המוח האנושי אוגר בתוכו חלקים רבים שונים ומגוונים, עם תפקידים שונים והתמחויות שונות, מתקופות אבולוציוניות רבות. מורכבות היא שם המשחק: המוח הוא אמנם איבר אחד, אבל הוא המורכב מכולם. רק במוח לבדו יש המון תאים, בערך 90 מיליארד אצל אדם בוגר/ת (אחרי שכמות ניכרת נשרה ב-19 השנים הראשונות של החיים), המחוברים ביניהם בהמון צורות שונות ומשונות, בערך ב-100 טריליון קשרים, שכל הזמן משתנים ומתעצבים – בדומה לשרירים בגוף, גם המוח הוא גמיש. גם עכשיו, תוך כדי הקריאה, המוח שלך משתנה.


יש אינספור קומבינציות לאיך המוח עשוי להיראות, ותהליכי שינוי מתרחשים כל הזמן: תאים מתים, תאים נולדים, קשרים מתחזקים, קשרים נחלשים. התהליכים האלו מואצים בשנים הראשונות של חיינו, בערך עד סוף גיל ההתבגרות (הפיזי, לא עד שעזבת את הבית של ההורים). בשנים האלו יש תקופות קריטיות, שבהן המוח מתעצב, אנחנו מתעצבים, בהתאם להשפעות שאנחנו סופגים: סביבה, משפחה, שפה, גנטיקה.

המוח אחראי על הכל - הנשימה, ההיגיון, קבלת החלטות, האהבות שלנו – כל דבר בעצם. זה אולי לא נראה ככה, אבל הוא איבר המין המרכזי שלנו, מה שהופך אותו למאוד סקסי. המוח קובע למי נימשך, אילו גירויים ידליקו אותנו, מה מענג אותנו ומה פחות. וכאמור, המוח הוא גמיש, אז גם במשיכה ובהנאה, דברים עשויים להשתנות. הבחור שהרטיט את לבך בתיכון כנראה פחות אטרקטיבי אחרי עשור, וגם החיבה היתרה ללוק גותי אולי כבר פחות רלוונטית.
 

אז איך סקס קשור ומתרחש בתוך כל הבלגן הזה? ואיך הגמישות המוחית משפיעה על המיניות שלנו? והאם צדקו חכמינו מאסקימו לימון כשאמרו "כשהזין עומד – השכל בתחת". אבל האם הם צדקו? התשובות מורכבות, מגוונות, מעניינות ואפילו מפתיעות.

בואו לשמוע ולשאול ביום שלישי, 20.09, ב-21:00 בנאפופו פאב, אשדוד.
פרטים נוספים בקישור

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]