עישון קנאביס

עישון של פרחי קנאביס רפואי נעשה באמצעות סיגריות מוכנות של תפרחות או של תפרחות גרוסות. את אלו ממלאים בתוך קונוס שהיא גלילית ריקה, המיועדת לצורך זה.

למעשה זוהי הדרך הטובה ביותר שתשפיע על האדם כי החומרים הפעילים נספגים באופן מידי במערכת הדם דרך הריאות.

מדובר על השפעה מידית למשך שעתיים עד ארבע שעות.

יש כאלה שלא רוצים לעשן את הקנאביס באופן כזה בגלל הנזקים הכרוכים בעישון או שמצבם הרפואי פשוט אינו מאפשר את הדבר. עבורם ישנן האפשרויות הנוספות אותם נפרט בהמשך. רק חשוב לציין כי על מנת שהיעלות של הקנאביס לא תיפגע, לא כדאי לערבב אותו עם טבק רגיל.

קנאביס

אידוי באמצעות ווירייזר ‏לאידוי קנאביס

כיום, נחשבת שיטת האידוי כשיטה המומלצת ביותר לצריכה של ‏קנאביס רפואי. האידוי נעשה באמצעות מאייד אשר ממצה את החומרים הפעילים באמצעות חימום אך ללא בערה. היא מתחילה להשפיע באופן מידי בדומה לעישון וההשפעה נמשכת גם כן בדומה לעישון, למשך שעתיים ועד ארבע שעות.

יתרונות של שיטת האידוי על פני העישון –

  • קל יותר לעשות שימוש כזה בקנאביס מבחינת התהליך של האיזון העצמי.
  • אין צורך בכמויות גדולות של קנאביס כמו בעישון.
  • בעישון אין שאיפה של תוצרים שרופים.
  • האנשים בסביבה אינם מושפעים מהעישון.

כאן חשוב גם כן לדעת כי אין לערבב את הקנאביס עם טבק כמו כן יש להחליף את הקנאביס הגרוס ממכשיר האידוי כאשר צבעו מתחלף מירוק לשחור או חום.

מיצוי שמן קנאביס

שמן הקנאביס מתאים לכל מי שזקוק לקנאביס. הוא מתאים לטווח גילאים וגם לבעלי מוגבלות מוטורית או כאלה שהם לא מעוניינים לקבל את הקנאביס באמצעות עישון.

בניגוד לעישון או לאידוי, ההשפעה של המיצוי הוא לא מידי אך ההשפעה היא ארוכה יותר והיא יכולה לסייע עד שש שעות. השיא יורגש לאחר חצי שעה עד לשעתיים מעת הלקיחה.

כדי שהטיפול באמצעות שמן קנאביס ‏רפואי יהיה יעיל, מטפטפים טיפות קנאביס מתחת ללשון ומחזיקים אותו משך דקה. כך משיגים ספיגה הכי טובה של החומר.

חשוב לדעת כי אין לבלוע את השמן. הספיגה שלו והיעילות שלו נפגעים בבליעה וכן באופן כזה קשה לעקוב אחר המינון.

קנאביס

מיצוי לקפסולות

המיצוי לקפסולות הינה אופציה המועדפת בקרב מטופלים רבים בגלל נוחות הצריכה. מדובר במיצוי טהור של הקנאביס עם שמנים צמחיים בלבד.

הוא מתאים למי שאינו רוצה לעשן ומעדיף את שיטת הצריכה הזו.

חשוב לציין כי תקופת ההסתגלות עשויה להיות ממושכת וכן נדרשת התמדה והקפדה על הוראות הצריכה. ההשפעה מתחילה כעבור כשעה והיא משפיעה למשך מספר שעות עד יום.

 

ההתאמה אמורה להיעשות לאחר שיקול דעת של הצוות הרפואי יחד עם המטופל.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]