בעוד כחודש ייערך מצעד הגאווה השני באשדוד. למצעד צפויים להגיע אלפי משתתפים מכל רחבי הארץ, בחודשים האחרונים נשמעים קולות שונים המנסים לבטל ולחבל בקיומו של המצעד. ת', הוא הומו לא מוצהר, הוא עדיין לא יצא מהארון, הוא מפחד לעשות זאת ומגדיר את עצמו חי בחושך כבר למעלה משמונה שנים. ת' התפנה לראיון בו הוא מסביר על החשיבות של המצעד ועל הקשיים הרבים בדרך ליציאה מהארון.

הרבה אנשים לא מבינים, יש שאומרים שלהיות גיי זה עניין גנטי, יש שאומרים שזה מגיע בשלב מסוים בחיים, תסביר לקוראים שלנו אחת ולתמיד מה קורה בעולם שכולם מפחדים להתקרב אליו...

ת: "קודם כל אין מה לפחד, היום אני בן 25, לפני כשמונה שנים הבנתי שזה זה, היו לי חברות בתיכון, אבל תמיד הרגשתי שזה לא בדיוק זה, קצת לפני סיום הלימודים הבנתי שאני שונה, אני לא נמשך לבנות, זה לא עושה אותי מפחיד, אני לא מפלצת ואני גם לא בדיוק שולט בזה. יש ימים שאני אומר "הלוואי ולא הייתי גיי", אבל זה לא דבר שתלוי בי וחייבים להשלים עם זה, אנחנו בני אדם כמו כולם."

מדוע אתה לא יוצא מהארון תקופה כל כך ארוכה?

ת: "אני לא יוצא מהארון כי זה לא פשוט בכלל, ההורים שלי חשבו הרבה פעמים שיש לי חברות, הם לא פגשו אותן אבל תמיד אמרתי שיש, אין לי מושג איך להתחיל לספר להם, יש את העניין של החברים, גם זה לא פשוט, אנחנו גרים בעיר שזה נחשב מוקצה, אם הייתי גר בתל אביב זה היה אחרת, שם לא עושים מזה עניין אבל פה אתה הופך לבדיחה ברגע שיודעים שאתה הומו, אני בכלל לא מדבר על הדתיים פה שימררו לי את החיים ויש לא מעט באזור שבו אני גר, אבל איתם אני חושב שאני יכול להתמודד."

אתה מכיר מישהו בעיר שכן יצאו מהארון?

ת: "כן אני מכיר ולצערי זאת הסיבה שמאוד קשה לי לעשות את זה, הם סובלים המון. הם אמנם חיים ב"אמת" אבל סובלים, אין שעה שהם עוברים ברחוב בלי הערה, בלי קללה, כמו שאמרתי זה לא פשוט לצאת מהארון בעיר הזאת, יש פה הרבה אנשים פרימיטיביים עם דעות קדומות וזאת בעיה חמורה שהלוואי וימצאו דרך לטפל בה."

בקרוב אמור להתקיים מצעד הגאווה בעיר, תוכל להסביר מה חשיבותו של המצעד?

ת: " קודם כל מצעד הגאווה הוא מצעד הסובלנות והגאווה, המטרה של המצעד היא לקבל את השונה, לא לכפות על אנשים להיות הומואים אלא לגרום להם להבין שזה בסדר, אם באמת היו נותנים לנו להתבטא והחברה הייתה מבינה שאנחנו לא חיות, אני בטוח שהחיים שלי ושל עוד אלפים כמוני היו נראים הרבה יותר טוב."

אתה מתכוון לקחת חלק במצעד?

ת: "אני עדיין מתלבט, היו כמה מצעדים שלקחתי בהם חלק אבל לא באשדוד, פה כולם יזהו אותי, יש לי חשש מהעניין הזה אבל מצד שני אני רוצה להרגיש שייך לכמה שעות, אני רוצה לצעוק לעולם שזה בסדר, אני בן אדם כמו כל אחד אחר ולפעמים אפילו יותר טוב, אנשים עושים לנו חיים קשים בלי סיבה ונורא קשה להתמודד עם זה, יש עוד חודש עד המצעד, עד אז כבר אקבל החלטה."

מה המסר שאתה רוצה להעביר לעולם?

ת: "וואו, לא פשוט, בעקרון הדבר הכי חשוב הוא לקבל כל אדם, בין אם הוא דתי, ערבי, הומו, בן, בת או כל דבר אחר, פשוט בן אדם. אני מגיע מבית מסורתי ולמדתי לראות ולהבין כמה עולמות למרות גילי הצעיר, המסר שלי הוא באמת לקבל כל אדם, לאהוב לחבק ולהבין, לא לשפוט ולא לשנוא בלי סיבה, אחרי הכל, שנאת חינם היא זו שגרמה לחורבן בית המקדש."

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]