וזה לא הזמן להתחשבן, "שצריכים את הגנב מורידים אותו מהעץ", אומר הפתגם. אבל סרט קפטן??? השתגעתם. 

צילום: חגי מיכאלי, באדיבות אתר ONE

ונכון תום בן זקן הוא הקפטן והוא נפצע ויצא, אבל קינדה? שלא ענה לאנשי הקבוצה ונעלם מאימונים ליותר משבוע? איזה מסר זה מעביר לשחקנים הצעירים? חסרים שחקנים שהיו במגרש ויכולים להיות קפטנים? יואב ג'רפי, אפילו קרלו ברוסיץ'. 

לא יודע מה הייתה המחשבה של מי שהחליט את מה שהחליט (אם הייתה מחשבה), אבל היא מוטעית מיסודה, מספיק עם ההנחות לשחקני הבית "הצעירים". 

קינדה עצמו שרשם משחק מצוין עם שער אמר בסיום על כל התקופה האחרונה: "היו לי תקופות לא פשוטות במועדון גם בעבר, אבל אני מקווה שהכל יילך חלק מעכשיו ועד סוף העונה".

על המחשבות לעזוב את המועדון אמר: "כרגע אני פה. כמובן שאני שואף להתקדם ולהגיע לקבוצה יותר גדולה, אבל גם הזמן שלי יגיע".

אגב, שאפו למחלקת הדוברות על ההוצאה של קינדה לתקשורת, בהחלט צעד מבורך ולא רגיל, במציאות שבה רוב הקבוצות היו מעדיפות דווקא "להחביא" שחקנים מהסוג הזה שהיו בכותרות. 

צילום: חגי מיכאלי, באדיבות אתר ONE

שלישי פעמיים כי טוב

באשדוד מחכים כבר בכיליון עיניים לפתיחת חלון ההעברות ביום שלישי הקרוב (8/1). רשמית החיזוק ארוכה. איסו לינגאנגה כבר כאן, גם מילאין סמיליניאץ' קשר נוסף אמור להצטרף,  שגהחלוץ סייבו קויטה יגיע להתרשמות של כמה ימים. 

"מאד הגיוני שכבר מול נתניה נהיה עם 3-4 שחקנים חדשים בסגל", אמרו באשדוד. באשדוד יודעים שחלק מהשחקנים גם יצטרכו לעזוב, הראשון שמסומ ן הוא רומן הבראן הצרפתי שלא מצליח להיכנס לרוטציה באחרונה ואף סובל מפציעה.

שחקן אחר שדווקא מקבל קרדיט הוא עמראן אלקרנואי שפתח מול רעננה והשלים 90 דקות, אחרי משחק טוב גם מול ב"ש במחזור הקודם.

מול נתניה בשבת אמור גם דודו ביטון לחזור מהרחקה ובקבוצה מקווים שגם בן רייכרט יהיה כשיר.