צילום: pexels

רווקות רבות בוודאי מכירות את הסיטואציה הבאה: את יוצאת לבלות, כולך מגונדרת, מאופרת, לבושה יפה, מתוקתקת מכף רגל עד ראש. בעודך יוצאת מדלת ביתך לכיוון מקום הבילוי, את אומרת לעצמך שאולי הערב תמצאי את החצי השני שלך.

ואכן את רואה מרחוק גבר נאה ש"עושה לך את זה", את משתוקקת שהוא ייגש אלייך. את מנסה קצת ליצור קשר עין, מחכה ומחכה ומחכה שהוא יעשה איזשהו צעד, אך זה לא קורה. את חוזרת הביתה מבואסת עם תחושה מתסכלת של "שוב לא יצא כלום מהבילוי".  

מה אתן הייתן עושות במקומה? גם יושבות וממתינות שהוא יתחיל איתכן או שהייתן יוזמות צעד משלכן?

בתור מי שנמצאת בתחום השידוכים כבר למעלה משני עשורים, אני יכולה לומר לכם בוודאות שברור שיש כאן עניין של מזל, אבל, החלק של המזל הוא שולי. השאלה אם יתחילו איתך או לא, תלויה הרבה במה שאת משדרת החוצה. אז איך תגרמי לגברים להתחיל אתך?

  1. אנרגיות חיוביות - לא משנה אם עבר עלייך יום שחור, כלפי חוץ תמיד תקריני אושר.
  2. רמזים עדינים - אם שמת עין על מישהו בסביבה, נסי לזרוק לעברו רמזים עדינים שאת מעוניינת. תני חיוך קטן, צרי קשר עין, הכל בעדינות וכאילו לא בצורה מכוונת.
  3. הקריני ביטחון - אם את חושבת שאת לא מספיק טובה, האמיני לי שאת מקרינה את זה החוצה ואף אחד לא מעוניין לצאת עם מישהי שלא מעריכה את עצמה. לכן אם את מרגישה שיש לך דימוי עצמי נמוך, מצאי דרך להעלות אותו. אני יודעת שזאת משימה לא פשוטה, אבל יש המון דרכים היום לחזק את הביטחון העצמי. לפני שאת יוצאת עמדי מול המראה ומצאי 5 דברים בך שהם מושכים. אחר כך רשמי אותם על דף ורשמי עוד 5 תכונות אופי שלך שהן מושכות. פרגני לעצמך וחשבי מה יש לך להציע ומה את יכולה לתרום לקשר.
  4. שפת גוף נעימה ורכה - רוב הגברים נרתעים מלהתחיל עם בחורה שנראית להם שתלטנית. לכן אם את כזו, נסי לעדן את שפת הגוף שלך ולשדר יותר רכות.
  5. לא כל כך יפה? תחשבי על זה ככה - גם אם באמת לא התברכת ביותר מדי יופי, אז מה? האם את הולכת ברחוב ורואה רק זוגות יפים מהז'ורנלים? ממש לא. זכרי שפעמים רבות גברים דווקא לא מתחילים עם בחורות יפהפיות (בעיקר דוגמניות וכד') כי הם בטוחים שהיא תסרב להן. כך שיש לך סיכוי טוב למציאת בן זוג גם אם יופי הוא לא אחד מהתכונות.

 הכותבת היא הראלה ישי, שדכנית עם ניסיון של למעלה מ-25 שנה - לחילונים, מסורתיים ודתיים, ומחברת הספרים "סטטוס: בזוגיות" ו"שניים סוכר".