עמית וקנין | צילום: יהודית וקסמן

היום (רביעי) יתקיים באשדוד 'יום חילופי שלטון' במהלכו חברי מועצת התלמידים והנוער העירונית יחליפו ליום אחד את בעלי תפקידי המפתח בעירייה, במוסדות ובחברות העירוניות. כיושבת הראש של מועצת התלמידים והנוער בעיר, עמית וקנין (17) תחליף את ראש העיר ותכהן כראש עיריית אשדוד ליום אחד.

עמית, תלמידת אולפנא אשדוד, פעילה במועצת הנוער כחמש שנים. בתחילה כיהנה כנציגת הנוער ולאחר מכן כדוברת המועצה ומזה חצי שנה משמשת כיו"ר מועצת התלמידים והנוער העירונית.

"במהלך כהונתי במועצה נחשפתי לכוח העצום שיש לנוער בעיר" היא אומרת, "זה מה שגרם לי לחשוב על כך שאוכל לכהן כיושבת ראש המועצה, שתוביל את מועצת הנוער בשנתי האחרונה במועצה".

מה זה אומר 'יושבת ראש מועצת הנוער', מה המשמעות של זה?
"זה אומר להיות הקול של הנוער בעיר, להשתתף בוועדות בעירייה ובישיבות עם בעלי התפקידים הבכירים ביותר. לזהות את צרכי הנוער וליזום בהתאם לכך תכנית עבודה שנתית ופרויקטים."

עמית וקנין וראש העיר ד"ר יחיאל לסרי | יח"צ

את מתרגשת לקראת יום חילופי השלטון מחר?
"ברור! אנחנו בהכנות ליום זה כבר מספר שבועות." 

מה עומד לקרות שם לדעתך?
"נציגי המועצה יחליפו את מובילי העיר לאותו יום: הם יצטרפו לסדר היום שלהם, לוועדות השונות, לישיבות, לסיורים ולכל מה שכלול בתפקידם כמובילי העיר, וכן יחשפו בפניהם את הצורך של הנוער בעיר. אנו מקווים שהדבר יוביל לשינויים ולשיתופי פעולה עתידיים." 

את רואה את עצמך בעתיד נכנסת לפוליטיקה המקומית?
"לא שוללת את האפשרות, אך כרגע אני מנסה להתמקד בקידום הנוער ובחיי כמתבגרת בעיר".

מה החלום שלך?
"החלום שלי שכל אחד ואחת מבני הנוער בעיר יבינו ויכירו בחשיבות מועצת הנוער ויצטרפו אליה וימשיכו לקדם את הנוער וצרכיו בשנים הבאות". 

אורן טואיל מנכ"ל החברה לתרבות עם חן אזוגי ממועצת הנוער

יום חילופי השלטון הינו יוזמה של מועצת התלמידים והנוער העירונית בתחום הנוער, אשר זכתה בברכתו ובהשתתפותו של ראש העיר ושל כשלושים בעלי תפקידים משמעותיים נוספים בעיר.

ביום זה ייחשפו נציגי מועצת הנוער "על קצה המזלג" לעשייה במנגנון העירוני ולסדרי הגודל של תפקיד מוביל ברמה העירונית וכן, ינצלו את ההזדמנות ויחשפו את פעילותם שלהם לבעלי התפקידים, יספרו להם על משמעות תפקידם כמייצגי ציבור הנוער בעיר ולמסרים אותם היו רוצים להעביר לציבור האשדודי.

"אנו מקווים שחשיפה הדדית של בעלי התפקידים תביא לשותפות במהלך כל השנה" - מסכמת עמית, "בה המבוגרים יראו בבני הנוער שותפים לדרך, כל אחד ואחת בתפקידם המשמעותי. מועצת הנוער לוקחת אחריות ומבטיחה שתעשה כל מאמץ על מנת להיות אזרחים מעורבים בקהילה ו"הקול" של בני הנוער בעיר."

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]