חיילת מאשדוד סיימה קורס מכונאים מוטסים קרבי של חיל האווירבשבוע הבא עתיד להגיע לסיומו קורס מכונאים מוטסים של צה"ל לאחר שמונה חודשים ארוכים. בין החניכים יסיימו את הקורס חיילת וחייל נוסף שניהם תושבי אשדוד

חיילת סמ"ר א' בת ה-22 תסיים את המסלול הקרבי.

א' למדה בתיכון כימיה ואקולוגיה והיא בעלת תעודת הנדסאית אלקטרוניקה. היא אוהבת ומחוברת לים כמו כל אשדודית, אחד מתחביבה העיקריים זה טיול עם הכלבה.

א' היא הבכורה במשפחה - אימה רנטה מהנדסת אלקטרוניקה ואביה אלברט, ששירת גם הוא כטכנאי בבסיס תל נוף של חיל האוויר, עובד בחברת חשמל. אחיה ניר הוא חייל בדבורים בחיל הים.  לפני גיוס היא לא הכירה כלל את התפקיד ונחשפה אליו ביום עיון מיוחד לתפקידים מיוחדים בחיל האוויר במהלך הלימודים לתואר הנדסאי.

כעת, היא נמנת בין מהמסיימים הראשונים בקורס למכונאים מוטסים לאחר שאותרה במיונים קדם צבאיים לתפקיד. מבחינה חברתית א' מספרת שהקורס הוא קטן ואינטימי. "הכל מאוד אינטנסיבי ואין תחרותיות בין החניכים" - היא מספרת, "כל אחד במסלול אחראי להצלחה שלו ותמיד ברגעי משבר כולם יהיו שם בשבילך".

צילום: דובר צה"ל

לסיום היא מבקשת לומר: "זאת גאווה גדולה להסתובב על מדי חיל האוויר עם סיכה ודרגות של לוחם חוד של חיל האוויר".

קורס מכונאים מוטסים מספר 42 עתיד להגיע לסיומו בשבוע הבא,  לדברי דובר צה"ל, זוהי הפעם הראשונה שמסיימים חניכים שאותרו עוד לפני גיוסם לצבא לתפקיד המובחר.

מכונאי מוטס הינו חלק מצוות האוויר הנכלל במסוק לצד הקברניט וטייס המשנה והוא מפקד תא המטען של מסוק הסע"ר. הוא איש המערך הטכני המאומן בטיפול בתקלות המסוק, בביצוע סבב אחזקה ובדיקות כתנאי להמשך המשימה, כאשר המסוק מחוץ לבסיס האם.

מבין אחראיות התפקיד: הפעלת מערכות המשימה, תפעול תא המטען והמערכות בתא הטייס, זיהוי תקלות וסיווגן תוך כדי טיסה. בנוסף המכונאי אחראי על העמסת, הושבת והורדת לוחמים, נוסעים או פצועים אל המסוק וממנו, ומסייע לצוות בהכנת משטחי נחיתה.

צילום: דובר צה"ל

בין מסיימי הקורס נמצא גם - סמ"ר א' בן ה-21 מאשדוד, מכונאי מוטס בטייסת 193 שנמצאת ברמת דוד, ותפקידה הוא חילוץ ימי בעזרת מסוק "העטלף".

א', בן אמצעי לשני אחים. אימו אסנת מנהלת יבוא ושיווק ואביו אריה מתפקד כעצמאי. אחיו הגדול טל משרת כחובל בחיל הים ומפקד על שירת דבורים ואחותו מור תלמידה בתיכון. א' הרחיב בתיכון מגמת אלקטרוניקה ומגיל 15 מתנדב ב"מגן דוד אדום". בזמנו החופשי אוהב מאוד את הים ובמיוחד להפליג עם אחיו הגדול.

הוא היה בתוכנית "שוחרים" ותמיד רצה להיות לוחם ובמיוחד מכונאי מוטס. הוא רואה בתפקיד כתפקיד חשוב ומרכזי, לדבריו: "מכונאי מוטס רואה וחווה את כל גופי הצבא, מסייע בהצלת חיים ושמירה על המדינה".

הוא מספר שהאווירה החברתית בקורס חשובה מאוד מפני שהקבוצה היא קטנה והקורס הוא מאוד אינטנסיבי, על כן חייב תמיד להסתדר עם כולם ולעזור. בקורס מסיימות גם בנות ולדבריו אין שוני בין אם זה בן או בת שמבצעים את התפקיד.

"מכונאי מוטס הוא התפקיד היחידי בצה"ל שתומך לחימה מוכשר ללחימה ומוגדר לאחר הקורס כלוחם חוד" – הוא מבקש לומר ומוסיף: "בקורס אתה מרגיש שאתה מתאמן לרגע האמת ושהכל יכול לקרות".

 
setImageBanner('b1740cf3-e457-4ca9-bbd2-3c21758fe1cb','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,false,19242);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה