לרגל מסע הכומתה של החטיבה וקבלת הכומתה הסגולה דיברנו עם הלוחם מאשדוד, נתנאל טקלה.   

מי אתה נתנאל?

"שמי נתנאל טקאלה, בן לאשר ורחל. אני בן 19, גדלתי כל חיי באשדוד ולמדתי בתיכון מקיף י'. יש לי אח אחד, שמו בני, גם הוא שירת בגבעתי, בגדוד צבר". 

לפני הצבא, איך העברת את הזמן?

"אני מאוד אוהב לטייל, לקרוא ספרים, לשחק במחשב. מבחינת ספורט, אני יודע שאני רץ טוב אבל אף פעם לא ניסיתי להתחרות בספורט מקצועי". 

מה המסלול הצבאי שעשית?

"לפני שהתגייסתי, הייתי במסגרת שנקראת "אחריי לגבעתי!" 

אחרי לגבעתי הוא פרויקט שהחל בשנת 2002, בה התחיל שיתוף פעולה בין צה"ל לבין עמותת הכושר וקרבי וההכנה לצה"ל, ״אחריי!״. בזכות הפרויקט, הביקוש להתגייס לגבעתי גדל מאוד. במהלך ההכשרה של "אחריי! לגבעתי" החניכים מתאמנים בבסיסי החטיבה והלוחמים מעבירים חלק מאימוני הסדרה, לדוגמא יש אימון קרב מגע שמועבר על ידי לוחמים מהיחידות החטיבתיות. זה בהחלט העלה לי את המוטיבציה לשירות וספציפית לחטיבה הסגולה. 

"התגייסתי בנוב׳ 13, ובשלב הטרום טירונות, עברתי את הגיבוש והגעתי לעורב גבעתי, שנמצאת תחת גדוד הסיור. יצא לי לחשוב קצת על יציאה לקורס מפקדים או קצונה, אבל זה מוקדם מדי מבחינתי להחליט. כרגע, אני מאוד אוהב את החטיבה ומאוד מרוצה מהאנשים". 

החוויה הכי מאתגרת במסלול עד עכשיו?

"לפני חודשיים בערך היה מסע עלייה, מסע קשה מאוד, המרחק היה גדול, 20 + ק״מ עם משקלים, בהר קרן. באמצע המסע חשבנו שסיימנו, הורדנו את כל המשקלים ואז אמרו לנו - ממשיכים. זו הייתה נקודת שבירה, אבל בזכות החברים עברנו את זה וסיימנו כמו גדולים". 

מתרגש לקראת המסע כומתה?

"כן, כבר עשינו מסע מכין למסע כומתה, שעומד להיות 35 ק״מ+5 ק״מ אלונקות. אני קצת מתרגש כי אני כבר רוצה לקבל את הסגולה. זה ציון דרך". 

טיפ למתגייסים?

"תתגייס לקרבי, נכון שיהיה קשה אבל מרוויחים חברים לכל החיים, החברים זה הדבר הכי גדול שמקבלים מהצבא. מאוד ממליץ להגיע לחטיבה הסגולה. אללה עורב!"

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]