ניר ביטון ואופיר מרציאנו כבר כמה שנים עושים חיל בסקוטלנד. השניים שנמצאים בצמרת הליגה הסקוטית, לא התמודדו במשחק ראש בראש אחד כנגד השני בארץ, וגם סקוטלנד זה טרם קרה. מרציאנו היה בהתחלה בליגה השנייה וכשעלה לראשונה, ביטון היה פצוע. 

לפני המשחק ברביעי הקרוב (21:45) במסגרת הליגה הסקוטית התראיין אופיר מרציאנו לקראת המשחק ודיבר על עצמו, העונה שלו וכמובן החבר האשדודי. 

הקבוצה של מרציאנו, היברניאן מגיעה למשחק ללא המאמן ניל לנון שפוטר. המשחק מול סלטיק של ניר ביטון יהיה במסגרת המחזור ה- 25 בליגה הסקוטית. 

אופיר מרציאנו, ששב לאחרונה לעמוד בין הקורות אחרי שתי פציעות, התראיין לקראת המפגש המסקרן והתייחס לחברו הטוב ניר ביטון ששב לסגל אחרי היעדרות ארוכה.

צילום: היברניאן

מרציאנו: "אני שמח מאוד בשביל ניר. הוא חבר נהדר, כמו משפחה עבורי כאן בסקוטלנד, ואני מאושר שהוא שב לשחק אחרי פציעה שהשביתה אותו כמעט שנה. אני כאן מ-2016, כמעט שלוש שנים, וזו עשויה להיות הפעם הראשונה שאנחנו נשחק אחד נגד השני".

"
כל כך הרבה דברים קרו במהלך התקופה הזו", הסביר מרציאנו. "אני נפצעתי, הוא נפצע ופעם אחת, כאשר סלטיקו היברניאן שיחקו זו מול זו, אני והוא לא היינו בסגל בגלל שהמשחק נפל על יום כיפור. אני מקווה שביום רביעי זה ישתנה ושנינו נהיה על המגרש".

מערכת היחסים ביניהם: "שיחקנו באותה קבוצה בישראל, אנחנו מאותה עיר, המשפחות שלנו בקשר טוב מאוד גם כאן בסקוטלנד ואנחנו משתדלים לראות אחד את השני כמה שיותר.

זה טוב שיש לנו אחד את השני פה, אנחנו תומכים זה בזה, במיוחד לאור הפציעות שעברנו".

הפציעות: "זה חלק מהמשחק ואתה חייב לקבל את זה. דברים קורים בכדורגל, יש סיכונים, אבל שנינו מנסים להיות הכי טובים שאנחנו יכולים כל הזמן.

הדבר החשוב ביותר כרגע הוא להישאר בריאים, לשחק טוב ולהשאיר מאחורינו את מה שהיה".

צילום: רויטרס

מרציאנו התלוצץ: "אני אנסה להתקשר לניר לפני המשחק, אבל אני לא יודע אם הוא יענה לטלפון".

חילופי המאמנים בהיברניאן: "אנחנו מקצוענים שמשלמים להם כסף לשחק כדורגל, אבל ברור שזה קשה ואנחנו בכל זאת בני אדם.

למרות זאת, אנחנו יודעים לעשות את ההפרדה ולשים את כל רעשי הרקע בצד כשאנחנו עולים על המגרש".

ההשפעה של לנון עליו: "עבורי, באופן אישי, הוא היה נהדר. שמחתי מאוד לעבור תחתיו, זה היה תענוג. מבחינת תשוקה למשחק, חוכמה ועוד הרבה אספקטים - הוא אחד המנג'רים הטובים ביותר שעבדו איתי.

למה הוא עזב? זה בינו לבין ההנהלה, אני לא יכול להיכנס לזה. אני מצפה לראות אותו בקרוב מאוד במועדון חדש כי הוא טוב במה שהוא עושה ואין לי ספק שזה יקרה.

הוא הציב במועדון שלנו רף מאוד גבוה בשנתיים וחצי האחרונות, חדר ההלבשה שלנו חזק, השחקנים מקצוענים וכל מי שנמצא פה רוצה להצליח. אני חושב שאנחנו טובים יותר מהמקום שלנו בטבלה כרגע ועדיין יש לנו מטרות להשיג".

ובנימה המקומית, בטוח שבמ.ס אשדוד היו שמחים לקבל את מרציאנו וביטון לקבוצה, הם היו יכולים לעזור מאד מאד, אבל בזמן שהקבוצה באחת התקופות הקשות שלו, לפחות שני פרחי הטייס שלה, עושים חיל בחו"ל.