לוגו מערך הכשרות של צהר

ארגון רבני צהר הכריז השבוע על הקמת מערך כשרות מתחרה לרבנות הראשית.

המערך יפעל לפי אותן הוראות של הרבנות הראשית והצרכנים לא צפויים לחוש בהבדל בעלות המוצרים היות והארגון יגבה מבעלי עסקים מחירים דומים לאלו שגובה הרבנות.

בראש המיזם יעמוד הרב אורן דובדבני, שהצטרף רק לפני שנה למערך הכשרות 'השגחה פרטית' לאחר שהיה ראש מערך כשרות בחוץ לארץ במשך כעשרים שנה. את המיזם ינהל חזי דרקסלר, לשעבר דובר צהר ובשנים האחרונות דוברו של ח"כ אלעזר שטרן מיש עתיד.

setImageBanner('34ffd51d-1207-4e73-a6a8-10e369214f43','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',510,80);

מהארגון נמסר כי הוא יעבוד בשקיפות מלאה ועם נהלים ברורים, יתחשבו בצורכיהם של בעלי העסקים וישתמשו באמצעים טכנולוגיים לפיקוח על השגחת בתי העסק. כמו כן, הם מתכוונים לשים דגש על שילוב נשים משגיחות במערך החדש.

השם 'פיקוח מזון' נבחר לאור פסיקת בג"צ הקובעת כי רק לרבנות מותר להשתמש במילים "כשר" או "בהשגחת".

במסיבת העיתונאים שהתקיימה השבוע בה הושק המערך החדש אמר הרב רפי פוירשטיין יושב ראש (עמית) ארגון רבני צהר: ״בהתרגשות מהולה בתפילה בשנת השבעים למדינת ישראל אני שמח להכריז על ההחלטה להקים מיזם כשרות חדש ורענן למדינת ישראל. אנחנו לא באים להחליף את הרבנות הראשית ולא חפצים להחליפה. הרבנות צריכה להיות הרגולטור של מערכי כשרות שונים שיתחרו ביניהם״.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]