"איזה מזל שיש הפועל ב"ש", זה בטח מה שחשבו לעצמם אנשי אשדוד אחרי ההפסד אמש (ג'), כי ההפסד של האלופה וההדחה שלה מהגביע, הסית את האירוע המרכזי ממשחקי הגביע של יום שלישי- ההדחה של מ.ס אשדוד קבוצה מליגת העל מול הפועל עפולה קבוצה מהלאומית.

הבעיה הכי גדולה של אשדוד שמעבר להדחה ואי המשך משחקי הגביע שמצטרפים לתוצאות והיכולות החלשה בליגה, הפועל עפולה לא בדיוק קבוצת צמרת בליגה הלאומית, ממש לא גבנה כלום. היא עברה את אשדוד בכדורגל, ביכולת, ב- 90 דקות שהייתה טובה יותר מאשדוד.

יגידו שתשומת הלב של אשדוד בליגה. בינתיים תשומת הלב הזו שווה מקום אחרון בליגת העל וביום שני מגיעה הפועל ת"א, שאחרי הדרבי נראה שהבינה שהחיזוק שהיא הכי צריכה זה רצון וסכין בין השיניים.

ההפסד מול עפולה, קבע שאשדוד מודחת כבר שנה שלישית ברציפות בשלב שמינית הגמר. היכן הימים של חצאי הגמר באצטדיון ר"ג עם מעל 9000 אשדודים צבעונים ביציעים?

צילום: אחמד מוררה, באדיבות אתר ONE

יובל נעים מאד רוצה, הוא הגיע לאשדוד עם הרבה תקווה ורצון. "רציתי מאד להגיע לאשדוד ולעבוד עם ג'קי", אמר עם חתימתו, הבעיה שהנתונים מראים שהתוצאות שלו יותר חלשות מאשר מילבסקי.

נעים ואשדוד מדברים כל הזמן על שינויים בסגל, בינתיים לינגאנה וקויטה הגיעו, שיפור גדול טרם ראינו, אולי כדאי שבאשדוד יתרכזו בלשפר את הקבוצה שיש, כי השמות שעולים בתקשורת לא בדיוק יחזקו וישנו אותה (טל איילה, יניב בריק), זה עוד מאותו הדבר, ואותו הדבר רע מאד.

שמות כמו ערן לוי, שיר צדק וניב זריהן יעזרו מאד, אבל לא בטוח שאותם שחקנים רוצים להגיע. למה? תחשבו בעצמכם. אין קהל, אין עניין, מקום אחרון בליגה, הדחה מהגביע וסיכון של ירידת ליגה. כסף? סביר להניח שהפועל ת"א, או אחרות יכולות לשלם דומה לאשדוד אם לא יותר.

צילום: אחמד מוררה, באדיבות אתר ONE

וכאן אולי הבעיה הגדולה של מ.ס אשדוד כמועדון. גם אם יצליחו להישאר בליגה וגם אם לא, נראה שהבעיה עמוקה הרבה יותר, שאדומים אשדוד נושפים בעורף (מי אמר דרבי בעונה הבאה?) והקהל נמצא בעיקר במשחקים של ימי שישי, למ.ס אשדוד יש בעיה של זהות, של דרך במועדון, לאן הולכים?

רן בן שמעון, ראובן עטר, רוני אוואט, עמיר תורג'מן, יוסי מזרחי, בובי מילבסקי ויובל נעים (וסליחה אם שכחתי מישהו), כל אלה רשימה של מאמנים שעברו בשנתיים האחרונות בקבוצה.

בדומה ושונה ממכבי חיפה, לא בטוח שהבעיה של אשדוד היא על הקווים, היא כנראה משולבת בין הדשא למשרדי המועדון, מישהו צריך לקבל החלטה איזה מועדון הוא רוצה לראות, כזה שמוכר כל שנה את קינדה, ג'ראפי ואחרים, או כזה שמתמודד מידי קיץ על שחקנים כמו קוויאר, בוזגלו, טל בן חיים ומהראן ראדי.

צילום: אחמד מוררה, באדיבות אתר ONE

נחזור לגביע 

יובל נעים המאוכזב סיכם: "ידענו שהמשחק הולך להיות מאוד קשה, זה היה סוג של מוקש. במשחקים האחרונים הצגנו יכולת הרבה יותר טובה מאשר היום.

זה המשחק הכי חלש מאז שהגעתי למועדון וזה רגע מאוד קשה עבורנו. אנחנו נצטרך לראות עכשיו מה עושים.

דיברתי על זה עם השחקנים ואמרתי להם שבהתחלה אתה לא מתייחס לגביע ואז פתאום אתה מוצא את עצמך ברבע הגמר.

לא עשינו שום דבר בשביל להגיע למעמד הזה. הקבוצה הטובה יותר ניצחה ואני לא יכול להגיד שהשחקנים רצו, זה היה נראה רע מאוד. המצב שלנו קשה מאוד ואני לא מתכחש לזה". 

נעים הוסיף: "זה לא נעים להפסיד משחק כזה, אבל אנחנו צריכים להסתכל כל משחק לגופו. ביום שני כבר מצפה לנו משחק חשוב נגד הפועל תל אביב ואנחנו ננסה לצאת לתקופה יותר טובה.

אני מאמין שאפשר לעשות את זה. אנחנו סובלים ממכות פציעות ואין לי הסבר לדבר הזה. המצב לא קל ולא נעים, אך נצטרך לצאת ממנו בכוחות מחוזקים ואני מאמין שנעשה את זה".

צילום: אחמד מוררה, באדיבות אתר ONE

מעמדו: "השארתי קבוצות בליגה במצב הרבה יותר קשה. כמו שאמרתי, נצטרך להתחזק בשחקנים וכולנו נצטרך להשתפר בשביל לשרוד.

הפער מהישארות הוא בסך הכל משחק אחד. נצטרך להיות יותר מחויבים וחזקים מבחינה מנטלית בשביל שזה יקרה". 

אם לא די בהדחה הכואבת, באשדוד חוששים מאוד ממכה נוספת, שכן ישנו חשש לקרע במיניסקוס לקפטן הקבוצה, טום בן זקן, שהוחלף בדקה ה-79 ונראה כאוב מאוד.