עשרה משחקים ללא ניצחון בליגה הגיעו לקיצם אמש (ש') באצטדיון סמי עופר בחיפה. בנוסף, השער של גל צרויה קבע שני ציוני דרך, ניצחון חוץ ראשון העונה לאשדוד!! וניצחון בכורה לאוחיון כמאמן. 

באשדוד החמיאו למאמן הצעיר, שהעלה הרכב נכון, עם צעירים מקומיים שמבינים את גודל המשימה, נלחמו על הבית, אשדוד שיחקה נהדר, נפרסה נכון על המגרש והביכה את חיפה, ניצחון של 4-0 היה משקף הרבה יותר וזה אומר הכל. 

"מוקדם להספיד את אשדוד",אמרו בקבוצה, הניצחון של הפועל ת"א על ב"ש (0-1) מאוחר יותר קצת קילקל אבל עדיין הניצחון העניק לאשדוד תקווה מחודשת, "זה לא רק הניצחון זו היכולת, הראנו שמוקדם לכסות אותנו בעפר, אנחנו בקבר, אבל עוד לא כיסינו את עצמנו", תיארו באשדוד.

צילום: עמית מצפה, באדיבות אתר ONE

על אף שהניצחון שחרר לא מעט לחץ במועדון, משה אוחיון לא מיהר לשמוח וביקש לשמור על קור רוח. בזמן שהשחקנים חגגו בחדר ההלבשה, ניסה המאמן הצעיר למתן את האופוריה, וביקש להזכיר לשחקניו כי זוהי רק ההתחלה של מאבק הישרדות קשה בליגה.

כזכור, לאוחיון אין תעודת פרו והוא נקרא לעמוד על הקווים כמאמן זמני בלבד. בזמן שהוא מנסה לייצב את הקבוצה, בהנהלת המועדון מתכוונים להמתין להתפתחויות במחזורים הקרובים וימנו בהמשך מאמן קבוע, בהתאם למצב בטבלת הליגה וסיכויי ההישארות.

לאחר שבחלון ההעברות צורפו לא פחות מתשעה שחקנים חדשים, במועדון כבר מתחילים לקצור את הפירות.

על שער הניצחון אמש חתום גל צרויה, החלוץ שהגיע ברגע האחרון מהשכנה מדרום הפועל אשקלון מהלאומית.

מלבד צרויה, שזוכה לאמון מצד הצוות המקצועי, גם דין דוד הצעיר, זכה למחמאות כשעל אף ההחמצות הכואבות, הציג יכולות נהדרות והביא לאוחיון קצת נחת.

צילום: עמית מצפה, באדיבות אתר ONE

"אני שמח שנפל בחלקי לכבוש את שער הניצחון אבל כל הקבוצה עבדה קשה עד טיפת הדם האחרונה", סיפר גיבור הניצחוןגל צרויה, "אני שמח על הנקודות ומקווה לצאת לדרך חדשה.

ממש לא חששתי להגיע לאשדוד, הפכתי לשחקן חופשי, ומה לעשות שקבוצות ליגת העל לא קפצו עליי. אני שמח שמשה והצוות בחרו לתת לי את ההזדמנות.

כל דקה שאהיה על המגרש אוכיח שזה מקומי, כל עוד יש סיכוי להישאר בליגה, נילחם עד הסוף. נגד סכנין זה משחק על 6 נקודות, אני מקווה שננצח בעזרת השם".

צרויה זכה למחמאות לא רק על השער והעבודה שעשה בהתקפה, אלא גם בסגירה על הקו, העמידה הטקטית והעבודה הבלתי פוסקת.

"הוא שחקן קבוצתי, לא מבריק, לא גולר גדול, בטח לא בליגת העל, אבל יכול להיות שדווקא שחקנים מהסוג הזה ישאירו אותנו בליגה", אמרו בצוות המקצועי. 

ג'קי בן זקן נכנס בסיום המשחק לחדר ההלבשה ובירך את השחקנים, כשגם אוחיון עצמו עבר בין חניכיו ובירך אותם ב"כל הכבוד".

עוד שחקן שקיבל מחמאות על משחק טוב מאד הוא השוער רועי משפתי. משפתי שנקרא ל-11 בשל מחלה ממנה סובל יואב ג'ראפי ועשה עבודה יוצאת מן הכלל. 

צילום: עמית מצפה, באדיבות אתר ONE

משפתי הצליח להציל ולא פעם את קבוצתו מספיגה והצליח לחפות על ההחמצות הקשות מן העבר השני בעיקר של דין דוד ודן ביטון, ששימש כקפטן הקבוצה ורשם הופעה טובה מבחינתו.

המשחק בשבת (18:00, אשדוד) מול בני סכנין, יהיה משחק שיקבע רבות לאן הולכת העונה של אשדוד, המשחק מול סכנין יהיה בין שתי האחרונות בטבלה וזה אומר הכל. 

המאמן המאושר משה אוחיון אמר בסיום: "ללא ספק זה המשחק הכי טוב שלנו העונה. היינו יכולים לנצח גם 0:3, השחקנים נתנו הכול מבחינת רצון ולחימה, אני שמח מאוד.

החמצנו היום, גם דין דוד וגם דן ביטון, שזה לא מתאים לו. הוא רץ ספרינט חזק, אבל בסדר גם 0:1 זה מתוק. צריך שתהיה המשכיות.

אף אחד לא נתן לנו סיכוי לפני המשחק, אבל אני והשחקנים האמנו. הפועל חיפה קבוצה טובה יותר, אבל באנו כדי לנצח. צריכה להיות המשכיות. זה ניצחון ראשון שלי כמאמן ואני שמח מאוד על הניצחון".

"באנו להסתגר ולעבוד על מתפרצות ועשינו את זה בצורה טובה ואני מרוצה מאוד, אבל נהיה חייבים להמשיך כך. אם נישאר בליגה? אני מקווה מאוד, אבל רק הקדוש ברוך הוא יודע”.

האם זה היה המשחק הטוב ביותר של אשדוד העונה? "ללא ספק, אני חושב שכן. שיחקנו טוב מההתחלה, פתחנו טוב, גם במחצית השנייה עלינו טוב מאוד ויכולנו להבקיע שניים או שלושה שערים. שחקנים נתנו הכל, המון לחימה. אני מאוד שמח".

טבלת ליגת העל בכדורגל 18-19

מיקום                           משחקים    נקודות

5422מכבי ת"א1
3422בני יהודה ת"א2
3422מכבי חיפה3
3422מכבי נתניה4
3222הפועל חדרה5
3022הפועל חיפה6
2922הפועל ב"ש7
2622עירוני ק"ש8
2622בית"ר ירושלים9
2522מכבי פ"ת10
2522הפועל רעננה11
2422הפועל ת"א12
1822מ.ס אשדוד13
1722בני סכנין14