רומן למברג | באדיבות המרואיין

גם איש הביטחון המיומן ביותר אינו זוכה בכל יום להציל חיי אדם ואף למנוע הברחת סמים, אולם לרומן למברג (32), איש שירות בתי הסוהר מאשדוד, שני המקרים קרו ביום אחד.

זה אירע לפני קצת יותר מחודשיים. במהלך סיור שהתבצע לקראת הצהריים באחד האגפים, הבחין למברג בקולות מוזרים שבקעו מאחד התאים.

"קראתי לאסיר בשמו והוא לא ענה", מספר למברג, "פרצתי לתא, וראיתי כי האסיר ניסה לשים קץ לחייו באמצעות חבל תלייה - מיד חתכתי את החבל והזעקתי את שירותי הרפואה". כך, בערנותו החדה ומסירותו יוצאת הדופן, הציל למברג את חייו של האסיר.

על אף האירוע הדרמטי והמסעיר, המשיך למברג את המשמרת כרגיל, אולם הוא לא תיאר לעצמו כי היום הזה עוד רחוק מלהסתיים. מאוחר יותר לקראת שעות הערב, יצא למברג לסיור משימתי מחוץ לשטח בית הסוהר בעקבות מידע מודיעיני שקיבל.

"במהלך הסיור" הוא מספר, "הבחנתי בשקית ליד הגדר. מיד הזעקתי את הגורמים הרלוונטיים. לאחר בדיקה, התברר כי מדובר בסמים שהיו מיועדים להברחה לבית הסוהר."

רומן למברג בתקופתו ככלבן אזרחי | באדיבות המרואיין

על כן, בשבוע שעבר הוזמן למברג לטקס מצטייני ביטחון הפנים שנערך בבית הנשיא בנוכחותם של נשיא המדינה ראובן ריבלין, השר לביטחון פנים גלעד ארדן ומ"מ נציב השב"ס גונדר אשר וקנין, שם קיבל את אות מצטיין השר לביטחון פנים.

למברג, תושב אשדוד, בצבא שירת בחיל התותחנים ובהמשך עבד בביטחון העירוני באשדוד ולאחר מכן ככלבן אזרחי. מתוך תחושת שליחות הצטרף למברג לשורות אנשי השב"ס בכלא "האלה" לפני קצת יותר משנתיים, ואם תשאלו אותו - הוא מאושר מההחלטה. 

רס"ל רומן למברג: "בשב"ס, כמו בעם ישראל, החיים הם ערך עליון וכשקיבלתי את אות הנשיא, הבנתי עד כמה באמת התפקיד משמעותי. זה כבוד גדול לי ולמשפחתי ותחושת הסיפוק עצומה. אני גאה להיות איש שרות בתי הסוהר, אמשיך לעשות את עבודתי נאמנה עבור תושבי המדינה".