אחרי 2 עשורים בהם נצבה אשדוד כעיר החמישית בגודלה במדינת ישראל, התבשרנו השנה שהעיר פתח תקווה עקפה אותנו .

משנות ה90 עד אמצע שנות ה2000 אשדוד הייתה העיר עם מאזן ההגירה החיובי ביותר מבין ערי ישראל, והנה משנת 2009-2016 הגלגל התהפך! ואשדוד הפכה לעיר עם ההגירה השלילית הגבוהה ביותר בישראל!!

הסיבות -  עליה דרמטית במחירים שנבעה מחוסר היצע של דירות שנבע מעצירת תנופת הבנייה בעיר לחלוטין שנבעה מהבירוקרטיה הבלתי סבירה בעיריית אשדוד.

כמו כן חוסר במקומות עבודה אטרקטיביים לצעירים באשדוד.

התוצאה -

למעלה מעשרת אלפים תושבים (רובם ככולם צעירים)  נטשו את אשדוד בשנים 2014 ו 2015 . בעיקר הצעירים, אלו שהכי מחוברים לעיר – אלו שנולדו כאן, למדו כאן בגני הילדים ובבתי הספר.

אשדוד התחילה להזדקן - גנים ילדים נסגרו ונסגרים גם ברובעים החדשים באשדוד, בתי ספר ברובעים הוותיקים עברו לידי מוסדות חרדים כולל לעמותות מחוץ לעיר.

האם בשנה הבאה תתחיל שינוי במגמה?

נראה שבעירייה הבינו את הטרגדיה והחלו (יחד עם משרד השיכון) להפשיל שרוולים במטרה לנסות להציל את העיר מפני עצמה והחלו להפוך כל אבן כדי לייצר פתרונות דיור משמעותיים באשדוד לצעירים - משרד הבינוי והשיכון שוקד בימים אלה על הסכם גג עם עיריית אשדוד לשיווק למעלה מ- 20,000 יח"ד ב5 השנים הקרובות בעיר אשדוד.

מהנדס העיר החדש והשנוי במחלוקת שנבחר, משחרר כל חסם בירוקרטי אפשרי במטרה לזרז אישורי בנייה שהיו תקועים באופן פושע ע"י מהנדס העיר הקודם.

פירוט הדירות שיצאו לשיווק (ככל הנראה באשדוד ב5 השנים הקרובות):

מי שעשוי להביא את המהפך המשמעותי הוא רובע יד והמשך ט"ז (שהתגלו בזכות תחקיר אשדוד נט ואומצו בחום ע"י העירייה) שם ניתן לשווק למעלה מ 10,000 יחידות דיור (למרות התנגדות הירוקים החוששים שהבנייה עלולה לפגוע בדיונה)

ברובע המיוחד (ליד בית החולים) אושרו  2,500 יח"ד מתוכן 450 דירות קטנות.

במע"ר דרום יוצעו למכירה כ1500 יחידות בנוסף לאלו שכבר שווקו.

עוד  2000 -3000 (תלוי בקצב הבירוקרטי)  יחידות של פינוי בינוי ותמ"א 38 על רחוב הרצל, ברובע ה' , במקום אצטדיון הכדורגל בא' (שייהרס ויבנו בו 884 יחידות) ובאזורים נוספים  

בנוסף עוד מאות יחידות דיור נוספות יתפזרו ברחבי אשדוד ובסה"כ על הנייר צפויות לצאת לשיווק כ20,000 יחידות דיור חדשות ב5 השנים הקרובות, אך צעירי אשדוד יוכלו להרגיש את השינוי המשמעותי במחירי הדיור רק בעוד 3 שנים ומעלה שהמסה הקריטית של דירות אלו יצאו לאוויר העולם

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]