הפוסט שגרם לזעם ברשתאופק בריכאל אבא מאשדוד העלה פוסט זועם כלפי החברה לתרבות ופנאי בעיר בכלל ומרכז קהילתי עם שלום (י"א) בפרט. לטענת האב, בתו אלה בת ה- 5.5 אינה יכולה להשתתף בחוג כדורגל במרכז הקהילתי. הפוסט והתגובות בפנים

צילום מסךוכך כתב האב אופק בריכאל בפוסט (לא נגענו): "זאת אלה, בתי בת החמש. את האמת היום הזה היה עוד יום רגיל עד לשיחת הטלפון מאיריס שבישרה לי בגרון חנוק וקול מושפל שמאמן הכדורגל במתנ"ס "עם שלום" בשכונה שלנו באשדוד החליט שבנות לא יכולות להשתתף בחוג הכדורגל.


לא ענין אותו שמדובר בילדה בת חמש וחצי, בוודאי לא עניינה אותו העובדה שהמתוקה הזאת התרגשה בשבוע האחרון בציפיה לחוג הזה שלו היא מחכה כבר שנה (בשנה שעברה אמרו שניתן להכנס מגיל חמש), גם לא ממש עניינה אותו העובדה שהבושה והמבוכה מול כל ההורים והילדים שיתקו אותה.

בתגובה לשאלה של אשתי מדוע היא לא יכולה להשתתף הוא טרח להוסיף ממשנתו החכמה "בנות? הגזמת!". לשאלה דומה מצידי התשובה כבר היתה "קבוצה של בנים ובנות דורשת יחס מיוחד, הבנות אומרות עשו לי... הציקו לי..." (לא שיערתי לעצמי שכבר בגיל חמש הבנות גורמות לכל כך הרבה בעיות ואני בתמימותי חשבתי שגידלתי ילדה קסומה שרק רצתה לבוא ולשחק עם החברים שלה לגן כדורגל).

צילום המחשה: shutterstock

בפעם הראשונה בחמש וחצי שנותיה אלה וגם אנחנו חווינו תחושה של השפלה ואפליה מלאה במבוכה רק משום שנולדה למגדר שלדעתו של דורון אודיז (כן זהו שמו של אותו מאמן) הוא המגדר הלא מתאים להיות חלק מקבוצה.

אני ואיריס שהתאפקנו לא להשבר מול אלה והסתרנו את הדמעות התקשנו להסביר לה למה היא לא יכולה לשחק, גם התקשנו להסביר לעצמנו איך זה יכול להיות שב 2019 שיח ואפליה כזו עוד מתאפשר.

20 שנה של שירות בצבא לימדו אותי שגם במקומות שבהם חשבו פעם שתקרת הזכוכית לעולם לא תפרץ מתהלכות לצידנו במסדרונות עשרות טייסות, מאות טכנאיות, לוחמות הגנה אווירית ועוד המון נשים שוות לפחות וכנראה גם הרבה יותר מהגברים סביבם.

לאלה הבטחתי שהיא תשחק כדורגל ותעשה את זה בקבוצה מעורבת ואני מתכוון לעמוד בהבטחה.
מועדון ספורט אשדוד שדורון מתהדר (כולל בשיחה המוקלטות שלי איתו) בכך שעובד בו, לכם אני לא מתכוון להניח, לראש העיר (יחיאל לסרי), לראשי המתנ"ס (אריה אחראי החוגים שמתנהג עד כה בהוגנות ומבטיח לבדוק לעומק את הנושא), לאחראי על הספורט בעירייה (יורם אסרף) וכמובן לכוכב הסיפור (דורון אודיז).

אני לא מתכוון להניח לכם עד שתתקבל התנצלות ותיפתח קבוצה מעורבת לבנים ובנות שתיתן מענה לכל ילדה ולא רק לאלה שלי (ולא אני לא אתן לכם לשלוח אותי לצד השני של העיר כי הבת שלי לא שונה מהבן שלכם).

מתנ"ס עם שלום באשדוד (צילום: אבי רוקח)

גאה במלכה שלי שלא מוותרת ודורשת את זכותה כבר בגיל חמש וחצי ומבטיח שעכשיו זו משימת חיי!

מהחברה העירונית לתרבות ופנאי נמסר: "למרות שהמרכז הקהילתי משמש אך ורק כאכסניה לחוג ובהמשך למקרה האמור זימן הבוקר מנהלו של מרכז קהילתי 'עם שלום' פגישה ברוח טובה עם הוריה של הילדה והביע את צערו במידה ונפגעו רגשותיה של הילדה.

מאחר והוחלט לפתוח חוג נוסף בימי שלישי לקבוצה מעורבת לגילאי 5-6 שנים עד 15 חניכים בקבוצה-התקבלה חלופה זו לשביעות רצונם של ההורים.

נזכיר כי בשנה החולפת במספר מוקדים בעיר פעלו קבוצות מעורבות בהן התאמנו בנים ובנות גם יחד כחלק מתפיסתה של החברה העירונית לתרבות הפנאי באשדוד הנוהגת שוויון מגדרי בפעילותה".

מבית ספר לכדורגל של מ.ס אשדוד נמסר: " בהמשך לפנייתו של מר ברכיאל, הנושא נבדק לעומק ונמצא כי המאמן דורון פעל ללא רבב.

הסיבה בגינה לא ניתן לאלה ברכיאל להתאמן אמש במתנ"ס "עם שלום", היא פשוט משום שלא היה מקום. בגילאים אלו (5-6) אנו מגבילים את כמות הילדים בקבוצות דבר המאפשר למאמן שליטה ופיקוח מיטביים.

באותו ערב הגיעו לאימון ניסיון ילדים שנרשמו מראש וכאלו הוזמנו מבעוד מועד לאימון ניסיון והקבוצה הגיעה למספר של 21 ילדים.

מאחר וילדים אלו רשומים ו/או הוזמנו, הם הורשו להתאמן ואילו כל מי שהגיע מבלי שהוזמן מראש, בנים ובנות, התבקש להיכנס לרשימת המתנה, או לחילופין להירשם לקבוצה במתנ"ס אחר בעיר.

כל ניסיון להציג את הדברים אחרת הוא סילוף של המציאות ופגיעה בשמו הטוב של המאמן, המתנ"ס והמועדון כולו. כאן המקום לציין כי בשנת הפעילות הקודמת, בארבעה מוקדים שונים בעיר היו קבוצות בהן התאמנו בנים ובנות גם יחד (אחת הקבוצות הייתה של המאמן דורון), ובנוסף, פעל מועדון ספורט אשדוד להקמת קבוצת בנות מסובסדת, בה כל ילדה משלמת 10 ₪ בלבד לחודש.

מר ברכיאל שאל ונענה כי אין שום בעיה לרשום את אלה בתו לכל קבוצה אחרת ברחבי העיר בה יש מקום פנוי, בין אם קבוצות מעורבות ובין אם קבוצת הבנות.

בימים אלו, לאור הביקוש, אנו פועלים להקמת קבוצה נוספת לגילאי 5-6 במתנ"ס "עם שלום", ונשמח לקבל אליה את אלה וחברותיה. אנו שמחים שהקבוצות שלנו ברחבי העיר מבוקשות ועמוסות, דבר המעיד על שביעות רצון מתמשכת הן מהיחס והן מהמקצועיות של המועדון, שלוחותיו ומאמניו, העושים עבודתם נאמנה במשך שנים רבות".

 
setImageBanner('c56c0330-54e3-402f-8967-c79d408b6da5','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,false,19242);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה