צילום ap

החוקים החדשים, שאושרו על-ידי המלך סלמאן והשרים הסעודים, יאפשרו לכל אזרח מגיל 21 ומעלה לנסוע לחו"ל ללא אישור מקדים. החוקים גם יאפשרו לאותם אזרחים להגיש בקשה לדרכון. החוקים פורסמו הלילה בשבועון הרשמי של הממלכה, "אום אל קורא". עם זאת, טרם ברור אם הם ייכנסו לתוקף מיידי.

שינויים אלו נחשבים משמעותיים מאוד לזכויות הנשים בסעודיה, לאחר שמערכת החוק במדינה ספגה ביקורות לאורך זמן מכיוון שהתייחסה לנשים כקטינות לאורך כל חייהן הבוגרים. חוק "השמירה הגברית" דרש מנשים לקבל אישור מהבעל או מהאב כדי להוציא דרכון או כדי לטוס לחו"ל, ובמקרים מסוימים, הגבר "המשגיח" היה אפילו בנה של אותה אישה.

במסגרת החוקים יוכלו הנשים הסעודיות בין היתר גם לרשום את נישואיהן, גירושיהן, להוציא תעודות לידה עבור ילדים ולהנפיק מסמכים משפחתיים נוספים. רוב הסעודים חגגו את ההחלטה ברשתות החברתיות, ובעיתון המקומי "גאזט" הגדירו אותה "זינוק ענק עבור הנשים הסעודיות". יחד עם זאת, ההחלטה גררה גם ביקורת מצד החוגים הסעודיים השמרניים יותר.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]