מקור: HeraBEAT

כיום נאלצות הנשים שרוצות לוודא את שלומו של העובר שלהן, להשתמש במכשירים מגושמים ויקרים או לגשת לרופא נשים – אולם יכול מאוד להיות שלסטארטאפ ישראלי בשם HeraBEAT יש את התשובה. HeraBEAT מפתח מוניטור ביתי זעיר שמודד את דופק העובר ומשדר את המידע היישר לסמארטפון ובמקרי הצורך – גם לפיענוח של צוות רפואי. בימים אלה השלים הסטארטאפ גיוס של 400 אלף דולר לצורך הפיתוח.

הפיתוח של HeraBEAT מתבסס על טכנולוגיית Ultrasound Doppler, שנמצאת בשימוש במוניטורים המקצועיים של בתי החולים, אולם עברה אופטימיזציה והתאמה לפתרון ניייד וקומפקטי לשימוש ביתי. המוצר פותח מראש כך שיתאים לתפעול ביתי על ידי האישה בבית ללא כל צורך בידע או ניסיון מוקדם, והוא גם המוניטור הראשון בעולם שמחובר אלחוטית – בטכנולוגיות BLE – לסמארטפון של האישה, ללא חוטים.

חוץ מחוויית השימוש הוא כולל גם כמה שיפורים כמו מתמר שמשדר אלומה רחבת זווית פי 5-10 בהשוואה למתחרים הביתיים. כתוצאה מכך התפעול פשוט יותר וזמן השימוש קצר יותר. בנוסף, ה-HeraBEAT משלב טכנולוגיה אופטית מבוססת PPG – photoplethysmography לניטור הדופק של האם, הפרדה ומניעת בלבול בין המדדים – כך האישה יכולה להיות בטוחה שהדופק שהיא קולטת הוא הדופק של העובר ולא שלה. על פי החברה, זהו המכשיר הביתי היחיד העולם שנבדק בניסוי מעבדתי מקיף וכן בניסוי קליני בלתי תלוי ונמצא כמדויק ברמה של 1bpm מול מוניטורים מקצועיים של בית החולים. המכשיר זכה כבר לאישור ה-CE האירופאי, וכן אישור משרד הבריאות הישראלי, ואישור ה-FDA האמריקאי צפוי להתקבל במהלך 2018.

הדגש במכשיר החדש הוא על תפעול פשוט עבור האישה והאפליקציה מנחה בצורה ידידותית את המשתמשת צעד אחר צעד כיצד לתפעל את המכשיר ומה צריך לעשות בכל שלב, כשבחברה משווים את השימוש ל-“Waze לנשים בהריון”. לאחר הבדיקה יכולה המשתמשת לקבל חיווי על מצב העובר או לשתף את המידע בזמן אמת עם הגורם המתאים כמו אחות הריון, הרופא המטפל או בית החולים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]