החיילים המצטיינים של אשדוד



השבוע התקיימו טקסי מצטיינים בחטיבות ובאוגדות השונות לכבוד יום העצמאות 71 למדינת ישראל בינהם גם חיילים אשדודים: סמ"ר דניאל קופף מצטיין נשיא, רב"ט דניאלה ברנסון, סגן עדי סרוסי, רב"ט שי אלימלח מצטייני אגודות ומחלקות. כבוד

אחד מהחיילים מצטייני הנשיא הוא סמ”ר דניאל קופף מאשדוד, המשרת כחובש פלוגתי בבה”ד 1.

כמיטב המסורת 120 קצינים וחיילים מצטיינים התארחו ביום העצמאות אצל נשיא המדינה וקיבלו את תעודות ההערכה. ביום העצמאות הקרוב, ה-71 למדינה, גם סמ”ר דניאל קופף היה בינהם, תושב אשדוד, המשרת כחובש פלוגתי בגדוד גפן בבה”ד. 

קופף למד בבית הספר היסודי אלונים והוא בוגר מקיף ה’. "כשהודיעו לי שנבחרתי לחייל מצטיין נשיא, התקשרתי לחברה, התרגשתי מאוד. לא ציפיתי לזה. ידעתי שמעלים אותי כמועמד להצטיינות, אבל לא חשבתי שאגיע לשם בכלל", הוא אמר.

דניאל קופף (צילום: דו"צ)

קופף התגייס בנובמבר 2016 כלוחם בחטיבת הנח”ל. במסגרת המסלול יצא לקורס חובשים ובהמשך שובץ כחובש פלוגתי בבית הספר לקצינים. במהלך שירותו טיפל בפצועים בתאונות דרכים ובחיילים

בצה”ל אמרו ש"למרות קשיים מבית מבצע דניאל את תפקידו באופן הראוי לשבח. הוא מפגין יכולות אישיות ומקצועיות מיוחדות, חונך ולוקח חלק בפעילויות מגוונות ביחידה, מתנדב לכל משימה ומסייע רבות לחבריו.

דניאל אהוד, יסודי ובעל מוטיבציה להצליח. כמו כן, מהווה דוגמה ומופת לכלל חיילי היחידה. אי לכך, נבחר להימנות בין 120 מצטייני נשיא המדינה השנה".

שלושה מצטייני חטיבות ואוגודת

בתוך כך, בנוסף התקיימו טקסי מצטיינים בחטיבות ובאוגדות. בין המצטיינים ארבעה חיילים מאשדוד. בינהם: 

רב"ט דניאל ברנסון

רב"ט דניאלה ברנסון, מש"קית קישור בחטיבה הצפונית, מתגוררת באשדוד.

רב"ט דניאלה ברנסון מאשדוד, למדה במקיף א' ומשרתת כיום כמש"קית קישור בחטיבה הצפונית באוגדת עזה, במסגרת תפקידה היא מתעסקת במשאבי אנוש של אנשי המילואים בחטיבה.

על מקצועיותה ותפקודה יוצא הדופן קיבלה דניאלה אות הצטיינות ממפקד החטיבה הצפונית, כשנשאלה מדוע לדעתה קיבלה הצטיינות זו השיבה: "אני מנסה לתת מעצמי מעבר למצופה ואכפת לי מאוד ממה שקורה בחטיבה".  

רב"ט דניאלה ברנסון (צילום: דו"צ)

רב"ט שי אלמליח

רב"ט שי אלמליח בן 20, גר באשדוד, משרת בלשכת הגיוס בבאר שבע, כרכז מתגייסים חרדים לצה"ל. שי מספר על התפקיד: במסגרת התפקיד אני מלווה את המלש"בים החרדים בהליך הגיוס, ומכוון אותם למסלולים המתאימים להם.

אני פועל באשדוד והסביבה והתפקיד שלי מאוד חשוב בעיניו, אני רואה בתפקיד את ההזדמנות לתת לנערים חרדים כיוון חדש בחיים, לכן אני משקיע בתפקיד בכל סיטואציה".

שי אלמליח (צילום: דו"צ)

כששמע על ההצטיינות הגיב: "בעיניי ההצטיינות היא המסירות לתפקיד, ההשקעה בכל פרט ופרט בעשייה. למדתי במהלך השירות הצבאי שלי על אחריות ועל השפעות המעשים שלו לטובה על אנשים אחרים".

 סגן עדי סרוסי

במסגרת טקס הענקת תעודות הצטיינות והענקת דרגות לרגל יום העצמאות ה-71 למדינת ישראל בראשות ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, האלוף איציק תורג׳מן, קיבלה הצטיינות סגן עדי סרוסי, סגנית מ״פ בקורס נהיגה מבה״ד 6 של חיל הלוגיסטיקה.

במהלך הטקס הוענקו תעודות הצטיינות ל-28 חיילים, קצינים ונגדים על תרומתם הבולטת ועל היותם מהווים דוגמא אישית.

עדי, בת 21, מאשדוד התגייסה למסלול ייעודי לקצונה בתחום הלוגיסטיקה. בתפקידה הראשון שובצה בחטמ״ר צפונית באוגדת עזה.

לאחר 8 חודשים יצאה לקורס פיקוד ומשם לקורס הקצינים. ״הקורס היה השיא של השירות שלי, מאוד נהנתי״.

עדי סרוסי (צילום: דו"צ)

עדי התבלטה כבר בקורס הקצינים, קיבלה מצטיינת צוות ושובצה כסגנית מפקד המפקדה בעוקץ- שם שירתה כעשרה חודשים. במסגרת תפקידה קיבלה מצטיינת ראש השנה.

לאחר מכן המשיכה לתפקיד סגנית מ״פ בקורס נהיגה. במסגרת התפקיד, פיקדה על אוכלוסיות מגוונות וייחודיות.

עדי מספרת כי כשהודיעו לה שהיא מצטיינת ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, היא הרגישה מוערכת.

רב"ט יניב רבינוביץ'

גם רב”ט יניב רבינוביץ’ מאשדוד, המשרת כמכונאי בחטיבה הדרומית. רבינוביץ’, בן 19, הוא בוגר מקיף ח’ והתגייס באוגוסט 2018 לחיל החימוש.  

רבינוביץ' עבר קורס מכונאי מערכות הנעה "אכזרית" ושובץ לחטיבה הדרומית. התפקיד כולל בתוכו לתקן את האכזרית שהיא סוג של נגמ"ש, ולדאוג לכלים שבסופו של דבר שומרים על חיי הלוחמים.

הרבה ימים בשטח והמון עבודה: "אני נהנה בתפקיד, אני חושב שהוא משמעותי מאוד, אנחנו כל היום סביב הכלים, מחליפים מנועים ושמנים, מטפלים בהם טיפול מלא ואיכותי", הוא אומר.

על מסירותו לתפקיד ותפקודו יוצא הדופן קיבל יניב את אות ההצטיינות, "המפקד שלי ניגש אליי וסיפר לי שאני מצטיין מח"ט, התרגשתי והופתעתי מאוד, בחיים לא חשבתי על עצמי כמצטיין וזה מאוד כיף לקבל הערכה", הוסיף.

רב"ט יניב רבינוביץ' (צילום: דו"צ)

 
setImageBanner('fc4911f0-3bd9-4fdd-87b7-4d23becdd122','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,false,19242);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה