הוא מקסים ורהוט, ניכר עליו שהחשיפה קשה לו אבל הרצון לחזור לחיים עצמאיים חזק מהכול.

הוא בן למשפחה חרדית. בגיל 14 חזר בשאלה ונאלץ לעזוב את הבית ומאז התגלגל בין מסגרות. למרות השנים הקשות שעבר, התגייס כחייל בודד ליחידה מובחרת וסיים שירות צבאי מלא. במהלך השירות הצבאי גר בבית החייל בבאר שבע אחר כך בדירה לחיילים בודדים ברחובות, אך היו גם שבועות ארוכים בהם נשאר לישון בבסיס כי לא היה לו בית לצאת אליו.

רק רוצה משפחה

כבר במהלך השירות הצבאי, כשהמשכורת הצבאית לא מספיקה למחייתו, הוא נקלע לחובות כבדים והיום עומד נגדו תיק בהוצאה לפועל.

כשהשתחרר מהצבא, גר אצל סגן מפקד הבסיס בו שירת, במושב ליד חיפה, עבד בשתי עבודות והיה נחוש לשלם את חובותיו. בהמשך שכר בית ואפילו שילם תשלום ראשון לעורך דין כדי שיטפל בענייניו.

אבל לפני שבעה חודשים כשהוא בדרכו לעבודה, נפצע באורח קשה בתאונת דרכים ואושפז בבית החולים לתקופה ארוכה. בגלל האשפוז הארוך הוא נאלץ לוותר על הבית ששכר ואיבד את עבודתו. גם העורך דין שדרש עוד כסף הפסיק לטפל בענייניו.

כשהשתחרר מבית החולים מצא את עצמו שוב חסר כל ואז גמלה בליבו ההחלטה לחזור לאשדוד. לפני ארבעה חודשים חזר לעיר אך בגלל שאין לו כסף לשכור דירה או מקום להיות בו, הוא גר ברכב.

כל רכושו של רותם

למרות הכאבים העזים שהוא עדיין סובל מהם עקב הפציעה הוא לא בוחל בשום עבודה מזדמנת שנקרית בדרכו. הכסף בקושי מספיק לו לאוכל ולדלק ויש ימים בהם הוא לא אוכל בכלל. רותם פנה למספר עמותות בבקשה לסיוע משפטי כדי לפתור את בעיותיו על מנת שיוכל להחלץ ממצבו הכלכלי הקשה, אך עד כה לא זכה לטיפול משמעותי מאף גורם.

החיים ברכב, כשהוא נודד מרובע לרובע ונעזר בחברים שנותנים לו מדי פעם אוכל ומקום לישון בו בלילות הקרים, קשים מנשוא, אך למרות הקושי להיחשף הוא מלא תקווה שתמצא המשפחה שתעניק לו בית קבוע לתקופה שתספיק לו לצאת לעבוד בצורה מסודרת ואת השקט הנפשי לשקם את חייו.

אלה רוזנבלט, כתבת אשדוד נט שנפגשה עימו, התרשמה ממנו עמוקות ותשמח לקשור בין מי שמעוניין לתת כתף לחייל המשוחרר דוא"ל - [email protected]

או באמצעות הודעה בפייסבוק של אשדוד נט.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]