מאירועי המשחק מול חולון: קנס כספי לעירוני, הרחקות ארוכות מאד לבן חיים וגל אנגלשטייןאירועי המשחק החמורים בין עירוני אשדוד למכבי חולון הגיעו לקיצם אחרי ההחלטה של בית הדין על העונש הניתן לצהובים. מצד אחד, החשש הגדול של ראשי הקבוצה מהפחתת נקודות לא התממש והקבוצה "רק" נקנסה. מנגד, תומר בן חיים וגל אנגלשטיין שני שחקני עירוני אשדוד ספגו עונשים כבדים ביותר

אירועי המשחק החמורים בין עירוני אשדוד למכבי חולון לפני כחודש הגיעו לקיצם בחמישי בערב עת החליט בית הדין של ההתאחדות על גזר הדין. אחרי תקופה ארוכה, בעירוני חיכו מהחשש שהעונשים עלולים לגמור עבור הקבוצה את העונה.

כזכור, בסיום המשחק של עירוני אשדוד מול מכבי חולון במסגרת ליגה א' דרום, תקפו לךטענת שופט המשחק בר שחרור שני שחקני עירוני אשדוד גל אנגלשטיין ותומר בן חיים אותו ואת הקוון ובנוסף, אוהדי הקבוצה לטענת השופטים ניפצו את שמשת מכוניתו של אחד מהם.

אנגלשטיין שוער עירוני הואשם בניסיון לתקיפת שופט המשחק, בר שחרור, והורחק ל-12 משחקים, ששלושה כבר עברו מאז והוא יחזור לקראת סיום העונה הסדירה. השוער זוכה מסעיף העלבת השופט, אבל לצד ההרחקה שלמעשה סיימה לו את העונה, יעמוד נגדו על תנאי למשך שנה עונש הרחקה לצמיתות על עבירה דומה.

תומר בן חיים קשר הקבוצה, קפטן עירוני ומי שנשחב לסמל הקבוצה, חטף את העונש הקשה מכולם, בן חיים הורחק עד ל-1 באוקטובר 2020, שבועות אחדים לאחר פתיחת העונה הבאה, לאחר שהואשם בפגיעה גופנית בעוזר השופט.

שחקן נוסף של הקבוצה, המגן ניזאר אבו-קטיפאן, הורחק לשני משחקים בפועל, זאת גם כן לאחר ניסיון יריקה לעבר צוות השיפוט. 

כאמור, החשש הגדול של ראשי הקבוצה היה מהורדת נקודות דבר שיכול היה לקבוע קשות בסיכויי הקבוצה להישאר בליגה, אך בית הדין קנס את הקבוצה רק ב- 3000 ש"ח בלבד. גם המנכ"ל יוסי שובל הורחק משני משחקים  ונקנס ב-1,000 ש”ח.

בעירוני כבר נערכו לקראת העונש הצפוי לשני השחקנים ובחלון ההעברות הנוכחי החתימו לא פחות משבעה שחקנים בינהם שני שוערים חדשים.

מאירועי הדיון

הדיון עצמו היה מרתק במיוחד. בעלי קבוצת חולון ליאור שלומן סיפר: "דקה אחרי שריקת הסיום היינו עסוקים בתהלוכת ניצחון על כר הדשא. הסתכלתי לכיוון היציע של אשדוד וראיתי שישנה תכונה של מהומה.

בלי הרבה מחשבה, רצתי לכיוון השופט ובחיבוק דב לקחתי אותו למדרגות והורדתי אותו עד לחדר השופטים. לא ראיתי שמישהו מגיע לכיוון השופטים, סיכוי גבוה שאם מישהו היה נוגע בו, הייתי רואה את זה או שהשופט היה אומר לי. לא ראיתי שהשופט אוחז בראשו והוא לא החליף איתי מילה, הגענו לחדר הוא אמר תודה ונכנס".

מאמן אשדוד יגאל זריהן העיד: “בסרטו 4 אפשר לראות שאני מרחיק את השחקנים מהשופטים, רואים אותי מלווה את השופט לרכבו לאחר תשאול ע”י השוטר. אחרי שהשופטים ירדו לחדר ההלבשה, הגעתי כדי לשוחח איתם. דלתם הייתה נעולה, נקשתי וביקשתי לשוחח עם השופט והוא הסכים להכניס אותי.

שאלתי בנוגע להחלטות שלו והוא ענה בתקיפות ובאי מענה מספק, לכל דבר הוא אמר שאלה החלטות מקצועיות. נפתחה הדלת על מנת שאצא ומעבר למאבטחים עמד יוסי (שובל, שגם עמד לדין) ושאל שאלות שגם אני שאלתי ואז השופט איבד את זה.

התחיל לצרוח באיבוד עשתונות ובתגובה יוסי צעק עליו חזרה. השופט היה הראשון שהרים את קולו. שום דבר שקרה לאחר המשחק מצדיק איום כלשהו כלפי צוות השופטים, מאז האירוע גל ותומר אינם מתאמנים במסגרת הקבוצה".

דרבי צהוב. צילומים אורי קריספין

בן חיים העיד לפני שנגזר עונשו: “מעולם לא קיבלתי התראות או הרחקות על דיבורים עם שופטים, פעם ראשונה שאני פה. בסיום המשחק הייתה התקהלות בעקבות החלטתו של השופט כתוצאה ממנה הפסדנו את המשחק, עשיתי טעות שהצטרפתי להתקהלות, לא הייתי צריך לגשת לשם.

תוך כדי ההתקהלות, מאור זהר ניסה להדוף אותי אחורה ומהדחיפה שלו הרגל שלי עלתה למעלה, אבל בטח שלא במטרה לפגוע באיש ולא רציתי ולא התכוונתי לפגוע באיש, ודאי לא בשופט.

נחקרתי בעקבות האירוע במשטרה, מעולם לא נחקרתי קודם לכן”. לאחר מכן פנה לתובע עו”ד רשף ואמר לו: “אם אתה אומר שאתה לא רואה שהאופן בו מאור הניח ידו עליי גורם להזזתי אני חוזר ואומר כי חד משמעית לא ניסיתי לפגוע בקוון".

השוער אנגלשטיין ניסה להבהיר: "אני מגיל 5 סובל מסכרת נעורים ואני מתמודד עם המחלה יום יום. בדקה ה-95 עליתי לכדור גובה, נעברה עליי עבירה ע”י שחקן יריב, הוטחתי לדשא והרגשתי סחרור קל. הגיעה מעסת הקבוצה לאושש אותי ובסיום הטיפול שופט המשחק מגיע אליי בריצה לפני שריקת הסיום ובזלזול ולעג אמר ‘מה עוד פעם נפל לך הסוכר?’.

הייתי עדיין בטיפול ולא הגבתי’. היא ממשיכה לטפל בי והוא אמר ‘קום, קום לא קרה לך כלום, אני רוצה לחדש את המשחק’, אמרתי לו ‘התפקיד שלך לשמור על הבריאות שלנו’, זה היה כל השיח.

מסתיים המשחק, המשפט עדיין מחלחל בי, הלכתי לכיוונו וזו הייתה הטעות שלי, אמרתי ‘תשמור על הבריאות שלנו, תתבייש לך’ רואים בסרטון 3 שאני אומר לו כאשר הוא מניף לי כרטיס אדום. היה חשוב לי להביע את המחאה שלי, התקרבתי אליו ואמרתי לו תתבייש לך ולא נגחתי בו. לא קיללתי ולא איימתי עליו, הייתי בסערת רגשות".

צילום: אורי קריספין

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה