נועה רינה אליהו. צילום: דוברות מד"א

מגיל קטן נועה רינה אליהו (24) משדה עוזיהו חלמה להציל חיים. היא הייתה רואה סרטונים ביוטיוב שמסבירים איך לבצע החייאה וכיצד לבצע פעולות עזרה ראשונה בסיסיות. אבל, נועה לא דמיינה שתתנסה בהחייאה של אדם כל כך קרוב, ובגיל כל כך צעיר.

אחר צהריים אחד, כשהייתה בת 15, היא הבחינה שאביה לא חש בטוב. הוא יצא למרפסת לנשום אוויר, ומשם הכל הסתבך והוא לקה בדום לב. קול פנימי, והידע שצברה מצפייה בסרטוני יוטיוב, שלחו אותה לבצע החייאה באביה.

התושייה האינסופית של הנערה בת ה-15 דרבנה אותה לעשות כל שביכולתה, אך לסיפור הזה לא היה סוף טוב, ואביה נפטר. בגיל 21 נועה התמודדה עם אובדן נוסף, כשאימה נפטרה לאחר מאבק במחלת הריאות COPD.

נועה רינה אליהו. צילום: דוברות מד"א

האובדן הכפול חידד אצל נועה את ההבנה שהיא רוצה להיות שם בשביל אנשים שעוברים את מה שהיא עברה. לפני כשנה, השתתפה נועה בקורס חובשי רפואת חירום של מד"א, ומאז היא עובדת במוקד החירום 101, ומסייעת להצלת חיי אדם באופן יומיומי.

"הסיפור שלי מעורר המון רגשות אצל אחרים ואני יודעת שיש בו משהו שמעורר השראה" – היא משתפת. "פעם, כשהייתי רואה אבא הולך יד ביד עם הבת שלו ברחוב, כל מה שרציתי היה להתחלף איתה. היום אני יודעת שכל מה שאני רוצה זה להחזיק את היד למי שעובר את מה שאני עברתי, ולהציל חיים".

"אימא שלי ואני היינו שומעות יחד את השיר 'לוחמת' של אייל גולן, ומבחינתי זו ההבטחה שלי להוריי – אני אשאר לוחמת" – הוסיפה. "היום מד"א מאפשר לי להגשים את הייעוד שלי, הוא משפחה שנייה ובית עבורי".

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]