בשנת 2014 - הרב הנערץ יאשיהו פינטו ניהל ומנהל הליכים משפטיים מאוד מורכבים כנגדו שבסופם הוא עלול להישלח למאסר בפועל, הוא חלה במחלה ממארת ואשתו ניסתה לשים קץ לחייה, התרומות הרבות מאוד שהיו זורמות בהמוניהם לישיבות ועמן הוא היה מחלק מזון לנזקקים, מחזיק תלמידי ישיבות ועוד ועוד....כמעט ונעצרו.

כל אלו כשעל כתפיו מוטלת האחריות לתחזק את רשת "שובה ישראל" הכוללת ישיבות ובתי תמחוי הפועלים בישראל, בניו יורק, במיאמי ובלוס אנג'לס. רשת ענקית אותה היא ייסד וקידם.

בעקבות רצף הפרשיות האחרונות, ההילה סביבו דעכה, המגע שלו עם התורמים הלך והתמעט ועימם כספי התרומות שממעטים לזרום.

למרות האמונה המלאה בקרב חסידיו כי הרב חף מכל פשע, האווירה בשובה ישראל מאוד  קשה.

הרב ממעט לבקר בישראל, פחות ופחות אנשים מקבלים ארוחה חמה ובשרית מידי הישיבה ואף האימפרייה מתקשה  להחזיק את הוצאות של חשמל, מים, מזגנים וגם תשלום משכורת לאברכים.

ישיבת שובה ישראל ברובע י"ב באשדוד הפכה להיות בעיקר מקום של תפילה.

חסידי הרב טוענים כי מעמדו נשמר. הם מנסים לארגן הפגנות תמיכה למען הרב אך מתקשים לגייס המונים להפגנות אלו.

במהלך הביקור בקבר הפלא יועץ בבולגריה אמר הרב לחסידיו: "דקרו אותנו במיליון סכינים, אבל אנחנו מודים לקב"ה על כל רגע ורגע. תזכרו, יבוא יום, ולא בעוד הרבה זמן, שבושה וחרפה תאחוז בכולם".

ומאמיניו מתעקשים - "יבוא יום ותראה שהאמת תצא לאור והישיבה בי"ב תתמלא באלפים ובעשרות אלפים והרב ייצא זכאי. ויתקרבו אל הרב גם אלה מהקומץ שהלכו ממנו".

הבשורה המשמחת היחידה של הרב בשנת 2014 התקבלה בסמוך לסיומה עת נמסר כי התיק נגדו בפרשיית עמותת חזון ישעיה, נסגר!

 רקע על החקירות

הרב פינטו ורעייתו נחקרו במשטרת ישראל בחשד לניסיון לשחד ב-200,000 דולר את ראש אגף החקירות במשטרה, תת-ניצב אפרים ברכה, לשם קבלת מידע אודות חקירה אחרת המתנהלת בעניינם, שעסקה במעילה בכספי עמותת חזון ישעיה.

בסוף שנת 2013 פנו פרקיליטי הרב פינטו ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, והציגו בפניו חומרים שלפיהם קיבל ניצב מנשה ארביב, מפקד יחידת להב 433 (שבה נחקרו הרב פינטו ואשתו) טובות הנאה מישראלים בניו יורק המקורבים לרב פינטו, בעת שארביב היה נספח משטרת ישראל בארצות הברית.

בעקבות כך נאלץ ארביב להודיע על יציאתו לחופשה.  סניגוריו של פינטו דרשו מהיועץ המשפטי לממשלה לסגור את התיק הפלילי נגדו בתמורה לעדותו המפלילה נגד ניצב ארביב.

בספטמבר 2014 נחתם הסדר טיעון עם הרב פינטו, לפיו ישמש עד מדינה נגד ארביב, ויודה בעבירות שוחד ושיבוש מהלכי משפט, בתמורה להקלה בעונשו.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]