הרקע והקרע - קריחלי ש"דפק חשבון" בעבר לדומרני והפך לבעל ברית של בני שלמה – יריבו של דומרני.

חקירת עד המדינה, מארגונו של דומרני, נפתחת בניסיון להבין את מאבקי הכוחות בין הצדדים, ובהמשך עוברת לסיפור חיסולו של מנשה מאור, שנרצח מפיצוץ מטען ברכבו באשדוד בנובמבר 2013.

החוקר: "למה עמנואל שפך מים חמים על שניר ואזנה (מהכנופיה הגרוזינית)?".

עד המדינה: "בגלל המלחמה בינינו ("המרוקאים") ובני שלמה והגרוזינים, והקרבה שלנו לעמוס לביא".

החוקר: כמה שילמו לך?

עד המדינה: משהו כמו 10 אלף.

יום הרצח של מאור, לאחר שעשו לו תרגיל "כיפה אדומה" באשדוד:

עד המדינה: "נפגשנו אני, אנדרי ושניר (ואזנה) עם דוד בוטראשווילי, דאטו קריחלי ומנשה מאור באשדוד, באקראי, בסביבה של אזור ד'. לא עלה נושא סכסוך או בעיה כלשהי, וזהו, נפרדנו. מפגש של 20 דקות אולי.

בזמן המפגש המטען היה מונח ברכב של דוד בוטראשווילי והשלט היה אצלנו ברכב.

אחרי שנפרדנו, הגרוזינים המשיכו בנסיעה לכיוון המרכז, ואנחנו המשכנו עם האוטו לכיוון אחר, כי חשבנו שהם יישבו במרכז בבית הקפה.

עצרנו בצד, סמוך למרכז, ואנדרי ושניר ירדו עם השלט, כמו שלט של אזעקה של אוטו. הם ירדו ותצפתו על המרכז בסביבות שעתיים. המטרה הייתה לראות את הגרוזינים עולים לרכב - ולפוצץ אותם".

בהאזנות הסתר נשמע עד המדינה מדבר עם קריחלי:

"יוסי (אדרי) לא רוצה לדבר איתי בחיים".

בני שלמה חייג לחבר של יוסי, דני בוחבוט, וניסה להבין את התמונה לגבי כל הבלגן והסכסוך שנוצר מצד דני, שהיה אדם מכובד וגם קרוב ליוסי וכולם מכבדים אותו. בני שואל את דני מה הכיוון שלו, מה כל הבעיה בין יוסי לקריחלי.

עד המדינה: "ממש סמוך לשחרור (של אדרי מהכלא), יוסי אדרי דיבר אתנו להתחיל לנסות לפגוע בכל הקבוצה של הגרוזינים, לרבות קריחלי. גם בשיחות הטלפון ששלח לנו, וגם (עם) שני דרי (עורכת הדין שנחקרה בנושא) רוב השיחות היו עם קודים ושמות שידועים רק לנו".

החוקר: ציינת שיוסי אדרי, לאחר הרצח של מנשה מאור, נתן לכם כסף, בגדים ומלון באילת. מי שילם?

עד המדינה: יוסי. הוא אמר לי שהוא סגר לנו מלון, וגם רציתי לצרף עוד חדר והוא אמר אין בעיה. לגבי בגדים, היינו בחנות של (חנות באשדוד. השם שמור במערכת) כולם ובחרנו.

כל אחד לקח מה שהוא רוצה. יוסי דיבר עם בעל החנות לגבי הנחה ולגבי שלא ייקח מאתנו כסף. החלוקה לחדרים הייתה אני ואשתי (בחדר), ואנדרי ושניר בחדר".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]