גשר המיתרים הגרסה האשדודיתבעיריית אשדוד יצאו בתחרות לעיצוב גשר הולכי הרגל בכניסה הדרומית לעיר. עלות ההקמה מוערכת בכ-10 מיליון שקל, ועל פי מסמכי הקול קורא "גשר זה הינו למעשה שער לעיר ועל כן נדרש להיות אייקוני וייחודי כיאה לעיר ים מודרנית וחדשנית"

הדמיית גשר הולכי הרגל שאמור לקום בכביש אס

אחרי הפרסום הראשון באשדוד נט על הכוונה להקים גשר הולכי רגל בכניסה הדרומית לעיר, גשר שייחבר בין רובע ט' לרובע המיוחד באזור בית החולים אסותא - בעיריית אשדוד יצאו בתחרות (קול קורא) בין אדריכלים למתן הצעות לעיצוב הגשר.

"כחלק מתפישת העירוניות ועידוד מרחב ציבורי ידידותי להולכי רגל פונה עיריית אשדוד באמצעות קול קורא זה ובשיתוף משרד התחבורה לתכנון גשר הולכי רגל המחבר את רובע ט' מצפון לרובע המיוחד מדרום בואכה בי"ח אסותא החדש. הגשר המיועד יחצה את שדירות מנחם בגין המהוות את ציר הכניסה הראשי לעיר המובילות לכיוון הים ללב המע"ר המתפתח. גשר זה הינו למעשה שער לעיר ועל כן נדרש להיות אייקוני וייחודי כיאה לעיר ים מודרנית וחדשנית", נכתב בתחילת הקול קורא.

הגשר ייבנה במסגרת פרויקט הגל הירוק, במימון של משרד התחבורה (לא ברור אם מימון מלא). העבודות על השלב השלישי של פרויקט הגל הירוק, בהם גם בניית הגשר, צפויות להתחיל בפברואר 2019.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה