לאחר הפיטורים ממ.ס אשדוד, יובל נעים התראיין בלא מעט אמצעי תקשורת. זה התחיל כבר במוצ"ש לאולפן חדשות השבת בערוץ הספורט, נמשך בראיון לתוכנית הספורט ב- 103 FM וגם הבוקר (ב') במוסף הספורט של "ידיעות אחרונות" לכתב אלי סניור. 

כזכור, לפני כחודשיים מונה יובל נעים למאמן מ.ס אשדוד, כאשר הקבוצה הייתה במקום הלפני אחרון, רק בית"ר ירושלים אז עוד הייתה מתחתיה.

מאז אשדוד ניצחה פעם אחת בלבד, בבכורה שלו על הקווים בי"א, מול ק"ש (1-0) ומאז לא ניצחה בתשעת המשחקים הבאים. נעים הוא המאמן השני שעומד על הקווים באשדוד העונה, אחרי מילבסקי. 

"אני בסדר גמור. ירדה לי אבן מהלב. כולנו מאוכזבים אחרי הפסד 4:1, אבל אח של ג'קי בן זקן  (נוני)התקשר לעוזר שלי (אלי לוי) ואמר שהוא מחכה לנו.

כשירדנו מהאוטובוס הוא היה שם, אבל כבר הבנו לפני. הייתה שיחה מאוד קצרה, אנחנו חתולי רחוב וידענו לאן זה הולך. הוא הבהיר לנו שנקבל כל מה שמגיע לנו וזה נגמר".

אם נעלב שבן זקן לא שוחח איתו: "ברור שלדעתי זה היה צריך להיעשות בצורה הרבה יותר מכובדת. זה מה שהם בחרו, אנחנו לא נעלבים מכל בן אדם, חבל מאוד שזה התנהל כמו שזה התנהל, אבל הפנים עכשיו קדימה.

דיברתי איתו (עם ג'קי) בפעם האחרונה אחרי המשחק נגד הפועל ת"א. הוא בן אדם פוקר פייס, אף אחד לא יודע מתי הוא הולך ומתי הוא בא או עם מי הוא רוצה לדבר".

ההפסד האחרון לבית"ר ירושלים: "אני חושב שהקבוצה נראתה יותר טוב בשני המשחקים האחרונים. המלחמה עם השופטים זה להילחם בטחנות רוח. הגענו לטדי והפסדנו את המשחק בגלל ההרחקה".אם הוא לא שוחח עם ג'קי, מול מי התנהלו שיחות על רכש: "עשיתי את תכניות הרכש מול אח של ג'קי. ראיתי עשרות שחקנים, החלטנו שאנחנו צריכים לחזק את הקבוצה, את החלק ההגנתי לפחות. דיברנו על שני בלמים זרים וגם מגן ימני אחרי הפציעה של תום. 

רצינו להביא שחקנים זרים, בחנתי 8-9 בלמים ובמבחן התוצאה לא הצלחנו להביא אף אחד, אני לא יודע למה".

אם החתימה באשדוד הייתה טעות: "אשדוד זה מועדון טוב, אבל עשיתי טעות כשהגעתי למועדון בסיטואציה הנוכחית.

בדיעבד אין ספק שעשיתי טעות כשלא הלכתי להפועל חיפה. הייתי בטוח שבאשדוד אני יכול לעשות דברים יפים, אבל ברגע שאתה מביא מאמן ולא נותן לו לעשות שינוי מבחינת שחקנים, קשה לו לעשות שינוי.

הטעות הכי גדולה גם שלי וגם של ההנהלה היא שאנחנו ב-8 בינואר היינו צריכים להיות עם ארבעה שחקנים חתומים שכבר מתאמנים איתנו.

ברגע שלא הצלחנו לעשות את זה וחיכינו עוד משחק, ועוד משחק ועוד משחק, נכנסו לבעיות קשות מאוד. כשמסתכלים על מבחן התוצאה ואיזה יכולות הקבוצה הציגה בתקופה האחרונה, כנראה שהפרשנים צדקו ואני טעיתי".

לאן הוא ראה את עצמו מגיע עם אשדוד: "זו הייתה טעות לעבור לאשדוד. קשה מאוד לקחת קבוצה שהאחוזים שלה להצליח נמוכים.

גם אם יש קבוצה עם 10 אחוזים שתצליח, אסור לקחת אותה. אני לא מפחד לקחת קבוצה מהליגה השנייה או הליגה השלישית, אבל בוא נראה. ימים יגידו.

חשבתי שאם אשדוד תירד ליגה אני אשאר איתה בעונה הבאה ואחזיר אותה לליגה הראשונה. כנראה שכל אחד חשב על משהו אחר".

באשדוד לא אהבו את הראיונות האחרונים של נעים, אך החליטו לא להוציא תגובה ממשית לעניין ולענות לנעים, אלא הסתפקו בתגובה רשמית מתונה לפניות הכתבים בהודעה נכתב: "בהמשך לפניות כתבים ובכלל. אנו שומעים את הדברים המביכים שאומר יובל נעים ביומיים האחרונים, ולמרות שיש לנו הרבה מה להגיב על כך, אנחנו בוחרים שלא לעשות כן מפאת כבודו של מר נעים".

צילום: אורי קריספין